Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kezdek megőrülni. Hogyan...

Kezdek megőrülni. Hogyan oldottátok ezt meg (télen)?

Figyelt kérdés

9 napja szültem a kisfiam.Azóta folyamatosan bőgök és sajnos nem az örömtől..

Első gyerekes anyuka vagyok,bizonytalan mindenben.


Egész nap a szobában kuksolunk a babával,akinek nagyrészt fogalmam sincs ,hogy mi baja van.Egész nap sötét van,mert ugye fény még nappal is nuku.Kivinni még nem merném,mert fúj a szél és -4 fok társul hozzá.


Úgy érzem nem bírom tovább.Apuka probal segiteni,tobb kevesebb sikerrel,de ejszaka mindig egyedul maradok a babaval.


2020. jan. 4. 13:33
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
100%

30: tök jó, hogy te így viselted, én is ilyen voltam, pedig mindkét gyerekem császáros szintén.

DE fel kell tudni fogni, hogy nem mindenki az a tökös típus, hogy határozottan bele mer állni a tök új élethelyzetbe, és majdcsak megoldom valahogy jelszóval egyből csinálja a dolgát. Aki lelkileg gyengébb, abból rohadt nagy szorongást vált ki a felelősség, meg a félelem, hogy elrontja. Ez van. Én se tudom, hogy mit lehet ezen parázni, mert nem vagyok ilyen, de attól még elfogadom, hogy nem mindenkinek egyszerű. És tudod az segít a legkevésbé a bizonytalanabb anyukákon, ha te még bele is rúgsz, hogy ő csak hisztizik, bezzeg te milyen nagyszerű voltál.

Kérdező, én is azt mondanám, hogy arra a 4 napra a legkisebb segítség lehetőségét is ragadd meg. Illetve próbálj úgy hozzáállni, hogy sokkal hülyébb emberek gyereke is túléli a babakort, mi baj lehet? :D én pl. így közelítettem meg, egyből nem féltem annyira.

Ja, és a fürdetés: annyi a titka, hogy mindent készíts ki előre. Törölközőt, tiszta ruhát, pelust, krémet, akármit. Így nem kell 2 ember hozzá, ott lesz minden a kezed alatt. Baba levetkőztet, vízbe berak, lemos, törölközőbe beteker, irány a pelenkázó, pelus fel, ruha fel, kész. Aztán majd elpakolsz, ha alszik. Nekem mindig csak akkor volt gondom, mikor valami kimaradt :D

2020. jan. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
54%
Utolsó - szerintem nem belerúgtam - de ha valaki ennyire tehetetlen, akkor vagy orvosi segítésgé kell neki, mert valami baj van. Két felnőtt ember el kell, hogy tudjon látni egy babát és magát. Én se voltam soha az a nagyon talpraesett, de nem okozott ilyen szinten gondot és ha ezzel nem tud megbirkózni, akkor mi lesz később - ennél sokkal nehezebb esetek is lesznek egy gyerekkel. Nagy igazság a kis gyerek kis gond mondás. Volt kilenc hónap felkészülni. Én mondjuk kifejezetten utáltam, ha más nyúl a gyerekemhez, nem is igényeltem volna ilyen segítéséget - sőt attól depiztem volna be ha valaki ott turkál a cuccainkban. Rosszul lettem volna, ha még valaki vendégségbe is jön napokra és még őt is kerülgessem és szolgáljam ki, mikor jól esett még akár 10 órakor is pizsiben lenni vagy ledőlni napoközben a gyerekkel. Én ezt nem tudtam volna megtenni, ha itt van még "idegen". Idegen alatt bármely más családtagot értek, mert engem az fusztrált, hogy nincs olyan rend mint szokott például, mert első volt a baba és a táplálkozás, mint a takarítás, mosogatás. Pláne ha már a férje se lesz otthon, hogy oldja meg. Ha valakinek ilyen szinten gondja van akkor a buksisimi és a megértés se segít a gondon - vagy összekapja magát vagy segítséget kér -de ezeket a gondokat egy kis séta nem oldja meg. Viszont egy átlag felnőtt megbírkózik ezzel én úgy láttam a környezetemben. Mondjuk lehet kamu az egész kérdés - én nem neteztem baba mellett, mert arra már se időm, se erőm nem lett volna.
2020. jan. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
100%
Nem is győzködném ezt a válaszolót, aki ennyire korlátolt és azt hiszi két élethelyzet mindig ugyanolyan. Ahogy két terhesség sem, két baba sem, azért mert neked könnyen ment, nem fog másnak is könnyen menni. Amiket ide leirunk csak töredéke a teljes képnek. De teljesen mindegy, örülj neki hogy neked ilyen szuperül ment de ne nézz le mást akinek viszont nehézség. A szülés utáni depresszió létező jelenség, ilyenkor az anya nem hisztizik hanem a hormonok áldozata, nem tehet róla és egyáltalán nem olyan egyszerű mint kívülről látszik. Nekem a kérdezi ismeretlenül is szimpatikus, leírja a problémát de nem hisztizik hanem megoldást keres. Rengeteg támogató kedves választ kapott, kívánom neki hogy ezekből meritsen erőt és a kritikát ignoralni tudja mert ez az amire most nincs szüksége. Nem kell mindenkit megérteni de el kell fogadni mások nehézségét, ez az érzelmi intelligencia.
2020. jan. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
50%

