Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kedves Fórumozók! Többemberes...

Kedves Fórumozók! Többemberes babával kapcsolatban mit tennétek, mit tanácsoltok (bővebben lent)?

Figyelt kérdés

7 hónapos kislányom egy percet nem játszik egyedül, már csak a távozásom szándékára is sírni kezd, együtt még úgy ahogy elvan velem.

Néha próbálna kúszni, de nem sikerül neki, olyankor rettenetesen bedühödik és sír...

Onnan gondolom, hogy a fogzáson kívül más zavaró tényező (éhes, pisis, kakis, fázna, melege lenne) nincs, mert ha felveszem, és sétálunk a házban, elhallgat a sírás.

Teljesen tehetetlen, tanácstalan vagyok. Van neki mindene: babatornázó, játszószőnyeg, Adamo hinta, klassz játékok. Semmi se jó.

Begolyózok teljesen. Úgy el vagyok keseredve, nagyon kitartó próbálok lenni, de legszívesebben csak bőgnék én is egész nap :( :(


2021. jan. 11. 10:07
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

Fogalmam sincs h miért van.

Igen a TE gyerekeknél ez jellemző. De nálunk ez nagyon durva volt..... Nyáron alig akart kont lenni (mindig vágták a füvet, vaggy szépítgették a házukat a szomszédok)

Túlhallásos eléggé még most is, de már tudja kezelni.

2021. jan. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
60%
sokgyerekes családban nőtem fel,soha nem unatkoztunk,mindig egymással is játszottunk. a te gyermeked egyedül nem tud játszani,gondolom hagyd sírni,ne mindig te légy vel. abba fogja hagyni,ha érdekes játékot adsz neki,képeskönyveket.stb-
2021. jan. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

22: tényleg van neki mindene, képes könyv is, de ugye azt még maximum megrágni tudja. Szoktam neki lapozgatni, mesélni a figurákról...2 perc után megunja, ahogy a legtöbb játékát. Csak karban szeret nézelődni, matatni, hűtőmágnest ledobálni, stb.

Ma próbáltam picit hagyni a szőnyegén (ott voltam mellette a kanapén)...játék helyett ordított...teljesen tanácstalan vagyok.

Nem lehet mindig kézben.

2021. jan. 27. 15:45
 24/33 anonim ***** válasza:
55%
Hordozás?
2021. jan. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:
24: az a "baj" a hordozással, hogy az önállósítást nem segítem elő vele, a cipelés helyett nyilván sokkal jobb. Anyám szerint "elkapattam"...lehet...de ezzel nem vagyok kisegítve :) :P
2021. jan. 27. 16:49
 26/33 anonim ***** válasza:

Előbb utóbb ha hordozod is önállósodik. TE babánál ez később alakul ki. És nem, nem azért mert elkapatod. Olvass kicsit utána, lépj be fb csoportba.

Már írtam. Nekem 16 hós TE babám van. Hordoztam is. 14 hósan kezdett jobban elszakadni tőlem. Pedig csak az első hónapokban volt jobban hordozva. Később csak ha "muszáj" volt

2021. jan. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el a tobbi kommentet ido hianyaban :)

Mintha az en lanyomrol beszelnel. Most 15 honapos, egy pillanatra sem all meg. Oszinten? Nalunk akkor javult a helyzet amikor elkezdett maszni 10 honaposan. De akkor lett a legjobb amikor 13 honaposan elindult. Addig semmi sem volt jo neki csak kezben ugy, hogy maszkaltunk vele. Egesz nap cipeltuk 🤷🏻‍♀️ Semmi nem kototte le sokaig. Hidd el ez az idoszak is elmulik :) Kitartast!

2021. jan. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:

27: "idő hiányában" ez tetszik :) :) ismerős ;)

Nagyon köszönöm a hozzászólásod (többieknek is természetesen!!), kitartok :)


Azt szoktam mondani: attól nekem nem jobb, hogy másnak is ugyanolyan nehéz vagy xar, de ez a sorsközösség mégis megnyugtatja az embert, a nagyonnnn nehéz pillanatokban felidézem majd magamban a soraitokat.


Azért külön köszönet, hogy senki nem kritizált, ítélkezett.

2021. jan. 27. 21:21
 29/33 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ilyen babák, nem sokat tehetsz ellene. Persze durva módszerekkel rá lehet szoktatni őket is bizonyos dolgokra, de egy jóérzésű anya azért ezeket a módszereket elkerüli.

Viszont egy biztos! Semmi nem tart örökké, ha matrica is marad egész kisgyerek korában akkor is idővel közösségbe megy, amikor te majd akár otthon akár a munkahelyeden kicsit más fajta levegőhöz is jutsz. És semmiképp sem kell attól félni hogy kamaszként is az öledben ül majd naphosszat.

Ráadásul ti most vagytok a szeparációs szorongás időszakában, ami szintén nehezíti a dolgokat. Persze valakinél ennek nyoma sincs, de egy eleve nehezebb esetnél szinte biztos hogy még nehezebb lesz az időszak.


Kitartás! Elmúlik ez is.

2021. jan. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
49%

Amúgy, most minden rossz szándék nélkül, de a hordozás már ennyi idős korban nem gátolja baromira a mozgásfejlődést? A kérdező írja, hogy kúszni próbál a baba, de nem megy neki. Hát az én logikám szerint, ha az ébren töltött ideje alatt rá van kötve anyára egy kendőben, akkor nem is nagyon fog. Első kb. 3 hónapban még oké, de egy 7 hónaposnál szerintem nem feltétlenül jó.

De még egyszer mondom, nem rossz szándékból írom/kérdezem, meg tapasztalatom sincs benne, nekem szerencsére egyikkel sem volt ilyen "letehetetlen" problémám, úgyhogy nem is hordoztam őket.

2021. jan. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!