Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik akartak masodik gyereket,...

Akik akartak masodik gyereket, mi motivalt titeket?

Figyelt kérdés
Meg csak 2 honaposak vagyunk de en mar most latom milyen faraszto is a gyerekneveles es neha szivesebben visszamennek dolgozni. Mi motivalt arra hogy 2. Gyereket is vallalj? Egyelore azt erzem, hogy orulok ha tulelem valahogy.
2020. okt. 21. 10:27
1 2 3 4 5
 11/42 A kérdező kommentje:
9: mosogatni meg fozni olyan 15 percig kb hagy a piheno szekeben persze ugy hogy lat. Kivitelezheto a hajmosas is csak rettegek hogy nem hallom :D ezert inkabb arra idozitem ezeket ha alszik. De lehet megprobalom ma.
2020. okt. 21. 11:01
 12/42 anonim ***** válasza:
64%

Nincs testvérem és szarrá untam a gyerekkoromat, így már mikor megszületett az első biztos voltam benne, hogy lesz második is, nem akartam, hogy ő is így járjon.

2,5 év van közöttük (lány-fiú), teljesen jó minden! A nagyobb iszonyat nehéz eset baba is volt, cserébe a kicsit észre sem lehet(ett) venni

2020. okt. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
74%
Én is szerettem a babázást, vágytam rá újra, és úgy éreztem, hogy még valakinek van helye a családban. Engem kevésbé motivált, hogy a lányomnak legyen testvére, őszintén szólva szerintem ő egykeként is marha jól el lett volna. Meg én pl gyerekként nem jöttem ki a húgommal, felnőttként már jól megvagyunk, de éppen ezért ilyenek, hogy majd de jól játszanak együtt stb, nem motivált, mert közel sem biztos, hogy így lesz. Végül fiú lett a kicsi, 3,5 év különbséggel, és nagyon szeretik egymást szerencsére (nemsoká 2 éves lesz a kisebb), tök cukik együtt. De alapvetően mi magunknak vállalatunk még egy gyereket, nem testvért a lányunknak.
2020. okt. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
80%
Úgy voltunk vele, hogy akkor lesz 2. gyerekünk ha mindketten vágyunk rá. 2 éves volt a kislányunk amikor ez eljött mindkettőnknél és eldöntöttük, hogy jöhet, előtte hallani sem akartunk róla. A motivációnk az volt, hogy eleve mindketten mindig is 2 gyereket szerettünk volna, illetve mindkettőnknek nagyon jó viszonya van a testvéreivel, elképzelni sem tudnám az életemet a testvéreim nélkül és a férjem sem az övéi nélkül ezért szerettünk volna mi is adni egy testvért a gyerekünknek és itt meg is állunk.
2020. okt. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
72%
Amikor még ilyen pici volt a lányom, nem vágytam még kis testvérre, de hát ez normális. Az eleje nagyon nehéz és fárasztó. Aztán kicsit könnyebb lesz, de amikor mászni kezd, elindul, megint nehézzé válik. A lányom egyéves körül volt, amikor úgy döntöttünk, jöhet a kis tesó. Igazából nem akartam ilyen kis korkülönbséggel, de a korom miatt sokat nem várhattunk. De mindenképpen szerettünk volna testvért, nem akartuk, hogy egyke legyen a lányunk. Én nagy családban nőttem fel, tudom milyen számos előnye van, ha van testvére az embernek. De a babázásra is vágytam újra.
2020. okt. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 Derjaderja ***** válasza:
40%

Én az első terhesseg alatt csomót rágódtam, hogy milyen ledz ez, kell-e egyaltalan, aztán ahogy hazajöttem a kórházból, már vártam, hogy megint terhes legyek. 1 ev múlva alltunk neki, hamar összejött, 36.hét van, most kezdtem pityeregni, hogy vege és nem lesz több.

Én élveztem a babázást, pedig nem vagyok ilyen tipikus ősanya és többemberes letehetetlen babám volt háztartással, segitseg nèlkül.

Egyszerűen nekem bejött, cuki volt a lányom, imádtam.

Utana volt egy rosszabb idòszak 4-10 hónaposan mert nagyon nyűgös volt, amíg nem tudott úgy mozogni ahogy akart, de azóta megint szuper, beszèl, mosolyog, érdekli a világ, élvezet vele minden program.

2020. okt. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
47%
Hát ha 2 hónaposan nem erted miért jó babázni, es mennél vissza dolgozni lehet nem kellene eröltetni a tesót. Nekem pont az első hónapok hiányoznak.
2020. okt. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 A kérdező kommentje:
17: egyelore en is azt erzem hogy nem az en vilagom a babazas 😂 most azt erzem hogy inkabb tul akarok lenni a nehez reszeken es a szoptatast se szeretem alig varom a hozzataplalast :) tudom hogy lesz meg rosszabb is, de azzal tartom magamban a lelket hogy csak 1x kell vegigcsinalnom 😂
2020. okt. 21. 12:11
 19/42 anonim ***** válasza:
68%
3 hónapos korától élvezem a babázást. Addig fárasztó és ijesztő volt.
2020. okt. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 A kérdező kommentje:
19: remelem en is igy leszek mint te :)
2020. okt. 21. 13:17
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!