Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire érdemes komolyan...

Mennyire érdemes komolyan venni a védőnői, orvosi tiltásokat etetés itatás területén?

Figyelt kérdés
gonodolok itt a tejkészítményekre kukira, kekszre, pudingra. Ti mikortól adjátok.? Tanácstalan vagyok mert tudom, hogy mi is anno tehéntejen nőttünk fel, viszont ma meg szennyezettebb világban élünk mint anno. De én spec már szívesen adnék neki joghurtot vagy krémtúrót. desszertként. 5 és fél hós kisfiú anyukája. (Van tejem csak szoptatok, meg idáig gyümit és sütőtököt kapott.)
2008. dec. 10. 22:03
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/83 A kérdező kommentje:
nah ez jó.. :))) látom elvoltatok :)
2008. dec. 10. 23:26
 72/83 anonim ***** válasza:
69%
jaja.szerintem törlés lesz ebből...
2008. dec. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/83 anonim ***** válasza:
69%
Ez nagyon kemény volt.Mindenkinek mindent el magyarázni,mert úgy jött le hogy vita van pedig nem igy volt.edit
2008. dec. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/83 anonim ***** válasza:
69%
nem baj az, de remélem segítettünk aki először kérdezett:9márti
2008. dec. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/83 anonim ***** válasza:
69%
ááááá szerintem nem.A lényegre én nem kaptam választ még mindig.Akkor ez a jo megoldás? a folyamatos szabályok? Vagy pedig ebből lesz később gond?edit
2008. dec. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/83 anonim ***** válasza:
69%
na edit ez jó....nem tudom én sem, mindenki csinálja azt a mit doki tanácsol,plussz azt ami józan esze s ösztöne diktál...csak nem csinálunk nagy bajt gyerkőcökkel::)márti
2008. dec. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/83 anonim ***** válasza:
100%

huh,több,mint 70 hozzászólás:)

Egyébként a válaszom:Én még nem adtam a lányomnak ilyeneket.A tejtermékkel megvárom a 8-9 hónapot.Lehet,hogy rosszul teszem,de én így érzem jónak.Édességre nem szívesen szoktatnám,mert nem akarom,hogy függő legyen,mint én:)

2008. dec. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/83 anonim ***** válasza:
77%

Azt hiszem ez a kérdés,már teljesen elindított egy fórumot,ahol az emberek egymás között beszélik meg a dolgaikat,pedig ha jól tudom nem ez lenne a cél.

Én 29éves vagyok,semmi bajom pedig anno anyukám 2hetes korom óta gyümi leveket adott-akkor ez volt az elfogadott.és 8hónapig anyatejes baba voltam!

4hósan kezdett rendesen hozzá táplálni.

az én babám most 5 hós,egy hónapja eszünk gyümiket és rá két hétre kezdtük a krumplis püréket.krumpli-alma,kr-répa,kr-cékla,kr-narancslé,kr-sütőtök-ez megfogja ez tény!de mellette szopizik napjában kb 4szer ,plusz ha látom,hogy igényli.már a főzikhez adok neki rendes vajat-nem gagyit.

A gyümiket is megpróbálom olyan helyről beszerezni,ahol tudom-remélem talán kevesebb vegyszert használnak.

Én csak csinálom neki az ételeket ,üdítőket,boltit nem adtam neki és nem is szeretnék.

Az anyatejen kívüli tej termékek adása téynleg szigoruan tilos,mert tönkre teszi a bélbolyhokat és a veséjét,ha kicsit utána olvasol akkor rálelsz ezekre.Mivel a baba nem tudja még mi az ,hogy krémtúró ezért nem is fog neki hiányozni,ne erőltesd.Ha te szereted ,egyed-bár én is inkább veszek magamnak egy túrót egy nat.joghurtot és vágok bele gyümiket stb..azt eszem.Ezek a boltiak tele vannak műanyagokkal.Tényleg ne adj neki,nem tesz jót.20év múlva nem fogja senki megmondani miért beteg ha beteg,de én amondó vagyok abban,ha tze is és a baba is rendesen ,jó minőségű dolgokat eszetek ,semmi baja nem lesz.

