Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kezdek megőrülni. Hogyan...

Kezdek megőrülni. Hogyan oldottátok ezt meg (télen)?

Figyelt kérdés

9 napja szültem a kisfiam.Azóta folyamatosan bőgök és sajnos nem az örömtől..

Első gyerekes anyuka vagyok,bizonytalan mindenben.


Egész nap a szobában kuksolunk a babával,akinek nagyrészt fogalmam sincs ,hogy mi baja van.Egész nap sötét van,mert ugye fény még nappal is nuku.Kivinni még nem merném,mert fúj a szél és -4 fok társul hozzá.


Úgy érzem nem bírom tovább.Apuka probal segiteni,tobb kevesebb sikerrel,de ejszaka mindig egyedul maradok a babaval.


2020. jan. 4. 13:33
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok a bunkó negatív hozzászóló. Sokkal jobb, amit most írsz, jó olvasni, fog ez menni, semmi gond nem lesz, csak így tovább pozitívan.

A gyerekednek nem kell, hogy tökéletes légy és senkinek nem kell megfelelned. Amúgy ez sok dolognál így lesz, hogy össze- vissza olvasol ellentétes dolgokat. Merj bízni magadban, az anyai ösztönödben. Én is féltem, féltettem, söt a mai napig is a túlféltősek táborába tartozom, de amit muszáj azt engedd el. Ne szomorkodj, hogy császár lett, és ha nincs elég tejed, a babát szépen felnő tápszeren is. Még csak betegesebb se lett, mint az anyatejes gyerekek. És nincs cukorból a baba, mintha valaki írt is volna hasonlót, de a putriban is felnőnek gyerekek, én is gondoltam erre rázósabb napokon. Van két számomra annó nagyon hasznos jótanács: mindig minden változik, az átmeneti nehézség elmúlik. Sok nehézség vár még rátok, de mindig gondolj arra, hogy elmúlik: pl fogzás, nem eszik eleget, sír napokig, nehéz elaltatni, óránként kel fel éjjel stb. Nem marad így örökre.

A másik legjobb tanács, amit kaptam, hogy úgy kezdd, ahogy folytatni is szeretnéd..bár ez ilyen picinél még nem mérvadó, nem lehet elkényeztetni még ilyenkor.

Nekem szerencsém volt a védőnővel, már a babavárás hónapjaiban átbeszéltünk minden fontos dolgot, amit jó tudni, rendesen kikérdezett és utána is hívhattam bármilyen kérdésem felmerült, mindig segített. Sajnálom, hogy ez nem opció.

2020. jan. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
0%
Ilyen SZMOGban ki ne vidd! Az ovis kislányom csoportját nem viszik ki az óvónők napok óta a szmogriadó miatt....
2020. jan. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
100%
Hogy vagy azota kerdezo? Hidd el hamar belejossz mindenbe!! A furdetes se nehez am, egyedul sem. Bizz magadban, minden sikerulni fog! Es igen, menj ki a babaval, kiveve szmogban. Hajra! Minden egyre jobb lesz.
2020. jan. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 A kérdező kommentje:

Azóta mondhatjuk,hogy javult a kedélyállapotom.Már nem sírok butaságokon (igen,ez egy cél volt:D).


A babáért továbbra is aggódok,sajnos hasfájós lett,napközben fél órákat alszik,este pedig max 2-t. Ma vettünk neki infacolt,hátha segít.Nekem sajnos csak az alvás segítene,de azt nem adnak csak úgy :(.



A fürdetésre próbálok rágyúrni,azt hiszem rendben lesz,ha nem,akkor maradunk a törölgetésnél :) De ha más meg tudja oldani nekünk is illene :(.


Voltunk kint egyszer sétálni a napokban,amikor már vége lett a szmogriadónak,sütött a nap és volt egy kis szél.hát gyerekek,mintha visszatértem volna az élők közé,olyan jó volt :)

Baba,aki már 3 hetes pedig végigaludta.

2020. jan. 16. 20:31
 45/51 anonim ***** válasza:
Hol laksz,hogy vége a szmogriadónak? Nálunk még javában tart :( Szél nincs, csak köd :(
2020. jan. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:

De egy valamit nem értek: ha a férjed most még otthon van veletek, miért nem adod oda neki egy fél órára, órára, és mész el mondjuk a boltba? Miért olyan természetes, hogy az anyuka megkattan otthon a négy fal között? Nem azt mondom, hogy hagyd ott a babád, de egy szopi után van minimum 1-2 órád a következő szopiig egy ilyen pici baba esetében is, hát menj, szellőztesd ki a fejed! Tök természetes, hogy megkattansz bent a sötét lakásban, tegyél ellene!

Amikor a kisfiam 21 hónapos volt, megszületett a kislányom, január végi baba. Nem mondhattam azt a kisfiamnak, hogy most heteken keresztül nem mozdulunk ki, így beöltöztünk, a kislányomat magamra kötöttem, a pici fejecskéje a mellkasomon pihent a kendő alatt (természetesen kapott levegőt), és vittem a fiam játszóterezni. A kislányom pár naposan már a levegőn volt, mert nem maradhattam otthon a kisfiammal. Oké, ez egy szükségállapot volt, nem igazán volt segítségem, de nem is lett baja a babámnak, nekem is jót tett a friss (hideg január végi-február eleji) levegő. Ajánlom neked a kendőt, kösd magadra, sokkal jobban tudod ellenőrizni a hőjét, figyelni tudod, hogy ne szívja be közvetlenül a kinti fagyos levegőt. Menjetek sétálni!

2020. jan. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 A kérdező kommentje:

45/ Miskolc :)


46/elkezdtük a napokban a kendőzést idebent,de sajnos több dolog miatt sem működött az amit te mondasz.

-a terhesseg alatti kabatom nem jon ram a kendőbe kötött babával (nem értem hogy)

-teljesen kiszámíthatatlanok az étkezéseink jelenleg...a védőnő szerint növekedési ugrás,a napokban volt,hogy 24 órából 20-at cicin kellett lennie ..az alvásokról meg ugye nem is beszélve,ami random lehet 10 perces vagy 4 órás,mikor hogy :(

Így nem szívesen hagyom rá senkire,hogy teljesen kiszámíthatatlan minden

2020. jan. 16. 23:24
 48/51 A kérdező kommentje:

Csak visszatértem,hogy elmondjam:


Mindenben igazatok volt és azóta minden rendben!!


:)

2020. ápr. 24. 00:44
 49/51 anonim ***** válasza:

Nagyon örülök, jó itt ilyet olvasni! :)

Jó babázást!


#29-es és #37-es voltam

2020. ápr. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
Hogy vagytok? :)
2020. júl. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!