Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Buta kérdés lesz😅 attól félek...

Buta kérdés lesz😅 attól félek hogyha megszületik a babám és a kórházban leszünk pár nap..csak sírni meg sírni fog...valaki csak fog segíteni nem?

Figyelt kérdés
2021. szept. 19. 13:11
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
94%
És csak szólok otthon is gyakran sírni fog. Nem nagyon tud máshogy, kommunikalni. De igen, fognak segíteni.
2021. szept. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
86%
Elvileg arra vannak a csecsemős nővérek, hogy segítsenek. De többet fog aludni, mint sírni, remélhetőleg.
2021. szept. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
58%
Mondjuk elvileg.. valóban. Gyakorlatilag meg a nagyrésze azért van hogy megalázza a frissen szült nőket. És persze tisztelet a kivételnek de ez a gyakoribb, nem az amelyik valóban segít.
2021. szept. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
88%

Persze fognak segíteni, de egyébként maga a szülés, illetve a kinti világ nagyon sok a baba idegrendszerének, így az első pár napban (hétben) iszonyú sokat alszanak. Vannak persze kivételek, olyankor jön az ösztön. Ringatás simi mellre tétel.


Sok helyen a csecsemősök csak akkor segítenek ha kérdezel... Úgyhogy bátran kérdezz én az első babánál elsirtam magam a csecsemősnek hogy ez nekem nem megy (új volt minden egyedül voltam azt se tudtam mi van) nagyon aranyos volt megnyugtatott segitett... Szóval bátran kérj segítséget, később pedig a védőnőtől

2021. szept. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
81%

Az idő nagy részében aludni fog, hiszen nagyon fárasztó dolog neki megszületni. Nyílván máshogy nem tud szólni ha éhes, fázik, melege van vagy rád van szüksége. Hidd el tudni fogod, mit csinálj és akkor minden rendben lesz. Én kb minden egyes sírásra cicire tettem, így tuti nem volt éhes és meg is nyugodott, legtöbbször elaludt.

Ha jó helyen szülsz, a csecsemős nővérek sokat tudnak segíteni.

2021. szept. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
Otthon nem "félek" tőle, csak ugye ott a kórházban nehogy megkapjam rögtön hogy szar anya vagyok/leszek...attól tartok...
2021. szept. 19. 13:21
 7/37 anonim ***** válasza:
96%
Ők aztán hozzá vannak szokva a gyereksíráshoz. Pontosan tudják, hogy egy pár napos kisbaba sír, és ez nem azt jelenti, hogy az anyja nem törődik vele.
2021. szept. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
53%
Hogy kapnád meg, ha egyszer első gyerek! Honnan az ördögből kéne tudnod azt, amit sose csináltál?! A nővér úgy született, hogy tud infúziót adni? És mért érdekel téged ennyire, hogy vadidegenek mit gondolnak rólad? Ha ilyen szorongó és önbizalomhiányos vagy, most keress pszichológust!
2021. szept. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
93%

Vannak olyan nővérek, akiktől megkapja az ember ha akarja, ha nem. Ha segítséget kér azért, ha nem akkor azért. Le kell nyelni és ki kell bírni.

Van nagyon sok aranyos nővér és csecsemős is, akik maguktól nem lábatlankodnak feltétlenül, de ha kérdez az ember, akkor nagyon aranyosak.

Én is elpityeredtem magam egy csecsemősnek, mondtam, hogy egyszerűen nem találom a jó szopiztatós technikát és úgyérzem nekem ez nem megy. Annyira egyedül éreztem már magam, egyszerűen elkeseredtem és kitört. Nagyon kedves volt. Segített és megnyugtatott, hogy senki sem születik úgy, hogy mindent tud. De megnyugtat, három gyerekes kismamának is kell néha segíteni, mert teljesen máshogy alakulnak a dolgok, mint a korábbiakban, úgyhogy ne érezzem rosszul magam. Nekem nagyon jól esett!

Jóljött volna utána néha otthon is egy-egy ilyen lelki fröccs. :D

2021. szept. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
86%

Az első fiam szinte csak aludt a kórházban. A második viszont akaratosan sírt ha megéhezett.

Kórházban a sírós baba általában az éhség miatt sír. Annyira el vannak fáradva szegények az első napokban (szülést heverik ki), hogy csak esznek alszanak. Ha sír, legtöbbször az éhség miatt sír vagy mert piszkálják. De a kórházi időben arra kell neked is előre készülnöd, hogy ott és később otthon is a tejet kell neki lehetővé tenned, azzal megoldódik a probléma általában. Értem ezalatt azt, hogy ha nem indul be a tejtermelés, akkor igyekezni kell sokat mellkason tartani bőr kontaktban, sokszor mellre tenni, akkor is ha nincs tej stb.

Ha jófejek lesznek a szobatársaid, akkor az ő társaságukra is támaszkodhatsz majd. Főleg ha nem első babások, akkor biztosan adnak majd tanácsot amit meglátsz majd hogy megfogadsz vagy nem. De egy jófej szobatárs kincs az első gyermekeseknek :) Adhatnak tippet, meg is tudják mutatni a dolgokat ha pl nem megy a szoptatás vagy valami. De a legtöbb esetben ezt a csecsemősöktől lehet eltanulni ha segítenek. Nálam a kórházi szoptatási tanácsadó segített sokat és adott erőt, hogy a második gyerekem végre anyatejes legyen.

2021. szept. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!