Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány órát vigyáz más a kicsire...

Hány órát vigyáz más a kicsire egy héten nálatok?

Figyelt kérdés
A kislányom mellett semmilyen házimunkát nem lehet végezni, mert sír, bömböl, ha nem vele foglalkozom. Cicin alszik el, és nem tudok kiszökni mellőle, mert egyből felebred, tehát ha alszik, akkor sem tudok semmit csinálni. A családom messzebb lakik. Heti 1-2szer jönnek. Ilyenkor vigyáznak a babára, míg én takarítok. Az anyósom a közelben lakik, és vasárnaponként egy pár órára ott szoktuk hagyni a babát, hogy kettesben tudjunk lenni a párommal es tudjak takarítani. A párom két hét szabin volt, és kicsit többet bíztuk anyósra a babát, hogy tudjunk itthoni dolgokat csinálni. És ma már kaptunk megjegyzéseket a sogoromtol. Volt olyan, hogy a párom délutános volt, anyos délelőttös,akkor pl egy hétig nem is találkozott a babával. Akkor az volt a baj. Meg az a probléma még, hogy a keresztelő utáni evészet anyosomeknal lesz, mert egyszerűen a baba mellett én nem tudok ennyi embert vendégül látni, viszont látom hogy ez anyósomnak nem tetszik. A férjemre sajnos nem számíthatok. A házimunkaban nem segít, teljesen ki kell szolgálnom. A babára csak úgy vigyáz, ha mellé rakom az ágyban. Az ágyban eljatszik vele, de ha sír a baba, akkor nem áll fel, hogy sétáljon vele pl.

2021. máj. 14. 00:00
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
100%
9 hónapos a lányom, még nem volt soha rábízva senkire. Most terveztük volna holnapra az első 2-3 órát anyósomra bízni, hogy mi kicsit tudjunk kimozdulni a férjemmel, a héten volt a házassági évfordulónk, de ebben a pocsék időben igazából azt is lefújtuk. Majd jobb időben bepótoljuk. Mondjuk én nem is állok neki hűtőt takarítani mellette, de az alap, lényeges dolgokat simán megcsináljuk "együtt", nagyon max a hátamra kötözve hurciban. De általában inkább ott szöszöl, játszik mellettem, ahol vagyok. Néha elengedek egy-két "nemszabad" dolgot, ami nem veszélyes, csak nekem jobb lenne, ha nem játszana vele, ha az leköti (pl távirányító, PS kontrollere, ilyenek valamiért nagyon lekötik :D ). Ez van, ha én ettől szaranya vagyok, hát így jártunk. De nekem a férjem is normális, amikor itthon van, akkor bármikor átveszi a gyereket és elvan vele. De néha van olyan, hogy neki is mondani kell, hogy legyen szíves most kicsit felvenni, vagy egyszerűen a kezébe nyomom, hogy bocs, de én most vacsit csinálok, oldja meg, hogy ne üvöltsön. Lehet a te férjeddel is ilyennek kéne lenni, elvégre neki is ugyanúgy gyereke, egy 8 hónapossal már tök jókat el lehet játszani, ne mondja nekem senki, hogy egy apuka nem tud mit csinálni vele.
2021. máj. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 A kérdező kommentje:
Sógoromék az anyóssal élnek, és ott van három gyerkőc, aki állandóan szórakoztatja a babát, és ez nagyon bejön a kislányomnak. Ott egyfolytában le van kötve a figyelme. Egyébként megoldok hetkozben mindent, csak közben sokat nyuglodik a baba. Igyekszem azt a napi pár feladatot elosztani egész napra. A férjem ötlete volt, hogy ebben a két hétben vigyük át anyoshoz többet a babát, hogy tudjak haladni.
2021. máj. 14. 09:43
 33/45 anonim ***** válasza:
100%

Tehát tőletek átkerül egy nyugodtabb és nagyobb közösségbe.

Nem a szórakoztatás lesz itt a dolog lényege.Stresszel nálatok a baba.Gondolom te idegeskedsz,férjed szarik mindenre ez nem igazán egészséges neki.Kihat rá.


És kezd elég nagy is lenni.Tedd le a földre,had mozogjon,és vidd ki sokat közösségbe.

Ne a takarítás legyen a legnagyobb bajod hanem az,hogy a férjed egy lusta disznó a gyereked meg képtelen magában 5 percet ellenni nálatok.Ha ki is viszed gyerekek közé vidd,hát ha 3 gyerek szórakoztatja és az neki tetszik akkor közösségre van szüksége.Ha tud legalább ülni simán elvan a jó időben a homokozóban a többi gyerekkel.

Csak figyelj,hogy ne egyen homokot..

2021. máj. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
100%

"A házimunkaban nem segít, teljesen ki kell szolgálnom."

Na ez a marha nagy tévedés. Nem kell kiszolgálnod. Ahogy neki sem KELL a gyerekével foglalkoznia a mellékelt ábra alapján. Nagyfiú már, el tud mosogatni, tud magának szendvicset csinálni ha éhes, és sorolhatnám. Nem vagy a csicskája, ezt tudatosítsd először magadban, aztán benne.

