Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kezdek megőrülni. Hogyan...

Kezdek megőrülni. Hogyan oldottátok ezt meg (télen)?

Figyelt kérdés

9 napja szültem a kisfiam.Azóta folyamatosan bőgök és sajnos nem az örömtől..

Első gyerekes anyuka vagyok,bizonytalan mindenben.


Egész nap a szobában kuksolunk a babával,akinek nagyrészt fogalmam sincs ,hogy mi baja van.Egész nap sötét van,mert ugye fény még nappal is nuku.Kivinni még nem merném,mert fúj a szél és -4 fok társul hozzá.


Úgy érzem nem bírom tovább.Apuka probal segiteni,tobb kevesebb sikerrel,de ejszaka mindig egyedul maradok a babaval.


2020. jan. 4. 13:33
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
92%

Ez teljesen normális. Én nyáron szültem, állandóan sütött a nap, fényáradat a lakásban, segítség is volt bőven. Mégis folyton sírtam. Mindig. Mindenen. Ez a hormonok miatt van többnyire.

Várandósan ezerszer elképzeltem, hogy kibújik a fiam egy szép, háborítatlan szülés keretében, a karomba veszem, és beleszeretek és minden csodaszép. A szülés tényleg teljesen úgy alakult, ahogy elképzeltem, de a katarzis érzés és az első látásra szerelem nálam valahogy nem történt meg. Kimerültem, utána még 3 napig nem aludtam. Itthon meg csak sírt és sírt napokig, hetekig. Csak cicin vagy kendőben volt neki jó, máshogy üvöltött. Kikészültem, kimerült voltam, legszívesebben visszamentem volna az időben, és sose szülök gyereket. Borzalmas volt, főleg azok után, hogy mennyire vártam őt, nem jött össze könnyen, sokat küzdöttünk érte. Borzasztó volt, hogy ezek után így érzek.

Aztán szép lassan kezdett javulni a helyzet. Idővel beleszerettem, és már a világ összes pénzéért sem csinálnám vissza. Az első 2-3 hónapban nagyon cudarul éreztem magam, emiatt valószínű, nem is lesz tesó. De hidd el, később jobb lesz. Tudom, ezt most nehéz elhinni, amikor ott voltunk, én is úgy éreztem, sose lesz vége ennek a gyötrelmes időszaknak. De tarts ki, jó lesz! :)

Egyébként jól felöltöztetve nyugodtan kiviheted, csak fokozatosan szoktasd, elsőre csak kis időre menjetek, és szép lassan legyen egyre több a kint töltött idő.

Nyáron se jobb... Akkor meg ezer fok meleg volt, és még a hormonoktól pluszban izzadtam is a szokásosnál jobban. Nagyon utáltam kimenni, és azt kívántam, bárcsak inkább téli baba lett volna :D

2020. jan. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
88%
Nem vagyok nagy szoli párti, de neked javaslom, ha ennyire fény hiány a bajod. Heti egytől nem lesz bajod tavaszig, azért a depin fog tudni segíteni. Mondjuk egy pszichológus sem ártana, ha van rá mód.
2020. jan. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
100%
Én is mindenben bizonytalan voltam.Nem fázik, nincs melege, nem éhes, nem álmos,... Stb. Extra hasfájás is baba volt a lányom. Ez egy ilyen időszak, össze kell szokjatok. Semmi gond, csak hallgass az ösztöneidre, jól csinálod! Jó hogy a párod ennyi mindenben segít. Néha menj el te a boltba, egy kis levegőzés, kimozdulás csodákra képes. Mindkettő gyerekem decemberi születésű (15-ei, 25-ei).Magamrakötöttem hordozóval, felhúztam a párom kabátját és kimentünk a ház elé, ha sütött a nap. Délelőtt, délután is egy kicsikét, ha jó idő volt. Kitartás, ne görcsölj a dolgokon menni fog minden, csak egy kis gyakorlat kell:)
2020. jan. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, nem ugyanaz, de ha ennyire sötét a lakás, próbálj meg mindenféle fényforrást kirakni. Nekem sokat segített, segít. Annyiféle lampion, fényfüzér, kislámpa stb. van!


