Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Komfort szopirol, hogy szoktat...

Komfort szopirol, hogy szoktatnátok le egy 8 hónapos babát?

Figyelt kérdés
2019. nov. 21. 18:51
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:

19. Ez teljesen érthető, de ez a kérdés nem a tápszerről szól.

A komfortszoptatásról leszoktatásról kérdezett valaki. Erre többen leszólták, hogy a mell csak evésre való, erre egyrészt én kértem az anyukát, írjon részleteket, másrészt leírtuk, hogy a komfort szoptatás mért nem rossz alapvetően, illetve jelenleg a gyermekgyógyász szakmai szervezet által kiadott közlöny, amit amúgy az orvosoknak kötelező lenne követni, is az igény szerinti mellre tételt preferálja az időre etetéssel szemben. Aki meg a kötődésről írt, a saját maga gyerekéről írt.

Szerintem senki nem bántotta itt, aki tápszerrel táplálja a gyerekét.

Amúgy a kérdés ott is ugyanaz, igény szerinti cumisüveges gondoskodás vs időre etetés és ott is az előbbi javasolt.

2019. nov. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
74%
19-es! Nem bántásból, de ez a jérdés nem rólad és a frusztráltságodról szól, hanem a komfortszoptatásról. Ha ilyen feszültséget kelt benned a dolog 1. Ne kattints a válaszokra 2. Tegyél fel egy saját kérdést, hogy hasonló helyzetben lévő anyukák hogyan dolgozzák fel a dolgot.
2019. nov. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
39%

19-es vagyok

Nem is írtam volna ide semmit,ha a kérdésre válaszolt volna mindenki,de ahogy másnak joga van leírni,amit akar úgy gondolom,hogy nekem is jogom van reagálni arra amire akarok. És egyszerűen továbbra sem tudom felfogni ezt a mizériát a szoptatás körül. Amúgy ha annyira természetes dolog,hogy pl a 2éves gyerek szopik akkor mi a francért nő ki a foga már 6hónapos korában?

Egyébként,hogy a kérdésre is reagáljak... szerintem is az a járható út,ha következetesen be van tartva,hogy csak evésre kapja meg a cicit. Hajrá kérdező én veled vagyok

2019. nov. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
60%

Jogod természetesen van irkálni bárhová, ez az internettel jár...aztán majd a kérdező eldönti, hogy ez mennyire releváns válasz számára.

Egyébként számomra a kontrollálatlan frusztráció szúrt "szemet" hogy mivel te nem szoptatsz, úgy hagyjuk is a szoptatás előnyeit, fontosságát stb... Szerintem nyugodtan kérj tanácsot/segítséget ezügyben, egyáltalán nem egyedüli a problémád.

Halkan pedig megjegyzem, hogy a foga nem jön ki a babáknak 6 hónaposan, hanem átlagosan 6 hónapos korban KEZDŐDIK (ez lehet akar 2 hónapos korban is, vagy egyik unokatesómnál 1 éves korban is) a fogzás. Ez egy hosszabb folyamat, melynek a végéig kell, hogy mindenevővé váljon a gyerek.

Számomra is furcsa egy 2évest szoptatni, de ettôl még nem ritka és NORMÁLIS dolog...

2019. nov. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
0%

19es vagyok

Nem frusztráció,hanem igazából csak nem értem és mérhetetlenül igazságtalannak tartom,hogy fogadjuk el azokat akik utcán,áruházban meg még ki tudja,hogy hol nem .... ami engem egyeltalán nem érdekel,csak közben ne támadja az aki nem tud nem akar (1000 oka van annak ami miatt nem tud valaki). Azt én már 100%-ig feldolgoztam,hogy nem ez nem sikerült. Csak azt szeretném,ha a szoptató anyukák nem osztogatnák az észt azzal kapcsolatban amit már mindenki tud!!! És ha valaki azt kérdezi,hogy a 8 hónapos babája,hogy tudna leszokni a komfortciciről annak is boztos meg van az oka!! Nem kell észt osztani

A kislányom pedig nincs még 6hónapos 5 és fél hónapos és lent 2foga negyede már kint van ezért mertem írni :)

2019. nov. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
0%
19 vagyok és igen elkanyarodtam a témától,de csak azért,mert innen indul az egész ami miatt leírtam,hogy marhára elegem van ebből a témából és a csapból is ez folyik..
2019. nov. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
100%

Most komolyan....... olvasd újra mit írtál...

