Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire igaz, hogy kisbaba...

Mennyire igaz, hogy kisbaba mellett semmire nincs idő?

Figyelt kérdés

Mióta babát várok, úton-útfélen azt hallgatom, hogy majd meglátom, jövő ilyenkor nem lesz semmire időm, nem lesz tiszta lakás, gondozott veteményeskert meg nagy karácsonyi dekorált, mert egész nap a gyerekkel kell majd foglalkozni. Sőt, higgyem el, hajat mosni se lesz időm...


De nekem ez olyan túlzásnak meg kifogásnak tűnik, hogy soha semmire nincs idő gyerek...


Mi ebből az igazság? Az anyukák lusták vagy tényleg mission impossible például a házat feldíszíteni karácsonyra baba mellett?



2020. dec. 13. 14:09
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
100%

Tény: egy gyerek sok időt elvesz (kettő meg főleg), ha nem akarod, hogy a tévé nevelje fel, át kell értékelni a prioritásokat.

Amire nagyon akarod, lesz időd, de attól függően, hogy a gyerek mennyi energiádat szívja le, sok minden háttérbe szorulhat, mert inkább pl: pihensz vagy bambulsz egy kicsit, hogy 40 évesen ne végkimerültségben vigyen el a mentő, mert annyira meg akartál felelni mindennek,

és annyira be akartad bizonyítani, hogy neked "mindenre (még arra is, ami teljesen felesleges) van időd gyerek mellett".

2020. dec. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekfüggő, előttem már leírták miért.
2020. dec. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az első gyerek volt könnyű, természet, mellette még plusz pénzt is kerestem szabadidőmben. A másodiknál meg kóvályogtam egész nap, mert max. két órát aludtam egy huzamban és mondjuk összesen 5-öt. Pedig azt hittem, majd mindent ugyanúgy csinálok és akkor ugyanúy lesz. Szóval majd meglátod, kiderül nálatok hogy alakul.
2020. dec. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
85%

Nagyon nem mindegy milyen babát dob a gép vagy hogy mennyire tud beszállni a párod, mennyit tudnak esetleg besegíteni a nagyszülők.

Mi ketten voltunk a párommal, család messze.Nyertünk egy éjjel-nappal fent levő babát.Éjjel 20-30 percenként ébredt, anyatejes volt, így az apja hiába kelt hozzá.Úgyhogy én pld 8 hónapos korában már magasról tettem arra, hogy lesz e főtt kaja vagy sem, mondjuk mosva,mosogatógépbe bepakolva akkor is volt.De tény hogy nem mi voltunk a legtisztább,legrendezettebb család akkor tájt:D:D Vártam a nagy áttörést, hogy majd nappal alszik 2 órát, aztán lesz nagy főzés,sütés.Na ezt eddig (3 éves múlt) még nem sikerült produkálnia.Legrosszabb időszakban 15x kelt éjjel, nappal aludt 30 nagyon max 40 perceket.Ezekbe az időkbe kellett volna ,,megváltani" a világot.Én meg ilyenkor lefeküdtem mellé aztán aludtam mert ki voltam mint állat, meg mert lusta dög az ember.Ez van.Az apját magasról letojta kb 2 éves koráig, addig szobadísznek jó volt, de ha otthagytam őket csak az üvöltés ment.Úgyhogy ja.Ha ilyen gyerek jut akkor kevesebb időt töltesz a háztartással, ha meg nem egy 8-17 dolgozó férjed van, ha a babátok elfogadja az apját, vagy a rokonokat elviseli akkor van szabadidőd, mindenre futja.Én ezt látom az ismeretségi körünkbe.

Mondjuk én sose fújtam ismerősnek, hogy na majd megtudod.Szerintem ez a ritkább ami nálunk volt.Hozzáteszem, onnantól hogy járni tudott, 9-10 hónapos korától, azért simán megcsináltam mellette a mosógépbe pakolást, teregetést,főzést meg mást is ha épp jobban aludt.De ha xar volt az éjszaka akkor nem szakadtam meg hogy minden puccba legyen vágva.

