Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány órát vigyáz más a kicsire...

Hány órát vigyáz más a kicsire egy héten nálatok?

Figyelt kérdés
A kislányom mellett semmilyen házimunkát nem lehet végezni, mert sír, bömböl, ha nem vele foglalkozom. Cicin alszik el, és nem tudok kiszökni mellőle, mert egyből felebred, tehát ha alszik, akkor sem tudok semmit csinálni. A családom messzebb lakik. Heti 1-2szer jönnek. Ilyenkor vigyáznak a babára, míg én takarítok. Az anyósom a közelben lakik, és vasárnaponként egy pár órára ott szoktuk hagyni a babát, hogy kettesben tudjunk lenni a párommal es tudjak takarítani. A párom két hét szabin volt, és kicsit többet bíztuk anyósra a babát, hogy tudjunk itthoni dolgokat csinálni. És ma már kaptunk megjegyzéseket a sogoromtol. Volt olyan, hogy a párom délutános volt, anyos délelőttös,akkor pl egy hétig nem is találkozott a babával. Akkor az volt a baj. Meg az a probléma még, hogy a keresztelő utáni evészet anyosomeknal lesz, mert egyszerűen a baba mellett én nem tudok ennyi embert vendégül látni, viszont látom hogy ez anyósomnak nem tetszik. A férjemre sajnos nem számíthatok. A házimunkaban nem segít, teljesen ki kell szolgálnom. A babára csak úgy vigyáz, ha mellé rakom az ágyban. Az ágyban eljatszik vele, de ha sír a baba, akkor nem áll fel, hogy sétáljon vele pl.

2021. máj. 14. 00:00
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
100%

Egyetlen kérdésem van. Minek keresztelő utáni összejövetel, ha nem tudjátok megoldani, pláne olyan embernél, aki nem is akarja, hogy nála legyen?


Apukával beszélni kell, sógorral nem foglalkozni, ha anyósod szívesen vigyáz rá, de keresztelőt ne szervezz máshoz, ha az nem akarja.

2021. máj. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
86%

Azt hiszem félre értettétek.

Nem a gyereket hagytam lilulásig sírni, hanem egyszerűen ő ilyen volt. Nem lehetett kizökkenteni, csak hosszú időbe telt mire megtaláltuk a megoldást.

Ezt igazából úgy is csak az érti meg, tudja milyen nehéz akinek a gyereke szintén problémás. A lányom sni-s.

2021. máj. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
30%

Mondjuk nem akkor kell hajat mosni ha épp nyűgös. Én a fürdőszobába (ott van a wc is nálunk) vittem mindig, ha épp nem volt el egyedül. Valaki azt mondja hogy nem normális, hogy nem lehet egyedül k.kilni se. Én ezt nem éltem meg tragédiának. Ilyenkor a fürdő új helyszínnek minősült, ahol új dolgokat lehetett csinálni, míg én mást csináltam 😅


Egyébként írtam, hogy nem az egy-két alkalommal van gond, hanem a módszeres és rendszeres, sok egy-két alkalommal. Az, akár tetszik, akár nem, akár hiszel benne, akár nem, igenis maradandó nyomot hagy. És soha nem azonnal, hanem évtizedek múlva derül ki, hogy milyet.

2021. máj. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
18%
22: de ezt nem tetted hozzá... Egy sni-s gyereket nem lehet összehasonlítani egy átlagossal.
2021. máj. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
14%

24.


Nem hiába írtam, mert a legtöbb többberes gyerek fejletlen idegrendszerű.

Engem is szívesen rázott le avédőnő mindenféle kifogással,holott a lányom eleve IUGR-KÉNT született PIC osztályt megjárt, oxigéninkubátorban volt, feltételezhető, hogy oxigénhiányt is kapott, fejlődésneurológiára jártunk 1 éves korig.

Szóval ő is simán elintézte annyival, hogy " jaj ő ilyen"

vagy " első gyerekes túl aggódó anyuka vagyok" aztán "túl temperamentumos a gyerek"

Aztán 2.védőnő 2 ovi nem vette észre! Úgy, hogy jeleztem, kértem segítséget, a pedagógiai szakszolgálathoz is elmentem ahol 1 évig házaltam, hogy behívjanak minket, 3!évig hiába kértem segítséget. Most itt van 6 éves!, 3 éves szinten van minden területen, az idegrendszere még mindig teljesen fejletlen.