Lehet, hogy te így látod. De attól, hogy elfogadod, empatikusan megérted, a gondjai nem oldódnak meg.

Ha depressziós, akkor dokihoz kell mennie, nem ide írogatnia. Attól, hogy itt kap kedves hozzászólást mi változik? De lehet egy kis noszogatástól elgondolkozik, hogy nem normális, amit érez és tesz ellene.

Nem hónapok óta van bezárva egy síró csecsemővel. 4 hetes korban ajánlott már sétálni a babával amúgy kb, de többen írták vigye csak sétálni.

2020. jan. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti ( és még jó pár válasz írója:))


Köszönöm,hogy megérted az én (és talán még sok más hasonló helyzetben levő anyuka )helyzetemet.

Mivel nem volt sok időm(viszont annál inkább túltengtek bennem az érzelmek),amikor kiírtam a kérdést,lehet,hogy segít ha konkretizálok egy pár dolgot:


-25 éves vagyok

-császárral szültem


Ami miatt főleg megrendült a hitem magamban,hogy ezt végig tudom csinálni,az az volt,hogy sorra jöttek azok a problémák,amiket sajnos hírből sem hallottam és persze bepánikoltam.


Amikor hazajöttünk a kórházból azért,mert nem tudtam van e elég tejem.

Amikor begyulladt a mellem azért,mert rögtön azzal ijesztgettek,hogy fekélyem lesz és fel kell vágni...akkor pedig mi lesz a fiammal...

Amikor megtudtam,hogy a párom nem lesz itthon x ideig,fogalmam sem volt,hogy pár nap fürdés helyettesíthetö mosdatással és ezt sem kell túlstresszelnem.Ráadásul itt a heteknek óriási jelentősége van,addig több dologban fejlődhetünk.



Bár a védőnő és a gyerekorvos is jártak nálunk a hazaérkezésünk után,egyiküktől sem kaptam semmilyen érdemi információt egy baba ellatasarol.Az orvos elmondta,hogy milyen vitaminokat szedjen a gyerek,a védőnő pedig alaposan kikérdezett a konyhában arról hogy "DE UGYE VAN ELÉG TEJED?".


Nem okolok senki mást a helyzetért,főleg nem egy pár napos csecsemőt azért mert sír (egyébként nem sír sokat),csakis magamat,ami miatt nem érzem magam elég jónak a fiamnak és mindenben kételkedek amit teszek.


