Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 13 hónapost hagyhatom egyedül...

13 hónapost hagyhatom egyedül míg alszik?

Figyelt kérdés

Nyilván nem sokáig, de ömlik ma az eső, és nekem vissza kell mennem a gyógyszertárba neki a dolgaiért amiket tegnap kifizettem, de nem volt készleten és ma adják oda.

Olyan 150-200 méter a gyógyszertár. Arra gondoltam, hogy a délutáni alvásakor elszaladok, ha addig nem áll el.

De még sosem hagytam maga és eléggé félek. Vagyis hát olyan volt, hogy amíg aludt kint voltam a hátsó kertben a bébiőrrel, kertészkedtem, kint voltam a kutyákkal.

De kapun kívül még nem mentem soha el.

Ti mit csinálnátok? Én nem szívesen viszem ki a szakadó esőbe.


2020. febr. 26. 08:53
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
22%

Szerintem menj át magad. Megvárod még mélyebben alszik már. 150-200 méter az 5 perc séta, 5 perc mondjuk amíg odaadják a cuccot, vagy annyi sem, 5 perc haza. Ha kiságyban van, akkor ha épp pont felébredne se tud kijönni, maximum sír, de attól még nem lesz semmi baja, de kicsi az esélye, hogy abban a 10 percben pont azonnal felkeljen.

Mi is vidéken lakunk, és szemben van a posta velünk, még aludt a kicsim régen, én is átmentem a postára 5-10 perc alatt végeztem. Anyukám is mesélte, hogy anno régen egyedül nevelt hármunkat, sokat ment el a közeli boltba, míg a nagyobbak suliban voltak, én meg aludtam a kiságyban.

10 perc alatt semmi baja nem lesz, még ha felébred és sír sem..

Én mindig tényleg max a postára szaladtam át alvás idejében, meg egyszer volt olyan, hogy kb 15-20 percet maga volt még aludt, nekem orvoshoz kellett mennem, a férjem meg késett munkából hazafelé, és muszáj volt mennem mert időpontom volt. Aludt a kicsi, persze nagyon ideges voltam, de nem történt semmi, még mikor hazaért a férjem is mélyen aludt.

Persze nem szabad ebből hobbit űzni, de egy évben egyszer semmi nem fog történni..

2020. febr. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
100%
150-200 métert még kézben is elvinném a gyereket, akár már a kérdés megválaszolása óta is megjárható lett volna az út, másik kezedben az ernyővel.
2020. febr. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 A kérdező kommentje:

Úgy fogom szerintem vinni, hogy kézben majd, ha nem áll el.


Még nem mentünk mert azt mondták, 12.00 után menjünk, mert van amit ők készítenek el neki kikeverős.

Meg egy futárt is várok, szóval még nem megyünk.

2020. febr. 26. 10:36
 24/38 anonim ***** válasza:
93%

Ennél rosszabb időben is mászkál mindenki gyerekkel, messzebb is.

Egy rövid kis séta.

2020. febr. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
30%

Szia! 🙂

Nem voltam még ilyen helyzetben, de ezt csinálnám: valakivel folyamatos telefonkapcsolatban átmennék a gyógyszertárban. Mert itt én is attól félnék, hogy velem történik valami, és senki nem tudja, hogy a gyerek meg otthon egyedül. Ha férjeddel tudsz beszélni meló közben, akkor őt.

2020. febr. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 A kérdező kommentje:

Megjártam magam végül, mert annyira esik még mindig mintha dézsából öntenék, alig látni.

Már kb bokáig ér néhol.

Megvártam még elalszik, 12.11kor indultam, 12.21re már itthon voltam, futva mentem jöttem, még alszik azóta is.


De ez jó ötlet volt előző, végig beszéltem a férjemmel telefonon, hogy ha elütnek vagy valami tudjon róla azonnal.

2020. febr. 26. 12:28
 27/38 anonim ***** válasza:
68%
Nagyon gáz vagy. Főleg, ha már jár. Bármikor felébredhet, felkelhet, és ki tudja, mit csinál.
2020. febr. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
87%
Azért egy eső nem olyan tragikus, hogy nem lehet gyerekkel kimenni. És ha ovis lesz és esőben kell oviba menni? Babakocsis gyerek nem is nagyon érez belőle semmit, babakocsira rakod az esővédőt, és mehettek.
2020. febr. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
81%
Nem értem miért ekkora gond az eső??? Kabát? Sapi? Esernyő??? Nem hagynam otthon! Nem lesz baja ha egy kicsit vizes lesz...
2020. febr. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
86%

A lényeg, hogy a babakocsi nem lett sáros, gratulálok a problémamegoldó képességedhez.

Kérlek segíts, mert nálunk is szakad az eső: szerinted ma hagyjam a nagyot az oviban? Végülis holnap úgyis menne, szóval két legyet ütünk egy csapásra. Sajnos nem tudok ma érte menni, bokáig ét a víz, az egy éves gyereket nem vihetem ki, nehogy koszos legyen a babakocsi...

2020. febr. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!