Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 13 hónapost hagyhatom egyedül...

13 hónapost hagyhatom egyedül míg alszik?

Figyelt kérdés

Nyilván nem sokáig, de ömlik ma az eső, és nekem vissza kell mennem a gyógyszertárba neki a dolgaiért amiket tegnap kifizettem, de nem volt készleten és ma adják oda.

Olyan 150-200 méter a gyógyszertár. Arra gondoltam, hogy a délutáni alvásakor elszaladok, ha addig nem áll el.

De még sosem hagytam maga és eléggé félek. Vagyis hát olyan volt, hogy amíg aludt kint voltam a hátsó kertben a bébiőrrel, kertészkedtem, kint voltam a kutyákkal.

De kapun kívül még nem mentem soha el.

Ti mit csinálnátok? Én nem szívesen viszem ki a szakadó esőbe.


2020. febr. 26. 08:53
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
79%
Ne haragudj, de rohadt felelőtlen vagy. Bármi történhet, olyan is, ami egyébként nem gondolsz. Én az emeletről is félve megyek le, ha fent alszik a babám,mióta este álmában félrenyelte a nyálát és fulladozott. Épp akkor jöttem fel, amikor meghallottam, hogy levegő után kap, csak pár másodpercel később jövök ki tudja mi lett volna. De igazad van, nehogy sáros legyen a több ezerért vásárolt divatkocsid.
2020. febr. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
63%
Elektromos tűz üt ki, esetleg beriaszt a nem létező szénmonoxid-mérőd stb ilyenektől nem parázol? Ezek simán végeznek 5 perc alatt is egy egyedül hagyott gyerekkel, és volt is rá jócskán példa :(
2020. febr. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
53%

Gratulálok hogy még büszke is vagy arra hogy magára hagytad a gyermeked!

A híreket ha nézted pár hete...anyuka "csak a boltba" szaladt el és elektromos tűz ütött ki,azt hiszem 6 hós baba volt otthon két tesóval..a részleteket nem írom.

Én a férjed helyében nem hogy asszisztáltam volna de leüvölteném a hajad hogy ilyet tervezel.

Szakadó esőben,hófúvásban is babakocsiztam akkor még jogsi nélkül ha kellett a gyógyszerekért,oviba,bárhova.

Veregesd csak a vállad hogy nem történt semmi...aludj jól!!

2020. febr. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 A kérdező kommentje:

Hú ne is mondjátok a tüzeket, mert gyerekkorom óta ez a heppem, állandóan a tűztől rettegek.

A házunkban már olyan tűzellenes-jelző rendszer van kiépítve, hogy már bármelyik milliárdos cég megirigyelhetné, de még így se vagyok nyugodt.

2020. febr. 26. 17:29
 35/38 anonim ***** válasza:
58%
Rohadt nagy szerencséd van, mit ne mondjak. Én nem is értem, hogy merül fel a gondolat valakiben, hogy egy ekkora babát egyedül hagyjon otthon, és külön gratulálok a nem tudom hányas valaszolonak meg a nagyon értelmes anyukájának is, akiknél ez szintén egy bevett gyakorlat volt. Nők milliói oldják meg az életüket kisgyerekkel úgy is, hogy éppen esik az eső. Ott, ahol tesó van, és el kell érte menni minden nap, szerinted mi történik? Nekem a nagy akkor volt másodikos, amikor az öccse kisbaba volt. Mentem érte minden nap az iskolába, akkor is, ha rossz idő volt. Kocsi nélkül, busszal-gyalog. És képzeld, teljesen kibirhato volt. Esővédő a kocsira, rajtam kapucni, aztán kész. Soha eszembe nem jutott volna őt egyedül hagyni a lakásban.
2020. febr. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
27%

Ugyan már... 200 méterről van szó. Van akinek az udvar vége messzebb van. Kb. 5 perc alatt meg lehet járni oda-vissza. Nehogy már 5 percre ne lehessen a kiságyban hagyni. Ha siet, akkor még gyorsabban. Egy zuhanyzás tovább tart.

Nembazt mondom hogy rendszeresen hagyd magára. De szakadó esőben, 5 perc miatt nem öltöztetném fel.

Nyilván sokkal jobb egy idegenre hagyni. Nagyobb az esély rá, hogy a szomszéd akit nem is ismersz, egy pedofil, mint hogy abban az 5 percben elektromos tűz lesz.

2020. febr. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
52%

Előzőnek igaza van, nekünk hatalmas telkünk van, én volt hogy alvásidőben kimentem, nem órákra, de ha aludt pl én kiment a kutyákhoz simán..Fürdeni hajat mosni is volt hogy elmentem, az legalább 20 perc nekem.

Most ezek amúgy mivel másabbak?Azt írta fent hogy kereken 10 perc alatt megjárta, hát előzőnek megint igaza van, előbb hagynám a gyereket egyedül a kiságyban még alszik, mint mondjuk egy félidegen szomszédra.. Lehet sok sorozatgyilkosos sztorit nézek, de nagyobb biztonságban érzem a gyereket egyedül 10 percre mint egy szomszéddal akit alig ismernék..Mert azt írta párszor ha látta a szomszédot. És én se áztatnám szakadó esőben feleslegesen ha nem muszáj. Annak is nagyobb esélye van hogy tüdőgyulladást kap, mint hogy elektromos tűz lesz..

2020. febr. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 A kérdező kommentje:

Nem vagyok rá büszke, nem írtam ilyet.


Nem létező szén monoxid mérőm? Nekem csak létező szén monoxid mérőim vannak természetesen Honeywell minden, meg füst és tűzjelzőm, most csináltattam meg a kismegszakítókat hogy gyakorlatilag minden külön legyen húzva, áram-védőkapcsoló van meg minden. Paragép vagyok sajnos.

2020. febr. 27. 17:14
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!