Emellett, ahogy írják, menjetek, mozduljatok ki. Tudom, miről beszélek, nekem is van decemberi gyerekem! Ne félj, nem fog megfázni a babakocsiban!

HA semmi sem használ, akkor pedig ne félj felkeresni egy szakembert.

2020. jan. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddigi hozzászólásokat!


Próbálom összeszedni magam és ahogy tehetjük,szellőzünk kicsit babával.

A 4 napot nem tudom ,hogy oldjuk még meg...anyósom nem nagyon meri megfogni sem a gyereket,az en anyukam pedig meg aktivan dolgozik.

2020. jan. 4. 15:38
 16/51 anonim ***** válasza:
100%
Az igazat megvallva, én is borzasztóan ki voltam borulva szülés után, egyszer fel is hívtam egy pszichiátert, de nem tudtam eljutni hozzá a baba miatt, sok hónapig tartott, hormonális szarság. Menj ki a levegőre, ha kell baba nélkül és hívd át valamelyik nagyszülőt arra a 4 napra.
2020. jan. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
97%

Én nyáron szültem császárral. Itt kezdödött a "baj". 4 napot voltam kórházba amit ébren töltöttem. Nappal a rokonok miatt este a pici miatt... nappal aludt este ordított..

Hazamentünk sem volt jobb. Vérszegény lettem a műtét miatt. Mindenen elbőgtem magam. Azthittem ez egy rossz álom. Csak fel akartam ébredni belőle... kb 6 hét kellett mire jobban lettem. Nem tudtam szeretni a saját gyerekemet. Elláttam de nem éreztem az enyémnek. Borzasztó volt. Magamat hibáztattam... most 18 hónapos és teljes a szerelem. :-) túlleszel rajta. Beszéld ki magadból! Ha kell keress szakembert! Erre sajnos senki nem tudja felkészíteni az újdonsült anyukát. 180°os fordulatot vesz az életed és ezt fel kell dolgozni.

Kitartás!

2020. jan. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 A kérdező kommentje:

Nagyon kedvesek vagytok!

Köszönöm a bíztatást,de tényleg...Nem tudjátok mennyit jelent ennyi pozitív dolgot olvasni a jövőre nézve.Szegény babámnak biztos sokkal nehezebb,hisz 9 hónap után egy egész új világot kell megszoknia.



Akkor szerintetek nem lenne gond,ha valami kis rendszert kezdenék bevezetni először a sétákkal?Olyan kis picike még,féltem,hogy csak kárt okozok vele.


Először csak 10 percekre,aztán mondjuk egy fél órás sétával a környéken?



Lehet,hogy jó lenne embereket látni így másfél hét után.:(

2020. jan. 4. 22:19
 19/51 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező én is csak futtában írok, mert az öt hetes babám mellett nincs időm hosszabban kifejteni. De hidd el hol csinálod, a babádnak rád van szüksége! Nem másra aki jobban csinálná. Fürdeni amúgy nem baj ha nem fürdeted négy napig, ha minden lap lemosod, nálunk (Németországban) amúgy is heti egy két fürdés javasolt. Vannak barátnőid akiket át tudsz hívni? Tesó bárki?
2020. jan. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 A kérdező kommentje:

Utolso:


Igazad van,lehet kicsit alaposabb áttörölgetéssel átvészeljük ezeket a napokat.


Az jutott most nekem is eszembe,hogy sokan bejelentkeztek látogatóba már a következő hetekre (barátnők,dédi,stb.).

Lehet,hogy ha őket pont ezekre a napokra időzítem,nem fogom magam annyira egyedül érezni.Az estéket meg valahogy átvészeljük,azokat úgyis egyedül oldottam meg eddig is :) Illetve lehet,hogy egy-két éjszakára átcuccolok a szülői házhoz,ha addig nem javul a lelkiállapotom...

2020. jan. 4. 23:02
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!