Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik akartak masodik gyereket,...

Akik akartak masodik gyereket, mi motivalt titeket?

Figyelt kérdés
Meg csak 2 honaposak vagyunk de en mar most latom milyen faraszto is a gyerekneveles es neha szivesebben visszamennek dolgozni. Mi motivalt arra hogy 2. Gyereket is vallalj? Egyelore azt erzem, hogy orulok ha tulelem valahogy.
2020. okt. 21. 10:27
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
4%
Az első csak egy lány lett. Reméltük, hogy a következő fiú lesz. Szerencsére az lett.
2020. okt. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
37%

21! Csak egy lany? Azért ez milyen duma mar...

Kerdezo! Nekem 4 honapos volt a kislanyom mikor ugy igazan kezdtem elvezni az anyasagot, persze elotte is imadtam, de akkor mar figyelt tobb mindenre a baba es olyna jo volt. Aztan 8 honaposan mikor mar maszott, kicsit ugy ereztem, hogy elveszett a babam, mert mar en nem kellek neki mindenhez. Szerettunk volna mi is tesót amugy is,igy akkor belevagatunk es 2 hónap múlva megfogant a 2. baba. Masfel ev van koztuk pontosan es imádom. 6 hónapos most a kisebb, es mar kezdem ugy erezni johet a kovetkezo:)

2020. okt. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
80%
Mindig azt hittem, hogy egyszer nagy családom lesz, de a lányom megszületése után egyre kevésbé éreztem, hogy szeretnék még egy gyereket. Én is győzködtem magam még egy darabig hozzád hasonlóan, hogy igenis kell még egy, de aztán rájöttem, hogy nem, nem kell az elképzelésekhez ragaszkodni. A második is megérdemli, hogy ugyanúgy várjam és szeressem, mint az elsőt. Most 3 éves a gyerekem, még mindig nem érzem, hogy jöhet a következő.
2020. okt. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
70%
Majdnem 6 év telt el a kislányunk születése után, amikor férjemmel úgy döntöttünk jöhet a következő. Én is és ő is olyan családban nőtt fel, ahol nem 1-2, hanem minimum 4 év van a gyerekek között. A pozitív tapasztalataink és a nehéz első terhességem, szülésem miatt mi is követtük szüleink példáját. Nem bántuk meg. A lányunk imádja az öccsét és viszont. Egy kezemen meg tudom számolni hányszor marakodtak.
2020. okt. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
63%
Előző vagyok. Annyira nagy öröm látni, hogy mennyire szeretik egymást a gyerekeink. Már ezért megérte szülni mégegyszer.
2020. okt. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 A kérdező kommentje:
22: Erdekes en meg azt varom hogy ne tolem fuggjon annyira es el legyen magaban 😂 mindenki mondta hogy majd szoktassam hozza magam hogy szalad a haz nincs annyi idom stb. De engem nagyon feszelyez hogy nincs az a makulatlan rend mint elotte. Az a tipusu ember vagyok akinek a jo lelkiallapota a lakas allapotatol fugg. Tudom hogy hulyeseg es igy is megoldom azert a felmosast porszivozast mosogatast de megis mindig hianyerzetem van. Raadasul tudom hogy egyre kevesebbet fog aludni es ennyivel is kevesebb idom lesz a kornyezetemre. Orulnek ha elengedhetnem, utalom magamban ezt a rendmaniat.
2020. okt. 21. 15:04
 27/42 anonim ***** válasza:
24%

4 hónapos volt a legnagyobb, amikor már hiányzott az az igazi icipici babás korszak. 13 hónap lett köztük.

Amikor másfél volt a második, ugyanez az érzés csapott belém, aztán a harmadik fél éves korában megint. 😄 Mindig 4 gyereket terveztünk, most majd’ meghalok az ötödikért. Hiányzik a szoptatás, a babaillat, az első mosoly öröme, az, ahogy elalszik a mellkasomon és csak szuszog rajtam...

2020. okt. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
14%

2-es vagyok.

Rohadt fárasztó volt az első pár hónap, most persze másért fárasztó. Ami hiányzik: amikor elaludt rajtam szopizás közben. Sokkal könnyebben el tudott aludni kint a kezemben, vagy a babakocsiban. Mostmár nagyon nehéz elaltatni, mert minden mást csinálna. Plusz mostmár tudom, hogy miket rontottam el az első babámnál, és kíváncsi vagyok, hogy milyen az, amikor "tudom, hogy mit kell csinálni" a babával :D amikor elsőre tudom, hogy hogyan kell mellre rakni, tudom, hogy hogyan kell elringatni, stbstb... Plusz nagyon nagyon kíváncsi vagyok, hogy mennyivel másabb, hogy nem csak nekünk kell szórakoztatnunk, hanem van egy nővérkéje, aki játszani akar vele :)

2020. okt. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 A kérdező kommentje:
28 mondasz par tippet hogy mit ne rontsak el? Egy elso babasnak?:)
2020. okt. 21. 17:38
 30/42 anonim ***** válasza:

Az elso 6 honap altalaban nehez. De probald azt elvezni hogy latod higyan fejlodikegy kis emberelet. Egyre jibban fog latni, reagalni a kornyezetre, rad, aztan majd probal kommunikalni es megindul a mozgasfejlodes is. Mist meg az ejszakazasok stb miatt tenyleg faraszto meg neked ujdonsag es talan unalmas is. Esetleg kicsit depis is lehetsz, hogy nem igy kepzelted:-). Sokan vagyunk igy.


Teso: nekem mindig ugy volt hogy nekem is van es gyerekkorunkban nem unatkoztunk, masreszt eleve ez volt a csaladi minta.

Ami miatt en szemelyesen szerettem.volna tesit, mert szerintem mas lesz a szemelyieegfejlodesuk, jo ha lesz neki rokona, akire kesobb is szamithat (neveles fintos, hogy ez igy lehessen), plusz lattam a kulonbseget az egy gyerekes elkenyeztetett korulotte forog a vilag kisgyerekek es a soktesos gyerekek kozott. Valahogy nekem ugy tunt jobb egy teso, mint az egykeseg. (Ettol fuggetlenul, ha valaki egyket akar vagy nem lehet neki masik, akkor is minden lehet nagyon szep es kerek! Peldaul nekem sokaig nem lehetett masik gyerekem es utaltam a reklamokat, hogy a testver a legnagyobb ajandek...vazze es ha eüileg keptelen vagy ra, akkor huzd le magad a vecen??? Vagy ha valaki környezetvedelmi vagy anyagi okoo miatt beeri 1 gyerekkel, akkor az selejt? Sztem nem:-)).


Teso kerdes: 1-2 ev korkulonbseggel idealis, mert akkor bar az elso 4 gyerekes ev nehezkesebb, de utana olyan szuper. Lehet egyszerre vinni oviba es suliba oket. Jobaratok is lehetnek. Termeszetesen van aki nagy korkulonbs3get preferal, de en aki benne vagyok ebben latom nem mindenkinek valo ez sem. Az egyik mar majenem onellato a masik meg csuszik maszik es kozos program jaj alig. Persz3 megoldunk mindent, de minden esetnek mas a szepsege es a nehezsege is.

Ami viszont sokaknak nem kimondhato: 1 gyerek nem gyerek :-(

Bar ma mar a gyerekhalandosag nem olyan mint a mondas szuletese idejen, de gondolj bele barmikor m3ghalhat egy kisgyerek es egy kamasz is vagy fiatal felnott. Sokan tudatalatt ezert is ragaszkodnak tesokhoz.

2020. okt. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!