Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is érzett így mikor...

Más is érzett így mikor megszületett az első gyermeke?

Figyelt kérdés
2 hónapos a kislányunk de szülés óta nagyon nem érzem jól magam. Nagyon hiányzik a régi életem ami tudom önzőség. Ha egyedül vagyok vele nagyon sokat sír nálam. Büfiztetéskor, vagy ha próbálom elaltatni. Napközben sokszor felébred így el se tudok mozdulni a kiságytól. Borzasztóan fáradt vagyok és sose tudom kialudni magam. Igaz hogy egyszer kel fel éjszaka de előtte nyugtalan már éjfél után vagy fél 2től 3ig. Anyósoméknál lakunk a tetőtérben és tényleg sok segítséget kapok de az állandó éjszakázások kimerítenek. Náluk mindig hamar megnyugszik vagy nem is sír . Nálam valahogy nem szerethet vagy nem tudom. Szoptatni sose tudtam mert a szuloszobán ajánlott bimbóvédőt kezdettől cumizásra használta csak így a rengeteg levegőtől hasfájós lett. Sajnos így az a kötődés sem alakult ki. A terhesség és a szülés nem viselt meg ennyire pedig eléggé fájt és rosszul is vtam előtte. Semmi házimunkát nem tudok megcsinálni vagy csak nagyon kapkodva. Napközben se tudok egy jót aludni. Egyre jobban azt érzem ez nekem nem megy és olyan jó lenne kiszabadulni ebből a helyzetből. A babát inkább párom akarta jobban de váratlanul ért mindkettőnket. Úgy érzem nincs elég energiám hogy minden nap mosolyogni tudjak és pörögjek körülötte. Hiányzik hogy a párommal aludjak a saját helyemen, hogy elmehessünk bárhová. Nagyon kikészített ez a bezártság hogy sehova nem tudok elmenni és a szuleimhez is alig jutok haza. Mikor lesz jobb a helyzet? Ti hogy csináltátok ezt végig első babával? Félek hogy teljesen ki fogok merülni.

2020. aug. 18. 07:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%
Nyugi, ez természetes.
2020. aug. 18. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%
Nyugi hozzászoksz. Nekem is furcsa volt,hogy 0-24-be a baba mellett vagyok. Még most is szokatlan. Van egy 8 évesem es jön a tesó. Megint újból kezdem az egészet ha úgy nézzük.
2020. aug. 18. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
25%
Ha leteszed az ágyába, akkor hagyd egyedül. Nem kell állandóan ott lenni mellette. Éjjel pedig a pároddal aludj, ne a gyerekkel. Talán kérdezd meg az anyósodat, mit csinál, hogy nála alszik a baba.
2020. aug. 18. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%

Azert ne hivjuk mar termeszetesnek, hogy egy anya igy viszonyul a gyermekehez. A termeszetes az, ha van anyai ösztön es felnott emberek felfogják hogy az eletuk megvaltozik baba utan.

Ez, nem természetes amit a kerdezo irt.

2020. aug. 18. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%
07:23. Már hogy ne lenne természetes, amit a Kérdező érez?? Minden felborult az életében, és hiába készült rá a terhesség alatt, átélni akkor is más. És nem mindenkiben teng túl az "anyai ösztön", vagyis a feltétel nélküli önfeláldozás.. Hiába lett most már anya is, a Kérdező továbbra is elsősorban NŐ és FELESÉG/BARÁTNŐ, és azokat az igényeit sem szabad teljesen háttérbe szorítania.
2020. aug. 18. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
97%

Engedd el a szoptatástémát, hidd el, a kötődés nem ezen múlik. Tapasztalat, van egy teljesen tápszeres gyerekem és egy full anyatejes is, mindkettő kötődik.


Lehet furcsán hangzik, de este feküdj le a gyerekkel együtt. Nekem is rossz alvók voltak (nem csak egyszer keltek éjjel). Ha a gyerek este 8kor elalszik, aludj te is, így éjfélig van egy kis alvás neked is. Én is így csináltam, hiába voltam fenn gyerek előtt minimum 11-is esténként. Majd idővel újra felnőtt időben fekszel, most a lényeg, hogy aludd ki magad.


Ha gondolod aludj egy szobában, vagy akár egy ágyban / babaöbölben a gyerekkel. Nekem egy megváltás volt ezt az elvet feladnom.


Használj hordozókendőt máris szabadabban mozogsz, egy két dolgot meg tudsz csinálni. Menjetek sétálni akár kendővel, akár babakocsival, a friss levegő jót tesz mindkettőtöknek.


Tedd pihenőszékbe, mózesbe, egy plédre a földre, és csináld mellette a házimunkát. Közben figyel ő figyel, játszik, te beszélhetsz, énekelhetsz hozzá.


Ha viszont ugyanaz vagy, mint a linkelt kérdések írója, akkor szerintem fordulj szakemberhez.


https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak..

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb..

2020. aug. 18. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
95%

7

Sztem ugyan az. És már rengeteg tanácsot kapott. Rajta már tényleg csak szakember segít.

2020. aug. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem is ugyanaz, már olvasás közben ráismertem...

Nem tanács kell neked szerintem, kérdező, hanem, hogy valaki azt mondja, nem is kell a csecsemővel foglalkozni, majd lesz valami.

Azért sír nálad, mert érzi a feszültséget, meg hogy szabadulnál tőle.

Már rengeteg tanácsot, véleményt kaptál, de te nem megoldást keresel, hanem nem akarod a gyereket és kész.

Szakember. Csakis.

2020. aug. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
93%
Már csak 18 év, ezért nem ajánlatos belevágni, ha te nem.vagy benne 100%ig biztos, hogy akarod
2020. aug. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
96%
Emlékszem rád... adtunk sok tanácsot
2020. aug. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!