Szóval, hidd el hiába írtam,jobb ha megnézik, ha kell feleslegesen, mondják azt neki, hogy "anyuka húzza ki a kezét a seggéből és emberelje meg magát, rosszul neveli a gyereket" mint esetleges fejlesztés elmaradása miatt sok időt elveszteget.

2021. máj. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 A kérdező kommentje:
Kérlek, ne ítéljetek el ennyire. Anya is mindig azt mondogatta, hogy nem hiszi el, hogy ez a kislány sír, ha nem vele foglalkozom. A múlt hónapban lejott egy hetre. Az egyik napra be volt utemezve, hogy vigyáz a kicsire, míg én nagyobb takarítást csinálok, hűtőtakaritas stb. KB 2 órája takarítottam, mire jött anyu, hogy hagyjam abba és csináljak a babával valamit, mert csak akkor van el a kicsi, ha anya kezében van és járkál vele meg szórakoztatja,es ő ezt már nem bírja. Ilyenkor kapom meg, hogy elrontottam. Pedig régen mindig azt mondták, hogy olyan nyugis a baba hogy néha elfeledkeznek róla, hogy itt baba él. Aztán 2 hónapja kB teljesen megváltozott minden.
2021. máj. 14. 09:19
 27/45 anonim ***** válasza:
79%

Csatos hordozó!! Csodákra képes! Komolyan!

Keresztelő utáni ebédet meg ne ott tartsd ahol nem szeretnék.. rendeljetek kaját ha annyira fontos, előtte meg hívj egy takarítónőt.

Ha ez nem játszik,akkor meg ne legyen ebéd, engedjétek el. Szerintem durván rá vagytok telepedett amúgy a családra. Mondjuk ha a férjed úgy viselkedik mint ha a te 2. gyereked lenne akkor persze nem csodálom hogy ki vagy merülve és kell a segítség, de ezt elsősorban a férjeddel kéne megbeszélni ahogy többen írták.

Arról meg mélyen hallgatsz hogy ezt miként próbáltad eddig vele megoldani. Nem az a megoldás hogy ráhagyod a dolgot.

2021. máj. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
28%

Az emberek többségének az a jó baba, akit észre se lehet venni... És ez rettentő káros. Egyrészt miért akar bárki gyereket ha nem akarja észrevenni... Vagy csak akkor amikor ő akarja, addig legyen szobanövény státuszban? Másrészt a legtöbb felnőttben is frusztrációt kelt, ha nem veszik észre. És valószínűleg azért (is), mert ilyen kicsinek az alapvető igényeit is ignorálták. Megtanulta, hogy legyen észrevétlen, de ez nem alapvető emberi tulajdonság, hanem tanult viselkedési forma.


Szerintem nem csinálod rosszul, kivéve hogy túl sokat vállalsz. Minek kell hűtőt takarítani egy fél éves mellett? Meg az alapvető probléma még, hogy a férjed nem segít.

2021. máj. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ugyan egy éves a baba,de én 2 hetente hétvégén engedem,hogy anya elvigye.Ott alszik egy éjszakát.így egy délutánom,egy éjszakám és egy másnap délelőttöm van nagytakarítani.Az előtt egyébként nem is gyűlik annyi takarítani való,hogy ez olyan fontos legyen.Porszívózni,felmosni,ruhát mosni,elmosogatni (bár azt nem szeretek azt 2 naponta csinálom meg..) addig a nagy takarításig kb elég is.


A sógorodnak ehhez semmi köze.Ha anyós szívesen vigyáz rá akkor szerintem semmi probléma nincs vele.

Bár érdekes,hogy nálad folyton sír,apukánál is folyton sír,de anyósnál nem vagy ő megoldja hogy ne sírjon folytonos cicizés nélkül? Nem lehet hogy stresszel nálatok vagy nagyon hozzá szoktattad,hogy sírással eléri amit akar? 8 hónapos már azért annyira nem kellene,hogy vészes legyen ilyen téren.Rég a földön kellene ficánkolnia és kúszni-mászni. 🤔


Bár ez csak az én véleményem,kitudja másnál mi-hogy megy..

2021. máj. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
100%
Te csak takarítani tudsz? Mi lesz ha majd tényleg koszolni fog az a gyerek? Amikor minden játszóterezés úgy ér véget, hogy még a pelenkájából is a homokot szórod? Amikor önállóan eszik és mindent maga alá szór (meg magára)?
2021. máj. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!