Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire igaz, hogy kisbaba...

Mennyire igaz, hogy kisbaba mellett semmire nincs idő?

Figyelt kérdés

Mióta babát várok, úton-útfélen azt hallgatom, hogy majd meglátom, jövő ilyenkor nem lesz semmire időm, nem lesz tiszta lakás, gondozott veteményeskert meg nagy karácsonyi dekorált, mert egész nap a gyerekkel kell majd foglalkozni. Sőt, higgyem el, hajat mosni se lesz időm...


De nekem ez olyan túlzásnak meg kifogásnak tűnik, hogy soha semmire nincs idő gyerek...


Mi ebből az igazság? Az anyukák lusták vagy tényleg mission impossible például a házat feldíszíteni karácsonyra baba mellett?



2020. dec. 13. 14:09
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
77%

29!

Az én gyerekem pl sosem nyűglődött hanem azonnal úgy ordított mintha nyúznák. Sok két gyerekes anyuka leírta már előtted hogy egyik gyerek elvolt a másik meg letehetetlen volt.

2020. dec. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 Derjaderja ***** válasza:
82%

29. Sarkítasz szerintem.

A válaszkész nevelés pici babánál alapvetően azt jelenti, hogy mész hozzá, ha sír. Senki sem tud azonnal menni, és ez pont eleg idő. Ha csak befejezel egy porszívózast, mosogatást stb, már el is telik 4-5 perc ha még mondjuk az emeletre kell felmenned, kezet mosni stb. Annál többet azért nem jó ha ordít egy pici baba.

Egy olyan babánál, aki semennyi időt nem tolerál letéve, mar az bőven elég, hogy minimum háztartást végezzen az ember.

A kerti munka, tudom, egy olyan dolog, amit nem lehet egyperces megszakításokkal csinálni, sőt ugye még koszos, saras is az ember. Az én lányom pl nem volt el a kertben, nem volt nyugton babakocsiban, sem hordozva ha én álltam, sem ébren letéve. Semmit. Nála az volt a mázli, hogy relatíve hosszúakat aludt, es a kertet az alatt csináltam, de nem volt jó érzés kint dolgozni, miközben a baba bent volt az emeleten. Persze volt eszköz, hogy halljam a sírást de akkor sem.

Én nagyon örülök, hogy akkor megharcoltam magammal ezt az én vagyok-e a béna es a szomszéd néni szerint hagyni kell üvölteni témát.

Most itt az újszülöttem, nála már az aranyóra alatt kellett, hogy elrontsam, mert ahogy másnap felébredt, egy percre sem hagyta magát letenni. Igy is volt "sirni hagyva", amig zuhiztam, veceztem, összepakoltam a hazamenéshez, hisz nincs látogatás és a nővérek nem segítenek. Hát egyik sirás után sem "szokott le" rólam a galád.

Annyira jó érzés hogy nála már tudom, hogy ez oké, hisz ott a talpraesett, önálló tesója, plusz sok ismerősök hasonló babával.

Persze hogy fogom "szoktatni" a letevéshez, mindig amennyire az érése engedi. De az hónapok, egy év, másfél ev.

Csak magának keseríti meg az ember az életet ha irreális, buta elvárásai vannak. Mindenre lesz idő, csak esetleg nem holnap vagy iden.


A legnagyobb bullshit meg az hogy úgy szoktasd ahogy mindig akarod hogy viselkedjen. Én szeretnem pl ha tudna rántottát főzni iskolás korában. Akkor adhatom az újszülöttnek is a serpenyőt meg a tojást?

Az alvás, mozgásfejlődés stb érési folyamatok. Azon belül amire az adott baba érett, már lehet ilyen vagy olyan szokást kialakítani. De "szoktatásból" nem lesz jó neki letéve ha még nem tart ott.

2020. dec. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
38%
Látom a mártír anyócák mindenkit lepontoznak, ez az💪 halljatok bele az anyaságba 😅
2020. dec. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
100%

1 éves iker fiaim vannak. Az első 2 hónapban ettek-aludtak, éjjel 1-2x keltek, de evés után rögtön visszaaludtak. Rend volt, tisztaság volt, minden nap főztem. Aztán egyre aktívabbak lettek nappal, egyre többször keltek éjjel, én meg a túlélésre játszom. Rendet teszek, ha van hozzá kedvem, egyébként, ha alszanak, én is pihenek. Ha nagyon-nagyon elúszok, akkor megkérem a mamát, hogy jöjjön át 1 órára babázni, én pedig gyors megcsinálom a házimunkát.

Esti altatás után már csak dögleni szoktunk a férjemmel. Ugyse csinálja meg senki helyettünk a házimunkát, megvár..

