Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pici gyerek mellett hogy...

Pici gyerek mellett hogy tudtok a háztartást is vezetni?

Figyelt kérdés
Amikor alszik, akkor porszívózni nem lehet, meg akkor ugye én is alszok vele együtt. Amikor meg fent van, akkor sír, ha nem vagyok ott vele, a hurcitól meg fáj a hátam, akármit csinálok. Próbáltam már többet is a csatosból is meg abból a másikból is ami úgy néz ki, mint egy póló. Mindegyiktől fáj a derekam, ha meg a csatossal hátrakötöm, akkor a vállam is fáj. De a háztartás az szalad. Hogy kellene csinálni? Meg hogy kellene beosztanom az időt meg az erőm, hogy legyen a takarításra és a gyerekre éjszaka?
2020. aug. 8. 10:03
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%
Én meg azt nem értem, minek ír ide, aki nem tud tanácsot adni. 19, akkor írd le, mit csináljon az állandóan síró kicsi babával. Ő most ebben az élethelyzetben van, ez a gondja. Lehet, hogy a sokgyermekes anyukáknak is volt ám ilyen gondjuk az első gyerekük mellett, tapasztalatlanként, csak már nem emlékeznek rá.
2020. aug. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
93%
Na megjöttek a szupermamik, akik 80 ezer gyerek mellett is van mindig idő mindenre! De jó, ezt vártam. Mar hiányoltam ezeket a kommenteket, de most már megnyugodtam, hogy nem tüntetek el.
2020. aug. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%
19 Úgy hogy több emberes baba és nem hagyom sírni. Jó én is megcsinálok mindent, de van olyan, hogy csak akkor jutok oda ha este letettem a kicsit. 11 hós. Már nem sír ha nekiállok mosogatni. Inkább követ, mászik rám, nyafog. De már jobban le lehet kötni.
2020. aug. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%
Én tisztán emlékszem,hogy rohangáltam egész nap mint egy félőrült. Mindig bealudt a szoptatásba és trükköztem állandóan. Hogy tudnám letenni úgy hogy ne ébredjen fel? Hát egy rémálom volt. 😀 Apródonként ment csak,egyszerre 1 órát se tudtam a háztartásra szánni. Kicsit ez kicsit az. Nyilván a baba volt az első és legfontosabb. A férjem sokat besegített a takarításba,anyukám a főzésbe. Aztán elkezdtem hordozni,azt bántam hogy nem előbb mert tök jó volt,de nekem nem fájt a hátam. Most 8 hónapos, sokkal könnyebb lett. Mászik utánam minden hova,mindig talál magának valami érdekes dolgot amivel elbogarászik. Én meg csinálom a dolgom. Valaki azt írta később se lesz jobb,nálunk speciál igen. Mindent meg tudok csinálni mellette és nem alvásidőbe.
2020. aug. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
75%
25 Ne kiabáld el. Nálunk is volt egy idő mikor jobb volt. De aztán jött az h neki mindent látni kell, meg mi az hogy nem rá figyelek. Tök jól elvan egész addig míg bele nem kezdek valamibe.😂😂😂
2020. aug. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%
De a kérdés nem arról szólt, hogy majd később jobb lesz-e, hanem arról, hogy most mit csináljon. Vagy hogyan csinálja.
2020. aug. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
95%
Mennyire pici? 5 és fél hónapos a babám. Amíg nem kúszott, könnyebb volt, mert elvolt a szőnyegen, meg a pihenōszékben, sokszor fel kellett venni, kB tíz percenként helyet váltani neki. Mostmár kúszik, így akkor takarítok, amikor alszik (én napközben sose tudtam aludni, akkor sem amikor még pici volt és hulla fáradt voltam). Tegnap pl úgy pakolunk, hogy a kezemben volt, majd babakocsiban toltam magam mellett, közben hülyéskedtünk. Este fél 7-fél 8 között fekszik le aludni, így este bőven van időm mindenre, tízkor már alszunk mi is. Ha még nagyon pici a babád, akkor ne aggódj, ki fog alakulni a nektek megfelelő rendszer.
2020. aug. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
39%

Szo nincs szuperanyasagrol. Jol kell beosztani az idot. Nincs olyan gyerek aki 7/24ben sírna. Nincs olyan. Egy újszülött kb egész nap alszik az etetéseket leszámítva. Megeteted, leteszed aludni és csinálod a dolgodat. Nem kell alvás idő alatt porszívózni, bár lehet, sok csecsemőt kimondottan megnyugtat a hangja. Lehet robotporszivora beruházni vagy lehet akkor csinálni, amikor a partner otthon van. Jelenleg egy három szintes házban élek, ha lassu vagyok és minden szint után szünetet tartok is meg van nagyon max egy óra alatt, de akkor abban már kave szünet is volt. Portörles is gyorsan megvan. Mosás szinten, csak bedobálod meg kiszeded a gépből a cuccot. Max a vasalás vesz el sok időt, de azt nem kell egyben megcsinálni. Főzés- million fel órás étel van, de ha nem szeretsz főzni vagy sajnálod rá az idot, akkor lehet ám rendelni is.

Takarításnál az a lényeg, hogy nem takarítani kell, hanem a szintet fenntartani. Ha nincs elhanyagolva, napi fel óra elég a házimunkára.

2020. aug. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
94%

Pont így beszél ez akinek könnyű gyereket/ gyerekeket dob a gép. Az én babám az első héten aludt csak sokat. Aztán napi 3 vagy 4 kemény 20 perces alvása volt. Mire belekezdtem volna bármibe fent is volt. És többnyire nem szépen csendben nézelődött. Még nem volt 3 hetes és hasfájós lett. Onnan majdnem egész nap sírt. Rengeteget cicizett mert igény szerint szoptattam.

Kaját rendeltünk a ház meg szaladt. A férjem hétvégén segített és együtt rendet vágtunk. Számomra megváltás volt a hordozás. Onnantól jobban tudtam csinálni a dolgom. De ha ez nem opció akkor jobb ha elengeded a dolgokat.

2020. aug. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
17%

30!


Nekem írtad? Nem volt könnyű gyerek, sőt... Alvaszavaros volt és maradt is kamaszként is. Plusz ahogy már korábban is írtam, én egyedülálló anyaként nevetlek egy ideig.

Miért kell hogy szaladjon a ház? Hordozóba teszed és viszed ahova kell. Beszelgetsz vele amíg beteszed a mosást vagy elmosod az edenyeket. Értem a költői túlzást, de egy 3 hetes gyerek nem 80 percet alszik naponta

2020. aug. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!