2021. máj. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
100%

“ A férjem ötlete volt, hogy ebben a két hétben vigyük át anyoshoz többet a babát, hogy tudjak haladni.”

Tehát hiába volt szabin, nem volt kedve a gyerekére vigyázni. Ez igen.

2021. máj. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
90%

"A férjem ötlete volt, hogy ebben a két hétben vigyük át anyoshoz többet a babát, hogy tudjak haladni."

Ezt hogy kell elképzelni? Mi az, hogy TE jobban tudjál haladni? Miért nem TI?

Eskü nem értem. Kivett két hét szabitz ez a here, hogy aztán a sör meg a tv mellől nézze a fotelben ülve, míg te gürizel és hogy ezaléatt se kelljen még véletlenül sem a saját kölkére vigyáznia, vittétek anyóshoz?

Mi a tökömet trakarítasz annyit, iszapbírkóztok a lakásban?

Mi a francnak varrod anyós nyakába a keresztelős kajálást, ha nyűg neki? Nem kicsit vagy pofátlan, már megbocsáss. Borítsa rá a szenteltvizet a pap, azt jónapot, mindenkinek haza lehet ballagni, nem anyós dolga menüztetni, meg a lakásukat puccbavágni, mert te babázol.

Persze ettől nem lesz jobb, mert a férjed egy tulok és most kéát gyereket látsz el voltaképpen.

nem tűrném egy percig sem, hogy cseléd legyek és mossak kússzak, takarítsak álló nap, gyerekkel a kezemben.

mondjuk egy ekkora sutyyerák paraszthoz hozzá sem mentem volna, akátrmennyire is szeretne gyerket, mert nyuilván nem utána lett ilyen, előtte is biztosan fényesre nyalatta a sejhaját neked.

Hosszútávon nem működőképes az egész koncepció, kérdés meddig viseled még el és hogy ő vág ki majd, vagy magadtól mész el.

Addig is arra figyelj, hogy legalább ne ess teherbe a következővel, mert nem szabadulsz az életben és ha minden part szakd és nem a semmire szültél és van gyeded, akkor fizess meg havi kétszer egy takarítónőt, azt vidéken alkalmankénti párezerből meg lehet úszni, a férjed meg nem szólhat bele, ha erre is költesz a gyededből, közös kassza ide vagy oda.

A gyerket meg jkösd magadra és próbáld valahogy úgy szervezni, hogy működjön az élet, nem lőcsölheted folyvást másra azért, mert a férjednek derogál foglalkozni a saját gyerkével, hovatovább az is büdös neki, hogy segítsen a feleségének, meg ghogy egyáltalán emberszámba vegye.

El nem hiszem, hogy léteznek emberek, akik ezt önként dalolva eltűrik, ennél egyedül is sokkal jobb, akkor tényleg csak egy gyerked lenne, akit el kell látni, hovatovább nyilván nincs közöttük különösebb kapocs, hogy erre kend, ha még pesztrálni sem hajlandó azt a szerencsétlen babát ez az apák gyöngye.

Nálunk a második volt matrica gyerek én meg nem vagyok sem mintaanya, se csodákra nem vagyok képes, volt koraszülött, idegrendszeri éretlenség, később autizmus spektrumzavar-adhad diagnózis, gyakorlatilag átordította a csecsemő és kisgyermekkorát, de valahogy pisilni és elpakolni mégis sikerült mellette, mondjuk nem is takarítottam non-stop, ha a te férjednek annyira szúrja a szemét, takarítson ki ő. Agyrém

2021. máj. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem a keresztelős duhajkodást is a férj akarja. A leírás alapján neki csak "mutatóba" kellett a gyerek. Tuti minden ismerősének rokonának "büszkélkedik" a gyerekkel, a keresztelő is csak azért kell, hogy legyen indok telerakni fotókkal az instát meg face-t.
2021. máj. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora jófej férjed van 😂😂
2021. máj. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
9%

"Tehát tőletek átkerül egy nyugodtabb és nagyobb közösségbe.


Nem a szórakoztatás lesz itt a dolog lényege.Stresszel nálatok a baba.Gondolom te idegeskedsz,férjed szarik mindenre ez nem igazán egészséges neki.Kihat rá."


Ez hülyeség. Nem nyugalom kontra stressz a szitu, hanem nyüzsgés, történés, új ingerek. Otthon egyedül az anyjától várhatja az új ingereket,meg hogy foglalkozik vele, ott meg ez adott.

2021. máj. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
100%
Uramisten kérdező, neked nem egy gyereked van, hanem a férjed is az. Egy semmirekellő p.cs az ilyen pasi. Nem vagy a szolgája, nem kell ellátnod őt is, van két keze-lába, oldja meg maga, vagy mehet vissza a anyjához. Vilagosítsd fel hogy egy síró baba felvételéhez és megnyugtatasához nem kell punci. Nehogy eltűrd ezt a link alakot, sürgősen állj ki magadért. Mi az hogy tudjál haladni? Ő addig vakarássza a családi ékszert? Hú de felhúztam magam, nagyon kiosztanám az ilyen senkiházit.
2021. máj. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!