2020. dec. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
100%

A baba születése utáni 1-2 hónapban lehet, hogy tényleg semmire nem lesz időd. Vagy olyan kimerült leszel, hogy ha lenne is, inkább alvással töltöd. De nem feltétlenül. Nagyban függ attól, hogy mennyire problémás/ sírós a babád, és, hogy mennyi segítséged van.


Nekem az első 2 hónapban tényleg nem volt időm semmire. Sokszor hajat mosni/ fogat mosni, zuhanyozni se. Kislányom egyfolytában üvöltött, ha nem volt kézben. Nem tudtunk rájönni, miért. Illetve, az első hónapban annyira sárga és aluszékony volt, hogy alig tudtam felébreszteni enni. 2-2,5 óránként ettem (cumisüvegből, mert szopni nem volt ereje.) 25-30 percig ébresztgettem, mire etethető állapotba került, és valamennyire éber lett. 20 percig etettem. Utána fejtem, hogy legközelebb megkaphassa, és az eszközöket elpucoltam magam után. Ez ment egész álló nap. Senkinek nem kívánom! Azt se tudtam már, milyen hónap van éppen. De ő problémás baba volt a nagyfokú sárgasága miatt.


3-4 hós korára jutottam odáig, hogy tudok már főzni, takarítani, filmezni, körmöt lakkozni, lakást díszíteni mellette, vagy akár olvasni is. Éjjel már nem ébred olyan sűrűn, így én nappal már nem alszom mellette. Illetve, már jól leköti magát egyszerű játékokkal és a játszószőnyegen. A cumi is megnyugtatja már. Ezt úgy értsd, hogy bizonyos dolgok nyilván így is 3-4 részletben lesznek meg, ha nyűgös napja van. És nyilván nem akkor csinálom a fentieket, amikor éppen én akarom, hanem alkalmazkodva ahhoz, hogy ő mikor alszik, mikor nyugodt, mikor van nagyon jól el. És még mindig vannak nyűgös napjai, amikor kb. semmit nem tudok mellette csinálni. Máskor meg szinte bármit.

2020. dec. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
63%

Nekem az első 1,5 hónapban nem volt semmi problémám. Bármit megcsináltam mellette.

Most 3 hónapos. 2 hónapos kora után kevesebbet aludt. Egyébként is igényli a társaságot. Próbálom úgy időzíteni a dolgaimat, hogy alvás alatt megtudjam csinálni. Általában 1-1,5 órát alszik. Utána 2 órát fenn van és játszunk. Nyílván ha rossz napja van kicsit megnehezíti a dolgokat.

Ugyanúgy megfőzök mellette és kitakarítok minden egyes nap. Annyi időm van alvás alatt, hogy felmossak vagy port töröljek. Meglehet oldani ha nagyon akarja az ember.

2020. dec. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
85%

9 hónapos a lányom. Egy nap 2x alszik. 30 percnél rendre ébred. Vagy visszaalszik vagy nem. Ha hangoskodom 4 hónapos kora óta felébred rá, előtte nem volt gondja a pakolászással.

Én nem akarok belehalni, így van egy takarítónő, aki heti egyszer jön, illetve rendeljük a kaját. Így mindenkinek az igényei ki vannak elégítve. Körmöshöz, fodrászhoz eljutok, addig a férjem vigyáz rá, illetve edzeni is tudok mellette (itthon heti 3*40 perc). Plusz heti egyszer a kutyákkal járok edzeni - szülés előtt versenyeztem velük, így kell nekik a mozgás.

2020. dec. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
89%

Gyerektől és tőled is függ. Az én gyerekem átlagos. Nem üvölt egész nap, nem kell 0-24 szórakoztatni, alszik, de azért éjjel meg-megébred, kell ringatni, altatni. Néha vannak nagyon rossz éjszakák, néha nem kel fel. Én sosem voltam jó alvó, kb 4-5 óra alvással jól működök.

Számomra elképzelhetetlen, hogy ne főzzek, ne legyen takarítva. Első 2 hét a pihiről és ismerkedésről szólt,de azóta csinálom a háztartást,van napirend. Nekem ez fontos! Baba alkalmazkodott meg azért részben én is hozzá. Ha valaki inkább pihenne és csak babázna, legyen úgy,ő dolga. A lényeg az,hogy az anya kiegyensúlyozott legyen.

2020. dec. 14. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
Oké utolsó, de mennyi idős a gyereked?
2020. dec. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
39%
8 hónapos. Mászik, mint a gép. Van babakarám és járóka is. Két alvásos napirendünk van, az önálló játék a napjaink része 3 hónapos korától. Nem mondom, hogy nincsenek nagyon kaki napok, de akkor jön a hátamra és egy túróstésztát vagy spagettit akkoris összedobok. Ha sír egy kicsit, hát istenem. Én nem bírom, ha úszik a lakás..ez van
2020. dec. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!