Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igaz, hogy egy gyerekkel...

Igaz, hogy egy gyerekkel egyre nehezebb minden?

Figyelt kérdés
6 hos mult a babam. Eleinte mindenki azt mondta egyre konnyebb lesz most meg mar kapom hogy fu egyre nehezebb nemsokara menni fog meg kisgyerek kis gond nagy gyerek nagy gond, majd visszasirom a babakorat stb. Miert kamuzik mindenki az elejen hogy egyre konnyebb lesz ha ez nem igaz?
2021. márc. 10. 17:42
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:

19:

9 honapig nehez eset volt? Mert megmondom oszinten az en lanyom eleg nyugis gondolom ehhez kepest erzek majd valtozast... egyetlen "idegesito" dolga hogy ha faj a foga monoton hangon bug egesz nap de sirni ritkan sir. Egyebkent tudok fozni mellette elvan magaban.


16: igen jol megfogalmaztad! Mondhatna a jo pillanatokat is de neeem szar lesz innentol minden... es hat az ember onkentelenul elgondolkodik foleg igy tel/covid idejen... nemsokara szul egy rokon aki nagyon fel a szulestol meg kb mindenen aggodik. En nagyon depis voltam szules utan elso 1 honap hasfajos is volt a gyerek megse mondok neki semmi rosszat pont azert mert engem is mindig traktaltak hogy aludjak ki magam jo elore stb. Kozbe meg tok jo alvo lett sajat agyaban alszik max 2 keles alszik vissza 8-9-10 orakat alszom. Lekopogom mert valtozhat persze ez a szerencsen mulik tudom. De igen... azert meg mindig ratudnak paraztatni.

2021. márc. 10. 19:53
 22/33 A kérdező kommentje:
Az 5os valaszolo miert lett lepontozva?
2021. márc. 10. 19:56
 23/33 Derjaderja ***** válasza:

Nehéz baba volt, picit késett a mozgása, és kb 5-9 hónapos kora között csak kínlódtunk. Amikor kúszni kezdett, sokkal jobb lett.

A másik, hogy én verbális típus vagyok, nekem amikor tudtunk már picit beszélgetni, érdekelte a világ, az nagy könnyebbség lett.

2021. márc. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
Hát mondjuk én meg pont az a típus vagyok aki szeret felkészülni a rossz dolgokra. Ha úgy alakul nem esek pofára, ha nem akkor meg öröm boldogság. Meg is kattantam volna sztem ha nem vagyok előre tisztában azzal, hogy milyen dolgokkal lehet szívni, mert a fiam mindent produkál. Első 3 hónap hasfájás (sok sok sírás), születés óta rossz alvó, 10 hós kora óta 1szer alszik nap közben 1 órát. Aztán a fogzásnam se csak nyöszörög. Eleinte sírt egész nap meg 100szor ébredt. Mostmár csak nyűgös, hisztis és 100szor ébred ha jön a foga. Szóval én hálás vagyok az ismerős anyukáknak, hogy meséltek a nehézségekről is
2021. márc. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ikreim vannak és megváltás mióta tudnak járni. Egyesével hordtam ki őket a kocsiba, aggódtam mi van a bent maradt gyerekkel, aztán mi van a kocsiban maradt gyerekkel, így meg kisétálnak velem. Amúgy szerintem mindig az a nehéz, amiben benne vagy.
2021. márc. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
39%
Nem tudom, én is mindig olvasom/hallom, hogy a gyereknevelés milyen nehéz és borzalmas dolog. Nekem a nagy 5,5, a kicsi 2 éves, még mondog várom, hogy mikor lesz olyan szörnyen nehéz 😂 Mondjuk a kamaszkort tényleg el tudom képzelni, hogy nem egy sétagalopp.
2021. márc. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
65%

Nekem csak könnyebb lett idővel. Most 1,5 èves, tehàt folyton megy, esik-kel.

De az első 3 hònapot vègigsìrta hasfàjàs miatt. Annàl rosszqbb nem lehet, ìgy is sokszor kel, de könnyebb.

2021. márc. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%
2-esnek igaza van valoban egyre nehezebb de csak ha ugy fogod fel. Amugy meg minden korszaknak megvan a maga sajatos nehezsege es szepsege is
2021. márc. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%

Minden anya-gyerek kapcsolat más. Én nehéznek élem meg a gyereknevelést első perctől kezdve. De sosem mondtam még senkinek olyat, hogy "na majd ha ennyi vagy annyi idős lesz". Latom, hogy az en fiam kifejezetten nehéz eset, és én sem vagyok könnyű természet. A kettőt összefésülni nekem nagyon nehéz feladat tud lenni. Én inkább csöndben figyelem mások nyugodtabb gyerekeit és kicsit irigykedem, hogy könnyebb az életük. Ennekellenére persze el nem cserélném a saját fiam, mert imádom. De azért látok a szememmel. Viszont sosem várnám kárörvendően, hogy más is megtapasztaljon hasonlót. Nekem ez jutott, de nem bánom. Hiszem hogy a belefektetett energiák idővel megtérülnek.


Én úgy látom a saját életemben, hogy idővel sok minden nehezebbé válik, sok minden meg egyre könnyebbé. Pl szuper hogy már el tudja mondani mit akar, de nehezebb is hiszen dackorszakos, és ha épp nem engedem amit akar, akkor már nem lehet olyan könnyen elterelni a figyelmét mint korábban. És kitartóan tud hisztizni, de ha valamire azt mondtam, hogy nem akkor az úgyis "nem" marad. Ezek a harcok nehezek és nehezen is élem meg. De azért sok mindent fel tudnék sorolni ami meg rengeteg könnyebbséget hozott.


Szóval szerintem nem fekete vagy fehér ez a téma. Nem mindegy kinek milyen a személyisége, életkörülménye stb.


Szuper jó lehet ha valaki minden napot élvez a gyerek mellett! Aki ilyen szerencsés az élvezze is és a károgók mondatait engedje el a füle mellett!

2021. márc. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:

29. Ahogy fogalmazol/irsz nekem az jon le hogy ertelmes belato ember vagy valoszinuleg a kisfiad nehez eset es nem te vagy "rossz" anya. Babakent is nehez volt vele?


Sajnos az unintelligen emberek a lehangosabb/legeroszakosabb bezzeganyak. Biztos vagyok benne hogy jol csinalod.

2021. márc. 11. 15:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!