Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik akartak masodik gyereket,...

Akik akartak masodik gyereket, mi motivalt titeket?

Figyelt kérdés
Meg csak 2 honaposak vagyunk de en mar most latom milyen faraszto is a gyerekneveles es neha szivesebben visszamennek dolgozni. Mi motivalt arra hogy 2. Gyereket is vallalj? Egyelore azt erzem, hogy orulok ha tulelem valahogy.
2020. okt. 21. 10:27
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:
34, mivel jobb a munkahely? Ez most komoly? Egy mindenejjel 6-8x kelo gyereknel mondjuk? Egy hullafaradt anyanal? En szeretem is a munkam. Biztos van olyan munka, ami ezerszer rosszabb, mint egy olyan baba, akit egesznap vagy hordozol, vagy szoptatsz, vagy uvolt, es aludni csak ugy tud, ha mozgatod, ahogy leulsz, orditva ebred, ejjelente rovod vele a koroket a lakasban, hogy aludjon mar el, semmi idod es energiad nincs nemhogy a parkapcsolatodra (ami jo, ha megmarad), de magadra aztan vegkepp. Ezt ujrakezdeni a korabbi munkam helyett... haat, mi ujrakezdtuk, mert annyira szerettunk volna meg gyereket, de kozben a nagynal mar legalabb rendezodtek ezek a dolgok, es lett is nemi rutin, de en abszolut megertem azt, aki inkabb a munkat valasztja (vagy meg azt sem, hanem rapihen a gyerek elso eveire meg parat). A masodik gyerekem amugy nem olyan, mint az elso. Mindkettot imadom, de enyhenszolva meglepeteskent ert minket az elso 2-3 ev vele. Nem tudom, neked milyen gyereket dobott a gep elsore, de ha nem ilyet, akkor orulj, ha pedig ilyet, de megis elvezted, aruld el legyszi, hogy hogyan.
2020. okt. 27. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 anonim ***** válasza:
38, ugyan nem engem kerdeztel, de nekem fokozatosan konnyebb lett 8 honapos korara mindket gyerekkel, az elsovel 6 hetes korara jottem ra, hogy erzekeny a tejfeherjere es a tojasfeherjere, azt elhagytam az etrendbol, es onnantol 2-3 het mulva legalabb a hasfajos siras abbamaradt, a kicsinel 2 hetesen indult volna ugyanez, de nala mar eszrevettem, es azonnal dieta, igy vele aztan csak dietahibakor volt hasfajos siras. A nagyobbiknal 3, majd 6 honapos koratol lett konnyebb, ahogy kuszni kezdett, majd ulni (koran felult magatol), a kicsivel pedig 6 hetes koraig volt nagyon konnyu, mert ot szemben a naggyal, le lehetett rakni, sokat aludt, es addig szinte altatni se kellett, aztan 6 hetes koratol elromlott az alvokaja napkozben, es 7,5 honapos koraban lett ujra jobb,mikor atallt a 2 alvasra, onnantol le tudtam ismet tenni, es lett napi 2-3 oram magamra napkozben, es ujabb 2-3 estenkent kozosen a ferjemmel. De a masodik gyerekem ezt konnyen megszokta, az elsovel hiaba probaltuk.
2020. okt. 27. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!