Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha ilyen esetben hagyom, hogy...

Ha ilyen esetben hagyom, hogy végül álomba sírja magát, rossz anya vagyok?

Figyelt kérdés
Két hónapos lányom mostanában a következőt produkálja: minden második nap 3x-4x kakil és jókedvű, jól alszik, illetve minden második nap kimarad a kaki és akkor a nap második felére nyűgös lesz. Olyankor alig alszik, eleinte a szoptatás megnyugtatja, de aztán már a cicin is sírdogál. Nem nyugtatja meg a ringatás, éneklés, simogatás, "tigris a fán" hasfájós póz, lényegében semmi. Ha magunk közé tesszük az ágyra, az kifejezetten idegesíti. Espumisant és laktáz cseppet próbáltunk, de nincs jelentősége. Ha már régóta ébren van és sehogy nem tudom megnyugtatni, végül besötétítek a szobában és egyedül hagyom, minél kevesebb inger érje a kiságyban. Kb. 10 perc sírás után elalszik. Szabad ezt hagyni?Van valakinek javaslata, mit lehet tenni? Ez még nem minősül székrekedésnek.

2020. jan. 13. 17:27
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem ne hagyd magára!
2020. jan. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
csak azt nem értem, hogy ha 3-4 óra ringatás, simogatás, masszírozás, éneklés, (komfort)szoptatás nem segít és nem tud ezektől elaludni, akkor miért folytassam tovább, hogy semennyit ne aludjon...addigra már túl is lesz fárasztva és szerintem kell neki a sötétség és csönd, hogy el tudjon aludni. ha így elalszik, szép hosszan alszik. ahogy Novák Hunor honlapján szerepel, 6 hetes korig 120 percet sírnak átlagosan a babák. ő még így se sír ennyit. köszönöm a puffadás ellenes javaslatokat, kirpóbáljuk
2020. jan. 13. 19:47
 13/16 anonim ***** válasza:
97%

Ha valóban kell neki a sötétség és nyugalom,akkor tedd be az ágyába,ülj mellé simogasd dúdolj,vagy csak csendben figyeld.

Az én lányom pl a kezemet fogva aludt el pici kora óta,ez nyugtatja meg a mai napig.

De kérlek ne hagyd egyedül..visszabukik a tejcsi félrenyeli stb!

Ami eszembe jutott még hogy ha tudod hogy nem éhes,de már órák óta a cicivel próbálkozol akkor "felejstd el"

Lehet a plusz tejcsi is fájdítja a hasát,pedig csak cumizni akarna,ezért mérges. Cumizik esetleg?

2020. jan. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
34%
Novàk Hunorra nem sokat kell adni. Több èvtizede köztudott dolgokat ùgy ad elő, mintha ùjdonsàg lenne, (antibiotikum, lázcsillapítás) meg kb., mintha ő talàlta vona ezeket ki. Közben pedig rettenetesen agresszív, ès belekeveri a sajàt butasàgait es fèlrevezető fèlinformàciókat, önreklàmot.
2020. jan. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
97%

Ez durva..


A fiam olyan extrém hasfájós volt, hogy az első 10 hetet kb végig ordította. Eszembe sem volt magára hagyni. Max annyi időre ha már pisilnem kellett. Hogy bírod ezt megtenni? Számtalanszor sírtam vele együtt, mert iszonyú volt hogy semmilyen csepp nem segít, se masszázs, se semmi. És ő csak egyre jobban szenved... Biztos nem lettem volna képes ezt tenni, pedig igazán nem vagyok egy ősanya.

2020. jan. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
84%

De szörnyű ilyet olvasni...

egy ilyen pici babát magára hagyni.. :(

Persze nem sír, mert kifárad és beletörődik, de köztudott, h a stresszhormon ugyanolyan magasan kimutatható a szervezetében, hiába elaludt, de nem nyugodott meg.

Nem szabad magára hagyni még egy egyedül életképtelen csecsemőt!!!

Ok nélkül soha nem sír!

4. Trimeszter... olvass utána

Amúgy nálunk is nagy hasfájások voltak, a biaggia csepp és az espumisan csepp segített.

És az idő.. a 3. hónap végére egyik napról a másikra elmúlt.

Már nem sok van Nektek sem.

Remélem hamar elmúlik.

2020. jan. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!