2020. dec. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
57%
5 hetes a gyerekem. Ő az első. Úgy érzem, hogy eddig mindent meg tudok oldani. Szerencsére nyugodt baba, csak akkor sír ha éhes. Nem szeretem a kuplerájt. Ha elalszik a gyerkőc azonnal elpakolok, nekiállok mosni ha kell, teregetek, mosogató gépből ki-be pakolok, ha csak pár edény van azt elmosom, szerencsére porszívózni is lehet mellette, mert nem ébred fel. Ha főzni szeretnék, akkor kihozom a babakocsiba és ott alszik. Ha kicsit nyűgösebb napja van, akkor megvárom az apukáját, hogy hazaérjen és akkor ő figyel rá ameddig rendet rakok. Inkább minden nap megpróbálom megcsinálni, mert a kis kupit könnyebb megcsinálni, mint a nagyot. Persze tudom, szerencsém van vele, hogy nagyon jó gyerek és majd ha nagyobb lesz már nem biztos, hogy ennyi mindenre lesz időm mellette. Fürdeni, hajat mosni, rendbe tenni magam...reggel egy kis diszkrét smink, haj...ezekre mindig szakítok időt, mert nem csak anya vagyok, hanem nő is. Szerencsére a férjem partner a gyerek nevelésben, pedig sokszor későn ér haza. Olyan elő szokott fordulni napközben, hogy viszem a gyereket magammal amikor wc-re kell menni😅😅.
2020. dec. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
33%
A gyerek saját személyisége mellett attól is függ, hogy milyen irányelvet követsz a gyereknevelés mentén. Egy válaszkész nevelés mellett az első 2-3 év nagyon durva. De ha kezdetektől ahhoz szoktatod, hogy járókában legyen, nem figyelsz oda rá, ha nyűglődik, csak ha már ordít, akkor szuperül minden megoldható. Kérdés, hogy a gyerekben milyen lenyomata lesz ennek vagy annak.
2020. dec. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 Derjaderja ***** válasza:
85%

Jaj 16 ez akkora butaság szerintem. Annyiféle gyerek van, nagyon nem szoktatásfüggő, hogy pl ebred-e éjjel.

Az hogy ne etesd éjjel, igazi múlt századi bullshit. Az a normális, hogy éjjel is kel egy baba enni, ilyen a bioritmusuk. Néha van olyan baba, aki magától nem kel, de az hogy ne adjon neki az anyja, amikor éhes, az mért jó?

Meg ne cipelgessem? Tegyem le ordítani? Nekem egyik gyerekem se hagyta soha abba a sírást (direkt sose teszteltem, de volt hogy vmit nem tudtam azonnal megoldani), akkor meddig ríkassak egy pici babát, aki meg negyedik trimeszteres, az az alapallapota és igénye, hogy testen legyen?

Mindezt azért hogy más jópontot adjon?

De ahogy írtam, nalunk volt azért vetemény, egy gyerekkel még főztem is onnantól hogy hazajóttem a kórházból.

2020. dec. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
100%
Mi rosszat írtam, hogy 0% a válaszom?? 25-ös vagyok
2020. dec. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
56%
22. vagyok. Nincs igazad 26-os. Egyik gyerekemet sem hagytam/hagyom nyűglődni, minden igényüket kielégítem, teljesen válaszkész vagyok. Ugyanakkor azt gondolom, hogy a válaszkész nevelés nem azt jelenti, hogyan első nyekkenésre mindent eldobva kell rohanni a gyerekhez. Azt sem gondolom, hogy az anyaság egyenlő a mártírkodással, a saját igények, szükségletek teljes háttérbe szorításával. Két nyugodt, kiegyensúlyozott, boldog gyerekem van, én is nyugodt,boldog ember vagyok, az egész család jól működik.
2020. dec. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
6%

Arra van időd amire kialakítod.

3 gyerekes anyuka, az első többemberes (fejletlen idegrendszer)

2020. dec. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!