"Nem frusztráció,hanem igazából csak nem értem és mérhetetlenül igazságtalannak tartom,hogy fogadjuk el azokat akik utcán,áruházban meg még ki tudja,hogy hol nem .... ami engem egyeltalán nem érdekel,csak közben ne támadja az aki nem tud nem akar".


Ha nem frusztrál, akkor miért zavar téged, ha valaki szoptat vagy sem?... ami állítólag nem is érdekel, de azért téged támadnak.. KICSODA?????? Ki támad TÉGED, de most komolyan? Hallod magad? A nem tud és nem akar között azért van egy jó nagy különbség. Nem gondolod? Aki nem tud, örüljön, hogy vannak tápszerek a XX. századtól....

"Csak azt szeretném,ha a szoptató anyukák nem osztogatnák az észt azzal kapcsolatban amit már mindenki tud!!!"

Mit tud mindenki? Ki és hogyan osztja az észt? Már bocsánat, de egyrészt mindig lesznek újdonsült anyukák, akiknek meg kell mutatni a szoptatást, tanácsokra van szükségük, kérdéseik lesznek stb... Ez neked azért nem új, mert mint itt is, ide kattintottál, ahol szoptatással kapcsolatos kérdést tettek fel. Számodra ez a téma már nem aktuális, de attól még nem tudja mindenki, ezt az iskolában nem tanítják...


"És ha valaki azt kérdezi,hogy a 8 hónapos babája,hogy tudna leszokni a komfortciciről annak is boztos meg van az oka!! Nem kell észt osztani"

..... Ez most komoly??? Bocs, hogy válaszokat kapott az anyuka... :D


Végül, de nem utolsó sorban: Azért ugye te sem pörköltet adsz a gyereknek, mert alul kint van 2 db fogának a negyede????


Szerintem peace és keress olyan csopikat, ahol hasonló anyukák vannak..(Bár nem vagyok szakértő, ha nem gyógyszer vagy hasonló okai vannak a tápozásnak, akár tanácsadó segítségével és sok kitartással még vissza is lehet hozni a tejet. Főleg, ha egy ideig szoptattad a babát.)

2019. nov. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
13%

Sajnálom,hogy nem érted amiről írok!

Engem nem zavar ha valaki szoptat amúgy arra értettem,hogy az sem zavar,ha utcán teszik.Az sem zavar,ha valaki a szoptatás hogyantjáról beszél valaki. Ami viszont zavar ha azzal jönnek,hogy uuuuu neeeeeeem szoptatsz? Pedig az annyira fontos és a kötődééés hogy alakul így ki??? Azzal itt sem tanácsokat osztottak akik ezzel jöttek. És igen nem adok a gyerekemnek pörit. Viszont ott sem értetted akkor ezek szerint azt,hogy költői túlzás volt :)

Viszont attól,hogy valaki szült x gyereket még nem lesz tanácsadó szóval a újdonsült anyukák inkább hozzájuk forduljanak.

Nem kívánok vitatkozni csak kérlek ne forgasd ki a szavaimat.

És igen ha már a friss anyukákat emlegeted,akkor szerinted akinek nem megy a szoptatás milyen érzés ilyeneket olvasni?

2019. nov. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon is értem, hogy miről írsz, Te vedd észre, hogy amúgy a topic már régen elhalt, elkanyarodott a témától, nem is tápos anyuka tette fel (szerintem a szoptatás témakörbe kellett volna tenni, de mindegy is..) de Te ennél a kérdésnél, és feltételezem más hasonló kérdésnél is hozzáteszed a magad kis tápszeres történetét, aminek a kommented utolsó mondata a legbeszédeszedesebb: annak aki nem tud szoptatni, MILYEN ÉRZÉS EZT OLVASNI?