Több ismerősömmel beszélgettem a napokban és nagyon sokat jelentett az is,hogy ilyen sokan írtak pozitívat a kérdésemhez.Bátor dolog,de kimondom,hogy talán tényleg minden nappal érzem,hogy egyre jobb lesz és oda tudom magam tenni 100%-osan.Ha pedig nem,tudom hogy van aki a segítségemre lesz és nem maradok egyedül.

2020. jan. 7. 17:53
 36/51 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó:

Sokat gondolkodtam azon,hogy reagáljak e,de gondolom bármilyen ellenvélemény továbbra is a hisztis,tehetetlen ember képét erősítené meg benned személyemben.Azért megpróbálom.


Soha nem voltam egy akaratgyenge,határozatlan ember,ezt állíthatom,de sajnos be kell látnom: Ő az első gyerekem,féltem Őt nagyon.Az egész világot másképp látom miatta és ez így is van jól.Én viszont erre nem tudok átàllni napok alatt.Sírtam,amiért nem szülhettem természetesen 12 óra vajúdás után,sírtam amikor itthon nem tudtam felállni az ágyról a sebem miatt,pedig a baba sírt és akkor is mikor ültem felette és nem értettem miért nem örülök neki úgy ahogy azt megérdemelné. Ennek a sírás-rívásnak mostanra talán vége lett (remélem).


A sétáról: pont ma kérdezte egy októberben szült ismerősöm,hogy ugyan miért nem vittem még ki a gyereket a levegőre,ő 9 naposan már kivitte.

A védőnő annyit mondott meg ne próbáljam.

Anyám azt mondta plusz fokban ki lehet vinni.

A neten azt olvastam minden nap szoktassam a levegőhöz a szellőztetős módszerrel több héten át.


Én pedig itt állok középen,hogy wtf?Én csak jól akartam csinálni.


Emiatt mondjuk ne aggódj,mert kitaláltam mi lesz a saját kis módszerünk,aztán meglátjuk Ő hogy reagál rá :)


Remélem a te "helyrerakásod" is segítség lesz egyszer valakinek,aki ennyire ramatyul érzi magát.

Tudnod kell azonban,hogy nekem speciel a "buksisimogatás" most sokkal jobban jött :) . Ne legyen szerencséd találkozni ezzel az érzéssel sem magadban,sem a családodban,mert ijesztő lehet,milyen nehéz feldolgozni egy ilyen új élethelyzetet.A férjemnek is ijesztő volt így látnia,hiszen Ő jól ismer.


És ne mondja senki,hogy 9 hónap alatt van idő rá felkészülni,mert soha nem tudod mi vár rád igazán,csak mikor már a karodban tartod Őt.Ezt sokan mondták nekem előtte,én meg magabiztosan jól beleálltam az összesbe,hogy majdénmegmutatom.


Nem jött be.


Az meg hogy kamu e a kérdés,elég vicces felvetés,szoktak itt ilyeneket kitalalni mások?:)

Amikor baba alszik,van időm internetezni,sokan érdeklődnek a hogylétünkről+sajnos rengeteg babás fórum hozzászólásait is olvasgatom,mielőtt én is ledőlök aludni kicsit.

2020. jan. 7. 18:17
 37/51 anonim ***** válasza:
100%

Hajrá! Ahogy írtam, nekem is hasonló érzéseim voltak, anno. Védőnő haszontalan, elnondott pár hülyeséget rutinosan, gyerekorvos felírta az alkoholt meg a mosdókenőcsöt, aztán szevasz.

Ez egy nagy változás az életedben ( a legnagyobb, ami nővel történhet) és nem sikerült feldolgoznod. Ha természetes szülésre készültél és abból lett császár valószinűleg fejben nem tudtál még alkalmazkodni. Ezért is kellene békénhagyni a nőket nyugodtan megszülni, hiszen a kötődés is nehezebben alakul ki egy császárral született babánál, és nekik is biztosítani kéne az aranyórát.

