Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pici gyerek mellett hogy...

Pici gyerek mellett hogy tudtok a háztartást is vezetni?

Figyelt kérdés
Amikor alszik, akkor porszívózni nem lehet, meg akkor ugye én is alszok vele együtt. Amikor meg fent van, akkor sír, ha nem vagyok ott vele, a hurcitól meg fáj a hátam, akármit csinálok. Próbáltam már többet is a csatosból is meg abból a másikból is ami úgy néz ki, mint egy póló. Mindegyiktől fáj a derekam, ha meg a csatossal hátrakötöm, akkor a vállam is fáj. De a háztartás az szalad. Hogy kellene csinálni? Meg hogy kellene beosztanom az időt meg az erőm, hogy legyen a takarításra és a gyerekre éjszaka?
2020. aug. 8. 10:03
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
0%
Bocsi, 8.
2020. aug. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
69%
Nagyon nehéz, de ha nagyobb lesz sem lesz könnyebb. Amíg kicsi volt, még jobban el tudtam végezni a teendőket, de amikor már elkezdett mászni, még rosszabb lett. Felmosni egyáltalán nem tudtam, mert borította volna ki a vizet. A főzés sem ment egyszerűen, állandóan a nyomába kellett lennem. Amíg kicsi még működhet a hordozás, de később már ez sem fog, főleg ha fáj tőle a hátad. Nagy takarítást csak akkor tudtam csinálni, ha apuka vigyázott rá. Főzésnél igyekeztem vmi gyorsat készíteni, legalábbis hétköznapokon, amikor a párom dolgozott. Sajnos segítség nélkül nem könnyű, ezért jó ha bevonod az apukát is a házi munkába.
2020. aug. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
35%
Akarat es szukseg.
2020. aug. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
52%
Lehet nullára pontozni, nem zavar. Egyedülálló anya voltam, nulla segítséggel és soha nem szaladt a ház. Tisztaság volt rend, és mivel igényem volt rá, főztem is mindennap. Akarat es szukseg, ennyi az egesz.
2020. aug. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
82%

Amúgy mennyire pici baba és mennyit alszik? Mert ha nagyon pici, akkor a takarítás várhat, nem szalad el, pihenjetek, nem véletlen hívják gyermekágyi időszaknak.


Ha viszont már 8 hetes vagy nagyobb, akkor nyerhetsz itt ott 10 perceket egy gyors mosogatásra, megszokhattad a kialvatlanságot, szóval ha a napi 3 szundijából csak 2-n alszol vele, a 3.-nal meg leteszed a szobájába, babakamera, légzésfigyelő, és mehet a mosogatás, porszívózás akár...


Napi séta közben be tudsz vásárolni, amíg ébren van játék, vagy tegyél le egy jógamatracot a konyhában a földre, addig elmosogatsz, közben ő "játszhat", tornászhat. 5 perc hason, elfáradt, 5 perc háton, 5 perc hason, közben beszélsz hozzá, énekelsz, táncolsz, bohóckodsz, de a mosogatás, vagy zöldségpucolás is kész.

Kicsit felveheted abba a csúnya hordozóba, ami olyan nagy port kavart itt, gyors felporszívózás, felmosás ha inkább aludtál míg aludt ő is.


Ha sír felkapod, megnyugtatod, beteheted a pihenőszékbe ha van, közel hozzád, lásson.


Minden baba más nekem ezek beválltak, de nem az első hetekben.

2020. aug. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
80%

Nekem gerincsérven lett, úgyhogy azért nem hordoztam.

Szerintem elég a heti egy porszívózás, amikor apa is otthon van hétvégén. Utána úgyis fog neked "segíteni" :)

2020. aug. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
87%

Én pihenőszékben vagy a mózeses babakocsiban magammal vittem, így nyertem 10-20 perceket. Beszéltem hozzá, mutogattam neki. Volt, hogy sírt, de mellette voltam, gyorsan megcsináltam a dolgokat. Elöl hordozás közben nekem nem igazán ment a takarítás, bár gondolom, hogy vannak babák, akik annyira sincsenek el, mint az enyém, akkor ez is segítség lehet.

Mikor mászott, akkor nehezebb volt, de addigra mertem már hátra kötni. Nekem is megfájdul a hátam egy idő után, szerintem mert gerincferdülésem van. De olyan sokat nekem a gyerek sem volt el a hátamon.

Aztán egyre jobb lett, másfél-két évesen már simán tudta, hogy ha pl mosogatok, akkor nem fogom félbehagyni egy kis nyűgyösködés miatt.

Sajna ez a háztartásosdi ilyen, ami gyerek nélkül 20 perc, az gyerekkel egy óra.

2020. aug. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
20%
Azert nem kell mindig aludni amikor ő is.. Ha takarítani se tudsz mellette, kíváncsi lennék a párkapcsolati igényeidre pl hogy van idő?
2020. aug. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
25%
Én azt nem értem, hogy nem lehet ideje valakinek gyerek mellett semmire. Ezt háromgyermekes anyaként mondom. Unokatesómék öten voltak, mégis mindent meg tudott az anyjuk csinálni. Én anyám is. Kezdek igazat adni nekik, hogy sok életképtelen van a mai huszas, harmincas nőkből.
2020. aug. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
65%

19!


Nem életképtelenek, mert ha egyedül maradnak,hirtelen minden menni fog nekik, mindent megoldanak. Egyszerűen amíg van segítségük -a partner, nagyszülő vagy barat- egyszerűbb panaszkodni

2020. aug. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!