Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek fogdozták az újszülött...

Nektek fogdozták az újszülött babátokat?

Figyelt kérdés

Szóval most 5 hónapos terhes vagyok és mindig úgy gondoltam hogy ha egyszer lesz babánk akkor nem szeretném hogy mindenki fogdozza.Nem azt mondom hogy sosem de legalább amíg olyan pici és törékeny ♡

Az én szüleim ezt teljesen jól kezelik már most mert megbeszéltük velük,viszont az anyósom csak arról zeng egész nap hogy majd ő hogyan fogdozza egész nap,pedig neki is elmondtuk ugyan ezt.ti hogyan értettétek meg ezt velünk?velem van a baj esetleg hogy így gondolom?


2020. ápr. 11. 13:39
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
82%
Hozzánk az első 2 hónapban csak a közeli rokonoknak, és a legjobb barátaink jöttek át, ők természetesen megfoghatták, eszünkbe se jutott, hogy ne engedjük. Nalunk is volt olyan rokon, aki ahogy belepett az ajtón rohant volna megfogni, őt azért figyelmeztettuk, hogy előbb kezmosas, kez fertőtlenítőt is raktunk ki. Nem sértődött meg senki, és a babának se lett baja! A közeli hozzátartozók is nagyon vágynak babazni, szerintem szomorú dolog őket megfosztani ettől, ha csak egy kis kezmosas és teljesen veszélytelen a kicsit kézbe venni.
2020. ápr. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
63%

Idegenek nem nyúlhattak hozzá mondjuk azt mai napig nem engedem pedig már 4 és 1 évesek. De rokonoknak barátoknak engedtem, hogy megfogják. Mindig megkerdezte aki szerette volna így annak odaadtam. De még pici babák voltak addig nem jött sok látogató. Nagymamák meg a dédi volt többször még újszülöttek voltak a fiúk. Nekik is hagytam. Nyilván vigyáztak rájuk. Meg hát nem volt új dolog számukra egy picibabával hogy kell bánni.

Nekem jól esett , hogy néha elringatták vagy megehettem nyugalomba az ebédet meg foglalkozhattam a nagytesóval még a pici igénye is kivolt elégítve, hogy valaki hordozza a popóját. :)

2020. ápr. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
75%
A korhazban anyosom, anyukam es sogorom is megfogta. Meg a 3 eves teso is.. Sot hazajovetelkor a 6 eves unokateso is. Jaj miert mi baja lesz? Semmi.
2020. ápr. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Eszembe nem jutott, hogy nem veheti fel a nagyanyja majd a gyereket... Alapból úgy szeretném majd nevelni, hogy ne kapjon frászt más kezében, szokja a családot. Az sem jutna eszembe, hogy nem engedek be senkit pár hétig, hiszen már most készülnek rá, hogy hoznak kaját, stb, hogy mi a babával foglalkozhassunk. Pont az első 2 hét kb, amíg az anyának a lehető legtöbbet kell pihenni. Persze barátok nem jönnek, de a nagyi igen!
2020. ápr. 12. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
28%
Ez tényleg ilyen első gyerekes dolog, én is ilyeneket gondoltam, meg hogy nem járok vele boltba meg emberek közé míg nem tudom hány hónapos stb. Na második gyereknél legkésőbb rájössz, hogy teljesen felesleges túlparázás, semmi baja nem lesz attól, hogy a családtagok, közeli barátok megdajkálják a picit. De ha neked nem esik jól (ami amúgy részben hormonális), akkor ne engedd és kész.
2020. ápr. 12. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Tudom nem ez a lényeg, de szörnyű olvasni ezt, hogy fogdozza. Fogdossa!

És majd rájössz, mekkora segítség a nagyi szülés után. A nagyszülők már felneveltek minimum 1 gyereket, mégis mi baj lehetne abból, hogy megfogják az unokájukat? Nyilván ha alszik, hagyják békén, és ne lógjanak 0-24 a frissen szült anyuka nyakán, de áldás, ha hoznak pl kaját, vagy néha nyugiban el tudsz menni pisilni. Majd megváltozik a véleményed.

2020. ápr. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
0%
Ma 3 hetes a Babánk. Eddig rajtam, Apán és Doktornéninken kívül más még nem fogta!Mondjuk a vírus miatt is csak a szűk család jött eddig látogatóba, és ezért sem adnám oda én se szívesen.De ha nem lenne vírus akkor is váratnék vele, legalább 1 hónapos koráig...Persze csodálkozom én is hogy Anyósom még nem kapta ki a kezemből! 🙄
2020. ápr. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

nem első gyerekes, hanem "mindenkifossamagátbokánmertszültem" dolog... a mindenki- be mióta tartozik bele a nagyszülő?! Agyam eldobom... majd térjél ide vissza mikor hasfájós lesz, férjed dolgozik, te meg majd bekakilsz, de ha leteszed ájulásig üvölt. Remélem akkor is kulcsra zárod az ajtót...

jézusisten

2020. ápr. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!