Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kezdek megőrülni. Hogyan...

Kezdek megőrülni. Hogyan oldottátok ezt meg (télen)?

Figyelt kérdés

9 napja szültem a kisfiam.Azóta folyamatosan bőgök és sajnos nem az örömtől..

Első gyerekes anyuka vagyok,bizonytalan mindenben.


Egész nap a szobában kuksolunk a babával,akinek nagyrészt fogalmam sincs ,hogy mi baja van.Egész nap sötét van,mert ugye fény még nappal is nuku.Kivinni még nem merném,mert fúj a szél és -4 fok társul hozzá.


Úgy érzem nem bírom tovább.Apuka probal segiteni,tobb kevesebb sikerrel,de ejszaka mindig egyedul maradok a babaval.


2020. jan. 4. 13:33
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jól hangzik! Én minden látogatónak megmondom hogy nem kell ajándék, hozzanak főtt ételt :D örülni szoktak, hogy nem kell ezen törni a fejüket. Ha lesz társaságod az sokat segít és az is jó ha van hova "menekülni" ha mégsem megy. A fürdetés miatt tényleg ne aggódj, arcot, hajlatokat meleg vizes textil pelussal attorlod és rögtön egy másikkal szárazra törlöd. Ennél több nem kell.ha mégis fürdetnél akkor még valamelyik látogató segít benne talan. sok erőt és most ne azon izgulj mi lesz pár hét múlva,lehet addigra jobban összeszoktok.
2020. jan. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
100%

Túl sokat vársz magadtól. Nem véletlenül hat hét a gyermekágy, ennyi időre még a Rákosi-rendszerben is otthon maradhattak a nők. Én harminc éve szültem az első gyermekemet, két hétig az édesanyám, újabb két hétig a naygmamám volt nálunk és segítettek mindenben. (A gyerek apja kb. sejtette, hogy merre van a konyha, és az is feltűnt neki, hogy egy kisméretű élőlény jelent meg a házban.)

Neked most elsősorban gyógyulnod kell, a méhed még vissza se húzódott az eredeti méretére, és ahonnan levált a lepény, ott egy gyógyuló seb van. Ha még gátsebed is van, ami fáj, nem csoda, ha kutyául érzed magad.

Feküdj, amennyit jól esik, és hagyd, hogy az apuka ellássa a gyereket. És ne felejtsd el dicsérni, amennyit csak tudod. Te szoptatod a babát, és ez egyelőre pont elég.Fokozatosan egyre többet tudsz majd csinálni, január végére sokkal jobb lesz a helyzet.

De ha fizikailag elég jól érzed magad, egy-egy szoptatás után sétálj egy rövidet. Fél óra alatt nem fog éhen halni a kicsi, te viszont ki tudod szellőztetni a fejedet.

Anyóst pedig hívjátok át (nem vendégnek!), hanem segítségnek. Mi az, hogy nem meri kézbe venni a babát??? Mozgáskorlátozott és fél, hogy elejti? Vegye ölbe a gyereket a karoszszékben ülve, aztán kicsit sétálgasson vele, lassan feloldódnak majd a gátlásai. Persze ha nincs súlyos egészségügyi problémája.

És nyugi! A kisbaba nem azért sír, mert veled valami baj van. Azért sír, mert újszülött, és lassan tud alkalmazkodni a kinti világhoz.

2020. jan. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
100%

Jókat találtál ki!

Biztos, hogy boldogulni fogtok.

2020. jan. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 A kérdező kommentje:

Anyós nem az a talpraesett típusú ember.Küld nekünk kaját (vagyis abférjem elmegy érte,mert ők most inkább nem jönnek (??)).Meg néha érdeklődik és ennyi.



Nehéz ilyen kiszolgáltatottnak lenni.Nagyon össze kell magam szednem reggelente,hogy felhúzzam a redőnyt és nekiálljak a napnak.


De ma először talán sikerült.Kicsit süt is kint a nap,ágyba kaptam a reggelit és baba is tudott aludni 3-4 órát egyben reggeltől délelőttig.


Amúgy mindenkinek ment a zöld kéz,MINDENKI tanácsa és tapasztalata baromi nagy segítség.

2020. jan. 5. 13:31
 25/51 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj. Túl leszel ezen. Semmit nem csinálsz rosszul, erős vagy, bátor és anya. Mindennel meg fogsz tudni birkózni. Az első és legfontosabb: nem kell megváltani a világot se a lakást. Pihenj amikor tudsz szánj magadra időt regenerálódj. Alakítsd ki a napirendet. Jó anya vagy már most. Ne akarj senkinek görcsösen megfelelni, ne hallgass majd szomszéd Mariskára mert bezzeg nála így volt és te is csináld úgy mert csak az a jó.. Ne hasonlítgasd más gyerekét a tiédhez..felesleges. Csak is magadra a babádra hallgass,tudni fogod mikor mire lesz szüksége.
2020. jan. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
100%

Fogd fel jól, az anyós legalább nem ül a nyakadon és kritizál :D

Első sétára meg menjetek a férjeddel. Én is izgultam előtte mint egy kisgyerek, pedig amúgy elég magabiztos voltam, de mégis a séta nekem is ijesztőnek tűnt, azt sem tudtam mit adjak rá.. aztán hamarosan már egyedül is simán el mertem menni vele. Ne vállalj sokat, minden nap max egy kis célt tűzz ki amihez kicsit össze kell szedned magad és tuti meg tudod csinálni és nem lesz csalódás. Például hajmosás. Én volt hogy azzal szöszöltem, hogy szépen feloltoztettem a babám és képeket készítettem róla. Másnapi projekt az volt hogy szép képeslapot gyártottam belőle a DM oldalán és aztán előhivattam képeslapnak. Következő projekt, hogy megírtam a lapokat (a kép mellé a főbb születési adatokat is rányomtattam a képeslapra és aztán hátulra még kis szöveget írtam kézzel). Utána el kellett ezeket vinni a postára. Látod máris több napra apró kis feladat. És olyan jó kapni a visszajelzéseket, hogy megjött a lap, örülnek neki. Egyik nap aztán összedobtam egy nagyon egyszerű bolti leveles tésztás sütit az is jól esett. Ilyesmiket találj ki. Menni fog!