Lehet hülyén hangzik, de én néha hálóingben flangálva otthon belenéztem a tükörbe és mondtam magamnak, hogy"Anya lettem! Van egy kislányom!" Addig mondogattam ezt, míg fel nem fedeztem magamban azt a magabiztosságot, amire egy anyának szüksége van ahhoz, hogy a gyerekét szeresse, gondozza, tanítsa. Mára nosztalgiábal gondolok vissza erre az időre és elmondhatom, elég magabiztos és törődő anyuka lettem. ;)

2020. jan. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 A kérdező kommentje:

Ez a hálóinges tükrös nagyon tetszik 😁


Lehet nekem is le kéne ülnöm magammal megbeszélni,hogy észhez térjek mi és ki vagyok ebben az új kis világunkban 😓.


Esküszöm elindítok valami petíciót hogy megreformáljam a védőnői rendszert,mert hasznosat még nem hallottam róla senkitől...

2020. jan. 7. 18:25
 39/51 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok, csak most olvastam a válaszod. 9 naposan még nem vittem sétálni, csak szelőztetéskor bebugyolálva sapival az ablakba álltam vele, sztem nem gáz, hogy nem viszed még ki, inkább neked lenne rá szükséged jobban. Kb 3 hetesen keztünk babakocsival próbálkozni, de mivel sokszor sírt még benne, inkább csak kijártunk. Azóta persze levegőn van naponta, de egyáltalán nem kell erőltetni. Most leginkább csak TE rád van szüksége. Ha neked kell a séta vidd, ha nem, akkor majd később. Előttetek az egész év!

Mástészt amit a császarról írtál tipikus...megvezetik a kismamákat, sürgetik a vajúdást, betolnak egy csomó oxitocint, mert ők nehogy már várjanak a szülésedre, aztán benyögnek valami kamut, hogy műthessenek. Ezzel sz@rnak a születő anyuka és baba legmeghatározóbb eseményére, ami kihat a korai kapcsolatotokra. Sok bőrkontaktust javaslok nektek a pótlásra és időt, hogy mihamarabb megismerhesséteg egymást!

A masik

2020. jan. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
100%
Az elején szerintem mindenkinek nehéz. Én is császárral szültem, de előtte másfél napot vajudtam mikorra romlottak az értékek és muszáj volt megműteni. Én is az elején sokat sírtam miatta, pedig nálam egyértelműen orvosilag indokolt volt. Ez teljesen normális. Ezen felül nem voltam depressziós, de hogy ez megvisel valakit az normális szerintem. Ha ehhez még egy két dolog hozzájön simán kétségbe esik az ember. Lehet sokan nem vallják be de szerintem mindenki sírt már a pár napos babája felett és érezte magát alkalmatlan csődtömegnek, hiába volt alapvetően minden rendben. Ezen nincs mit szégyellni. Nem szabad belesüppedni de igenis szabad kiborulni. Sajnálom, hogy az a védőnő nem segít, neki lenne a feladata kicsit irányba állítani de hát ez van. Első három hétben én sem tudtam merre áll a fejem, mindenki mást mond, szöges ellentéte sokszor a sok állítás egymásnak, hogy mit hogy KELL csinálni. Én is sokáig éjszakába nyúlóan olvasgattam utána a neten minden nyelven amin beszélek, hogy most akkor mi a helyes...aztán rájöttem hogy ez a MI gyerekünk. Ha nem veszélyeztetem egyértelműen akkor senkinek semmi köze hozzá. Nem fog jönni a rendőrség mert rövid ujjú bodyt adtam rá, mikor a védőnő szerint csak a hosszú ujjú jó (hülye példa de ilyen apróságokban is mástól vártam a véleményt). Igyekszünk a lehető legjobb belátásunk szerint cselekedni, nyilván a legjobbat akarjuk neki, de nem tudjuk tökéletesen csinálni és végképp nem mindenkinek megfelelni. Tedd amit jónak lattok, ha nem működik.majd kipróbáltok mást. Próbálj meg a megérzéseidre hallgatni, tudom nehéz de anyának lenni a bennszülöttek is tudnak, akik nem olvasnak fórumokat, csak a szívükre hallgatnak :)
2020. jan. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!