Akkor segítek felismerni a saját problémádat: Akinek nem lehet gyermeke, milyen érzés azt olvasni, hogy más arra panaszkodik, hogy tápos? Aki elvesztette a babáját, annak milyen érzés hogy valaki azon nyafog, hogy mikor jön már össze? Aki természetes úton akart szülni, de megcsászározták, annak milyen érzés szülésélményeket olvasni? No és akkor: Amikor valaki nem tud szoptatni, milyen érzés a szoptatásról olvasni? Érted már? Ez nem a szoptató anyák bűne, hogy neked ilyen érzéseid vannak...Az életben attól még mindig lesznek sajnos vetélések, meghalt babák, császármetszések, tápszeresek, attól, mert neked ez ROSSZ ÉRZÉS!!! Ezzel dolgod van, fel kell dolgoznod.

Másrészt senki nem kérdezett rá, hogy "uuuu, Te nem szoptatsz????" Ha nem írod meg, senki nem tud rólad, sőt, nem is feszegette itt senki (amúgy is kb csak én válaszolok neked :D)

A kötődés szempontjából valóban fontos a komfortszopi, viszont ezt lehet pótolni sok bőrkontaktussal is, pl ahogyan a koraszülötteknél alkalmazzák az intenzíven. Iszonyatosan sokat számít, akiket tudnak kontaktálni, rohamos tempóban javulnak az életfunkcióik..Ez egy csoda, ami létezik és merő frusztráltásból ezt senki nem fogja letagadni. Ahogyan te sem húztad be gondolom a pocakodat kismamaként az előtt, akinek mondjuk éppen nem jött össze a baba.


Az anyukákból nem lesz tanácsadó, viszont rengeteg hétköznapi dologban sokkal többet tudnak. Én az első babámmal kapcsolatban sok dologra kaptam itt ötletet, tanácsot annak idején és abból tudtam "válogatni", ötletetni, mit hogyan kell. Nem mindenki volt hasznos és építő jellegű, de szűrni tudni kell hozzá.


Ha valaki friss anyukaként azt tapasztalja, hogy nem tud szoptatni, azt javasolnám neki, hogy érdemes elolvasni a szoptatós füzetet, amit bababoxban adnak, vagy szoptatási tanácsadót felkeresni, szoptatásportál.hu-n elolvasni a lehetőségeket.

Továbbá biztatnám őket azzal, hogy nekem sem ment friss anyukaként, bár elkezdett hízni a a baba, hazaengedtek. Otthon nyugalomban elolvastam egy csomó interneten fellelhető tanácsot és lőn, 1 hét múlva már minden pózban sikerült...Pár napig fájhat a bimbó, mert nem edzződött meg a szoptatásra, de az elmúlik pár nap után.

2019. nov. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 A kérdező kommentje:

Először is nem igazán szoktam videósokat nézni. Néha meg nézek egy kettőt de nem veszem szent írásnak és egyáltalán nem azért csinálok bármit is mert xy azt csibalja vagy azt mondja, hogy azt úgy kell.


Tápszer vs. Szoptatás

8 hónapos a fiam, még nincs foga. Van egy 4éves nővére aki 3 hónapig volt kizárólag anyatejes.6 hónapos korára maga választotta le magát. Szóval nem nézek le senkit aki nem szoptat. Nem tudom mitől de a fiamnak nem kell pótlás, pedig mind a ketten igény szerint voltak/vannak szoptatva.


Mindent eszik amit ehet egy ennyi idős baba, szerencsére jó is az étvágya.3szor Kap pépet. De ettől független elég sokat akar szopizni. Cumit, cumisüveget nem fogad el. Nagyon rossz alvó, sokszor felriad, felsír és csak a cici nyugtatja meg. Éjszaka mellettünk alszik így az éjszakaink jobbak.

Tudom, hogy jó a babának a szopizás,de sajnos heti pár órára anyukámra kell hagynom egy darabig(ezt nem szeretném részletezni) és mivel nagyon cicis így nem tudom, hogy fogj alakulni a napjuk, hogy tudja majd elaltatni és hasonlók. Eddig nagyon nehezen aludt el mással.

2019. nov. 22. 14:15
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!