2020. jan. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem addig simán megtanulsz egyedül fürdetni. Nekem az 5. napon 24 órában dolgozott már a párom és én is a fürdetéstől féltem, de sikerült. Január vége még nagyon messze van.

És menjetek sétálni.

A másik, hogy a legmegterhelőbb a baba szerintem, semmilyen háztartási munka nem rosszabb, esetleg próbáld meg őt átadogatni a párodnak, egy-egy fél órára, úgy, hogy az alatt nem Te felelsz érte, hanem ő oldja meg és kész. Addig Te csinálj vmi technikailag könnyű ebédet pl egy diós tésztát vagy ilyesmi, tegyél be hozzá zenét. Vagy csak olvass kicsit.

2020. jan. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
100%

Az èn anyósom mièrt nem mond soha ilyet??

Amùgy kirartàs, menni fog!a levegő meg neked is jót fog tenni, nem csak a picinek!

2020. jan. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
100%

Az első gyerekemet én is januárban szültem, hasonló módon teltek a napok, mint nektek most, de mégis más felfogásban. Ha sírós a baba, annak több oka lehet, de ha van elég tejed, akkor a hasfájás és a fáradtság a leggyakoribb. A hasfájáson az idő segít meg a türelem (esetleg egy kis emésztéssegítő cseppekkel) a fáradtságot viszont, ha időben észreveszed, s elaltatod, nem fog "túlfáradni" ami aztán iszonyú sírásba torkollik.

Annak ellenére, hogy egyforma volt az éjjelem meg a nappalom, minden nap rászántam magam arra, hogy kimegyünk. Volt, hogy sétáltunk és volt, hogy csak az ajtó elé kiálltam vele friss levegőt szívni. Utána örömmel bújtam be az ágyba és ölelgettem, szoptattam a babát, aztán aludtunk. A kezdeti kaotikus élet idővel rendeződik, mire itt a tavasz meglátod milyen élvezet lesz egy 3-4-5 hónapos babával az élet. Rád nevet, megfordul eljátszik a kis kezével...

Kitartást, ehhez a rövid, de kemény kezdeti időszakhoz.

2020. jan. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
41%
Bocsánat, de ahogy olvastam és tényleg ennyire magad alatt vagy és ennyire tehetetlennek érzed magadat, és nem vagy mondjuk 18 éves, akkor kérj segítséget, mielőtt nagyobb baj lesz. Nem tudom mit vársz egy kilenc napos gyerektől - de előbb neki is be kell állnia, hogy nappal és éjszaka, ez is idő. Ha nem éhes állandóan, akkor azért egész nap nem sírhat - két hétig volt nekem is segítéségem az apja - de mindent az ég világon meg tudtunk oldani, semmi hasonló érzésem nem volt, pedig nem volt tejem, azzal küzdöttünk pár napig éjjel-nappal -de elengedtem a témát és tápszereztünk. Mindemellett mondom ezt úgy, hogy császáros voltam, így a mozgás nehéz volt. Amiket írtál nekem indokolatlan hisztinek tűnik. Fürdetni az első napokban nem fürdettünk, meleg vizes lemosás is elég volt. Valóban azt bátortalanul tettem volna először egyedül, de például az első öltöztetés- tisztába tétel után -egyre jobb lett a helyzet, meg jött a bátorság a tapasztalattal. A köldökcsonkhoz kellett nekem segítség - de például a sétára se vágytam és nem is mentünk.. elég tortúra azt a picit beöltöztetni - nem ér annyit, az ablakot kinyitod és jut friss levegő elég. Nem hsizem, hogy a te lelkiállapotodon egy 10 perces séta sokat lendítene. Először otthon kell a nyugalmat megtalálni és összeszokni a picivel egy kicsi rutint szerezni, nem kirángatni a lakásból, mert te nem érzed jól magadat bezárva. Bocsánat ha durva voltam. A hormonok miatt a sírás és hangulatingadozás valahol normális, de komolyan, amiket írtál az nem csak erről szól. Egy csecsemő van ott, vállaltad, most gondoskodnod kell róla. A férjed meg igazán kelhet veled éjszaka is, nálunk ez se volt kérdés, amíg nem dolgozott mindig felkelt az apja is - aztán napközben igyekeztünk pihenni, míg aludt a pici. És aludt szerencsére 3-4 órákat. Két hetesen már két tepsi süteményt sütöttem, mert vitte be a céghez - megünnepelték a gyerekszületést és jött anyós és dédi vendégségbe - őket is meg kellett kínálni valamivel. Nem, nem hozott senki semmi ételt, két felnőtt ember elbírt ezzel a feladattal még nagyműtötten is meg tudtam sütni a süteményt is.
2020. jan. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!