Én azért kezdtem el hozzá táplálni,mert a babámat nem elégítette ki a tejem tápértéke,pedig változatosan eszem,viszont ő egy örök mozgó,nem áll le egy pillanatra sem.Ezért van az,hogy már kúszni tanul 5hónaposan és szerintem napok kérdése,hogy magától elinduljon.Nem kövér,mert 7kiló,viszont a gyerekorvosnál mindenki 7-8hónaposnak nézte,olyan szép fejlett ,egészséges. Nekem is van bőven tejem,fagyasztottam is le-amit nem tudok oda adni neki,mert büdös ha kiolvad és nem tudom miért..ezért sokszor gyümölcs levet is rakok a főzelékében.Egy valamit.Úgy tápláltass mellé,hogy ne legyen még fő étkezés.a szopi legyen a fő étkezés!

nekem már sikítozik ha centrifugálom a gyümiket neki,annyira szereti.A másik.nekem az öcsém 5hónaposan egyik napról a másikra mondta azt,hogy nem kell neki a cici.Anyumnak rögtön át kellet szinte vele állni a teljes táplálásra,mert nem lakott volna jól a gyümikkel.Mai napig válogatós.Én szépen lassan kezdtem.Egy két kanállal kell kezdeni és napról napra többet,és minden kajával így.Ha 6hósan kezded amikor már tényleg nagyobb a mozgása,hogy fogod kielégíteni az étvágyát,ha esetleg neked sem lesz úgy tejed.?Nekem a babavízzel fenn tartásaim vannak.!Szerintem semmi értelme,meg különben ha rá szokatod és csak azt adsz neki,mikor jön el az a pont,hogy rendes vizet is ihat?Szerintem pont ettől fog majd állandóan f*sni,mert nem szokja meg a gyomra.Én is vettem egy párszor ,de mindegyikre rá van írva,hogy 24óra múlva forrald fel,meg is tettem és opálos lett..na ez mitől van?kukában landolt azóta is sima ásványvizet adok neki,vagy forralt csapvizet.Semmi baja,Ha egy szoptatós anyuka oda figyel,hogy elég rostanyagot vigyen be-én pl minden nap eszem műzlit,minden nap lesz széklete a kicsinek is.Ez tuti!


Ja,nekem anyum 8hós korunk után adott tehén tejet,de tény,hogy akkor minden jobb minőségű volt.

Én amíg tudom húzom neki.Helyettesítsd tápszerrel.

Szerintem mindentől védeni sem szabad,mert pont azért lesz allergiás majd!

A védőnőkről csak annyit.Ő is felnevelt talán egy két gyereket,de ki tudja mikor.Az enyém is azt mondta,ő is már pár hetesen gyümilevet adott neki,de most máshogy van.betanulnak egy sémát ami a mostani korszak felfogása és ezt veszik alapul.Én már nem is megyek le hozzá,mert annyi hülyeséget hordott össze,hogy csak nevettem rajta.Hallgatok inkább a családomban élő asszonyokra akik több generációt felneveltek és nézelődöm a cikkek között mire mit mondanak és leszűröm azt ami nekem a legjobb.

Huu több hirtelen nem jut eszembe,ha gondolod szívesen segítek priviben az etetéssel kapcsolatban,egyébként meg tényleg úgy van,hogy mindenki maga döntse el,hogy mi a jó.

Az én gyerek orvosom először azt mondta5-6hós koráig ki ne találjam,hogy mást is adok neki,mikor mondtam a 4hós oltáson,hogy eszünk gyümit ő dicsért meg és hangsúlyozta,hogy egy kis rostot is adjak neki,szval nem kell mindent szóról szóra venni,ők is csak emberek!5hós baba mamája

2008. dec. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/83 anonim ***** válasza:
69%
Bár ezt nem tudom kivédeni...Brigi voltam.Aki akar,írjon privit :)Jó éjt!
2008. dec. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/83 anonim ***** válasza:
69%
5 hós baba mamája, én ugyanígy tettem mint te....tényleg fórum lett itt végére, jó éjt mindenkinek akinek van kedve privátot írjon-márti
2008. dec. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!