Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kedves Fórumozók! Többemberes...

Kedves Fórumozók! Többemberes babával kapcsolatban mit tennétek, mit tanácsoltok (bővebben lent)?

Figyelt kérdés

7 hónapos kislányom egy percet nem játszik egyedül, már csak a távozásom szándékára is sírni kezd, együtt még úgy ahogy elvan velem.

Néha próbálna kúszni, de nem sikerül neki, olyankor rettenetesen bedühödik és sír...

Onnan gondolom, hogy a fogzáson kívül más zavaró tényező (éhes, pisis, kakis, fázna, melege lenne) nincs, mert ha felveszem, és sétálunk a házban, elhallgat a sírás.

Teljesen tehetetlen, tanácstalan vagyok. Van neki mindene: babatornázó, játszószőnyeg, Adamo hinta, klassz játékok. Semmi se jó.

Begolyózok teljesen. Úgy el vagyok keseredve, nagyon kitartó próbálok lenni, de legszívesebben csak bőgnék én is egész nap :( :(


2021. jan. 11. 10:07
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:

16 hós több emberes fiú anyukája vagyok. Én is azt hittem, könnyebb lesz ha már jobban mozog. Hát tévedtem. Mióta kúszik, követ mindenhová. Mostmár minden érdekli, mindent látnia kell. Ami amúgy tök jó mert sokat tanul így, csak néha fárasztó.

Azzal lett igazából kicsit jobb, hogy egyre értelmesebb. Így egy csomó dolgot együtt tudunk csinálni, nem csak nyúz meg hisztizik.

Amúgy a hordozás nekem sokat segített annó

2021. jan. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
17%

Ahogy a többiek is írtàk ez csak egx fàzis...Hidd el jobb lesz pàr hònap mùlva!Emlèkszem mikor kisfiam is ennyi idős volt azt hittem megörülök:)Aztàn rà 2-3 hónapra rà se ísmertem szinte akkor meg azèrt hittem h valami baja van:)Kitartàst!


16!A kisfiad csinàl màst is a kùszàson kívül??

2021. jan. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:

11-12-es Nektek is köszi a hozzászólást :)

Minden eddigi hozzászóló tapasztalatából sokat tanultam, erőt merítettem. :)

2021. jan. 11. 22:26
 14/33 anonim ***** válasza:

12

Igen csinál. Nem azt írtam hogy csak kúszik, hanem azt hogy mióta. Már réges régen jár

2021. jan. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

5 éves többemberes lányom van.

Mikor végre megtanult mászni (nem kúszott) könnyebbek lettek a mindennapok. Nálunk is tiszta ideg volt attól h ő már nagyon akart "menni" de nem sikerült.

A hordozást érdemes kipróbálni. Bár nálunk az sem jött be.

Első sorban engedd el a háztartást. Csinálj annyit amennyit muszáj. Kérj segítséget ha tudsz (pár óra kikapcsolódás sokat javít a hangulatodon)

Miből gondolod h TE gyerek? alvással hogy áll? Hang érzékenység? Evés?

Okozhat diszkonfort érzést számára a tápszer is, ami miatt testközelséget igényel. Vagy csak élvezi h így mindent lát?

2021. jan. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:

15: köszönöm a hozzászólást :)


Elsősorban azért TE szerintem, mert egyedül képtelen meglenni, megrémül ha eltávolodok tőle, folyamatos szórakoztatást, testi kontaktust igényel. Néha már kifogyok az ötletekből, a mondókákból.

Tudom, még pici ahhoz, hogy hisztizzen, néha mégis úgy érzem...vagy valami ahhoz hasonlót, nehéz megfogalmazni.


Ahogy írtad is, élvezi, hogy mindent lát ha karban van, minden izgalmas, amit felfedezhet, míg fekve szinte csak a plafont. Az meg elég frusztráló, unalmas.

+ biztonságban is érzi rajtunk magát.


Velünk alszik babafészekben, mert egyrészt cicin alszik el és ha megébred (a foga miatt 3-5ször átlag, nagyon kínozza szegényt) akkor is cicin alszik vissza, és kizárt, hogy ki-be rohangáljak, a nem alvástól még jobban ki voltak az idegeim az elején.


Sose volt nagy étkű, mindig a minimumokat hozta, köszönhetően a 3,5 hónapja tartó fogzásnak is... :( abba már bele se kezdek mennyit szenvedett szegénykém, volt hogy néhány korty után sírva köpte ki a cumisüveget.

A hozzátáplálással haladunk, lassan. Válogatós.


Hang érzékenység, azt nem nagyon tudom micsoda.

2021. jan. 15. 20:05
 17/33 anonim ***** válasza:

Én csak alvás téren tudok hozzászólni, egyébként full ugyanilyen az én 7 hónaposom is. Nekem is csak cicin aludt vissza, nagyon sokat kelt éjszaka, mi egy szobában, de külön ágyban alszunk. Nagyjából le szoktattam a cicin alvásról, így már csak egyszer kel fel hajnalban. Jó trükk, hogy amikor már lecsukta a szemét, belassul a szopizás (már csak nyammog), akkor leválasztod róla, de ugyanúgy ott maradsz mellette, vagy az öledben, s ha tátog cicit keresve, mindig várj egy kicsit (10 mp), add vissza, majd megint válaszd le, várj több időt, akár 5ször ezt egymás után, de pár nap alatt megszokja hogy nem kell a cici az alváshoz. Annyira jó éjszaka mikor felkel egy picit, megfordul s alszik tovább, és nem szól a ciciért. Legalább pihenünk.

Este nálam kap még sinlac pürét is, így mégjobbat alszik, nem éhezik meg hamar.

De a nappalok... Fuhh. :D

2021. jan. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:

17: igazán csodállak, hogy ilyen ügyesen cicitlenítetted az éjszakákat, 1000% hogy kipróbálom a módszeredet :)

Néha néha én is igyekszem kicsempészni a cicit, de olyan erővel szorítja...nagyon durva, szoktam is nevetni milyen ragaszkodó ilyen téren is :) :)


Sokat kukucsolunk, állítólag az segít a felismerésben neki, hogy nem tűnök el örökre, ha pl. kimegyek a konyhába.


Apának meséltem, hogy mennyi bíztató hozzászólás érkezett, ő is megnyugodott picit!! :)

2021. jan. 15. 22:57
 19/33 anonim ***** válasza:
100%

A hangérzékenység nálunk úgy mutatkozott meg h 3 éves koráig hisztérikusan üvöltött a fűnyíró, turmix, hajszárító stb től.

A bevközpontokban is nyugtalan lett egy idő után. Olyan helyeken is besokalt, ahol sok az ember és így zaj van. Pl a játszón nem bírta ha sokan vannak. Főleg ha sírnak.

Ajánl9m a többemberes gyerekek csoportot a face-en. Nwkwm sokat segített a túlélésben 😉

2021. jan. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
Basszus ezt nem is tudtam, hogy a TE babám hangérzékenyek. De legalább értem miért utálja a porszívót. Miért van ez amúgy?
2021. jan. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!