Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek fogdozták az újszülött...

Nektek fogdozták az újszülött babátokat?

Figyelt kérdés

Szóval most 5 hónapos terhes vagyok és mindig úgy gondoltam hogy ha egyszer lesz babánk akkor nem szeretném hogy mindenki fogdozza.Nem azt mondom hogy sosem de legalább amíg olyan pici és törékeny ♡

Az én szüleim ezt teljesen jól kezelik már most mert megbeszéltük velük,viszont az anyósom csak arról zeng egész nap hogy majd ő hogyan fogdozza egész nap,pedig neki is elmondtuk ugyan ezt.ti hogyan értettétek meg ezt velünk?velem van a baj esetleg hogy így gondolom?


2020. ápr. 11. 13:39
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
74%
2. babámmal vagyok a 19. hétben, van már egy majdnem 8 éves fiam. Nem korlátoztam a közeli családtagokat sosem, hogy megfogják és nem tervezem ezt tenni a kicsinél sem. A fiam erős, egészséges gyerek,semmi baja nem lett attól, hogy nem burokban neveltük. Nem igazán értem ezt a mai hisztit a friss szülőknél, aztán csodálkoznak, ha a nagyszülők nem kerülnek közel az unokájukhoz.
2020. ápr. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem az fogdosnak helyesen de mindegy. Egyébként ez ilyen klasszikus első gyerekes hülyeség amit írsz. Amennyiben egészséges a baba nincs rá semmi okod h 10 15 percre ne engedd h megfogja a nagymama nagypapa. Lehet még örülni is fogsz annak a 10 perc pihinek amit még elkepzelni sem bírsz. Nyilvan órákig nem kell másnak adni de ennyi sztem bele kell hogy férjen. Aranykozeput. Jah es nem cukorból vannak ám nyilván koszos kézzel nem érünk hozzá de nem kell mindent full strerille tenni
2020. ápr. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
60%

11es

Attól,hogy nem akarjuk,hogy idegenek fogdosság pár naposan,nem lesz burokban nevelve. Én sem voltam. De azzal az anyám is (meg kb.a WHO is) egyetért,hogy amíg nincs rendes immunrendszere,addig nem jó ha mindenki fogdossa.. ezt intelligens ember megérti. Utána nem bánom, legyen koszos, homokozzon,kutyázzon,nem erdekel. Csak addig akarom óvni,míg nincs rendes immunrendszere. Itt sem én,sem a kerdező nem.attól tart,hogy összetörik a gyermek.. nyilván nem hülyék anyósék,meg felneveltek már 2 gyereket,nagyon is jól. A bacik miatt aggódom. Míg kicsi. Lehet példálózni a -hála Istennek-egészséges fiaddal,de nem mindenki ilyen szerencsés. Nem akarnék egy herpeszt sem.. meg bármi mást. Nem fogom túlfélteni,mert az sem jó ha túl steril minden. Ennek is láttam a következményét.

2020. ápr. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
90%
Én nem szabtam meg ki foghatja meg. Az első hónapokban a szűk családi körön (szülők, testvérek, testvérek gyerekei) kívül nem jött senki. Nálunk és a férjem családjánál is mindenki ügyel a higiéniára, így mind a két gyerekemet nyugodt szívvel engedtem, hogy a karjukba vegyék.
2020. ápr. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
67%
Ez nem burokban nevelés. Hanem a 3-6 hetes korig igenis ne nagyon fogdossák a szülői környezeten kívül. Édesanyám nyilván karjába vette a fiamat 1-2 hetesen, de max 1x mert a fiam vagy evett vagy aludt, nem volt ok “kézben lennie”. Nem tiltottam, de nem is kellett kérnem hogy ne piszkálja, mert tudta hogy ilyenkor mi a szabály. Ráadásul ha az ember nem él együtt az anyóssal, szomszéddal, akkor csak pár órát van a lakásban a vendég, azalatt hülyeség is piszkálni a gyereket főleg ha újszülött és sokat alszik.
2020. ápr. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem azzal nincs baj ha meg szeretné fogni csak az unokája. Persze nem úgy hogy alszik és odamegy és kiveszi mert ő fogni akarja. Az én kislányom mondjuk 1 hétig szinte csak aludt és evett.

Anyóssal pedig azért tartani kell bizonyos határokat. Az én anyósom olyanokat csinált hogy jött oda amikor szoptattam hogy majd ő megdajkálja mert ugyis egy órája szopizott minek megint. Legelőször pedig bevágódott teljes cigifüstben, cigis kézzel és követelte hogy adjam oda, persze nem értette miért nem adom a kezébe.

A te döntésed ezt tartsd szemelőtt de azt is hogy mégiscsak az unokája.

2020. ápr. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
77%

1.milyen szó az hogy fogdozza?

2.ennyire bunkó nem lehetsz,hogy a saját nagyszülőktől ezt megvonod.

3.engem nem idegesített,mert örultem neki h.anyám átjott és egy picit ő fogta és segített.Szerintem ha megszületik majd te fogsz könyörögni hogy valaki fogdozza a babadat!

2020. ápr. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
67%
Ne aggódjatok, majd a kérdező is átgondolja ezt, mikor a gyerek már attól üvölteni fog ha annyi időre letenné míg wc-re megy (emlékszem még az első hat hétre, nekem megváltás volt, ha néha átvette valaki) Kérdező, semmi baja nem lesz, ha megfogják a közeli családtagok, nem porcelánból lesz a babatok. Gondolom ismered annyira a saját és párod szüleit, hogy tudd mennyire igényesek, tiszták magukra és a környezetükre, hogy van-e okod aggódni hogy valamit rá ragasztanak-e a gyerekre, meg hat jó eséllyel felnőtt emberekbe szorul annyi értelem, hogy ezen kívül is csak egészségesen fognak átmenni gyereket nézni meg fogdosni.
2020. ápr. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
90%
Ohm...oke... Apám gyerek orvos. Már a kórházban is bejött és még fogta, meg sem bírta volna állni, hogy ne. Amikor haza mentünk át jöttek az én szüleim, anyukám is meg fogta. Eszembe sem jutott eltiltani. A férjem szülei messze laknak ők csak 1 hetesen látták de ők is meg fogták. És jelentem semmi baja nem lett tőle, 1.5 éves és még 1x sem volt beteg. Sőt.... Még ki sem szálltunk a kocsiból a szomszéd asszony(apám asszisztense) már szaladt hogy mutassam meg neki. Igaz ő csak a lábát simogatta de nem tiltotta meg neki. Lehet hogy csak a mi környezetünkben alap, hogy tiszták az emberek és kezet mosnak... Nem tudom. Séta közben, boltban stb ott nem engedtem hogy fogdossák, bár csak 1x fordult elő. Inkább azt mondták, hogy nem n, ulnak hozzá mert lehet hogy piszkos a kezük.
2020. ápr. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
87%
A nagyszülő mióta idegen? Jesszus..
2020. ápr. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!