Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Buta kérdés lesz😅 attól félek...

Buta kérdés lesz😅 attól félek hogyha megszületik a babám és a kórházban leszünk pár nap..csak sírni meg sírni fog...valaki csak fog segíteni nem?

Figyelt kérdés
2021. szept. 19. 13:11
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
54%

Miért kellett lepontozni azt a valaszomat hogy a csecsemosok bunkók? Benne vagyok számos olyan fb csoportban ahol közzé tesznek statisztikákat arról, hogy milyen körülmények vannak a magyar szuleszeteken.

A statisztikák és a szüléstörténetek ismeretében több nőt megaláztak a szülés utáni kórházi tartózkodása alatt, mint amennyit nem..

Miért elképzelhetetlen, hogy engem megaláztak és nem az a tapasztalatom, hogy készségesen segitettek? Miért nem hasznos válasz ez, ha erről is szó esik és ezáltal a kismama felkészül erre is? Engem pl igenis felkészületlenül ért az, hogy végigcsináltam egy 22 órás hüvelyi szülést aztán megaláz egy rakat vadidegen kiégett ápoló, csak azért mert segítséget mertem kérni. Semmi extrát amúgy, csak hogy segítsen atoltoztetni a babát. Nekem se kisebb testvérem, se senkim akinek a kisbabáját FOGHATTAM volna, nem hogy oltoztessem, szoptassam, ellássam. Többet segítettek a több gyerekes anyák akikkel egy szobában voltam, mint azok akik elvileg dolga lenne. Megertem őket valahol, nekik mi csak egy újabb frissen szült béna anyuka vagyunk, plusz kevesen vannak, sok a munka de én is egészségügyis vagyok, kórházban is dolgoztam ágy mellett egy jó ideig és láttam sokmindent. A kiszolgáltatott emberekkel (legyen az beteg vagy egy frissen szült anya) nem szabad úgy bánni, ahogy bannak ma Magyarországon számtalan gyermekágyas osztályon bannak.


De persze pontozzatok le, ne is szóljunk annak aki még nem tapasztalta. Majd megtudja amikor egy kiégett csecsemos közli vele a melleit paskolva, hogy "jaj anyuka ezzel a mellel nem lehet életben tartani egy kisbabát"

2021. szept. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
67%

Én azt nem értem, hogy miért tűri ezt feltétlenül minden anyuka? Simán visszaszólnék hasonló helyzetben, hogy hát ez sajnálatos, adja kölcsön az övét.

Mindenkinek meg lehet találni a maga nyelvezetét nem kell meghunyászkodni, mindent magunkra venni és befordulni... Egyrészt. Másrészt meg ha valaki a mai világban úgy kerül kórházba, hogy fogalma nem volt arról, hogy vannak flegma dolgozók, akkor az nem tudom melyik világban él. :)

Igazad van persze, készüljön fel mindenki, de én azért a védelmükre kelnék, mert nekem volt nagyon jó tapasztalatom és szerencsére több jó tapasztalatom is volt!

2021. szept. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
60%

Én pl. nem tudtam, hogy fel kell készülni lelkileg is erre. Életemben nem voltam előtte korhazban. Másrészt én nem tudtam visszaszolni mert nagyon kiszolgáltatva éreztem magam az elsonel.Szerintem, mindenki mas és más a reakciója. A másodiknál én is kialltam magunkért és elküldtem a francba őket de ettől még az első előtt jól jött volna ha valaki szól.

De igen, persze én vagyok a hibás amiért hagytam. Aldozathibaztatas. A megerőszakolt nő is "minek ment oda" "minek volt kihívó"

Az anya is minek hagyja, miért nem él ebben a világban ahol az a helyes értékrend, hogy úgy menjél be szülni hogy lelkileg készülj fel, hogy megalaznak majd ha akarod ha nem. Aha..

2021. szept. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
50%

Nem mondtam, hogy hibás vagy. Azt mondom, hogy a médiától kezdve a facebook csoportokon át az összes fórumon ezt lehet olvasni. Nem csak szülésnél természetesen. Ezért mondtam, hogy aki ezzel nincs tisztában, az nem tudom melyik világon él.

A mondandómat is magadra vetted, pedig igazán nem sértésnek szántam.

Azt viszont lássuk be, hogy nem kell egységesen leírni minden eü dolgozót, mert vannak rendesek szerencsére bőven.

2021. szept. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
62%

Persze. Írtam is, hogy tisztelet a kivételnek. Van itt is kedves csecsemos, sőt... A másodiknál már azért egész más volt a közeg a sok panasz miatt. Valtoztattak, javult a színvonal.


Magamra vettem persze, mert azért ez egy nagyon nehéz időszakot hozott magával nálam. Ma is összeszorul a gyomrom ha eszembe jut. Konkrétan szerintem ez a pár nap volt az oka TOBBEK KOZT annak, hogy elég keményen depis lettem a nagy születése után.

Én nem a húszas eveimben szültem a gyerekeimet hanem inkább a negyvenhez közel, így nem vagyok annyira közösségi oldalas ember. Persze a szülés után, jól jött a támogató közeg és a sok fiatal anyuka elmondta, hogy vannak ilyen csoportok, be is lepkedtem ide-oda, de sokszor ott is egymás piszkalasa ment, így szépen ki is léptem idovel. Aztán amikor a masodikkal terhes lettem már negyven voltam, továbbra is nehezen nyitottam ezek felé a közösségek felé, viszont akkoriben kezdett el komolyabban foglalkoztatni az otthonszülés, akkoriban kezdtem el foglalkozni azzal, hogy szeretném maskeppen megélni a második gyerekkel a gyermekágyas időszakot meg a szülést is. Akkoriban ismerkedtem meg a szülési terv fogalmával vagy éppen a szülészeti erőszak fogalmával, vagy akár azzal, hogy léteznek gyermekágyas segitok. Tudatosan kerestem olyan közösségeket ahol támogatóak ebben. Aztán az otthonszulest elvetettem, mert az nekem nem menne, de legalább kerestem olyan kórházat ahol jók a visszajelzések és elérhető közelségben van. Aztán sajnos a második rohamos szülés lett és visszakerültem uoda ahol az elsőt szültem. De sokkal magabiztosabb voltam. Eleinte, persze én is magamat hibaztattam, hogy miért nem tájékozódtam az első előtt is, de én max ide jártam fel akkor is, és fbon először babás mamás csoportba akkor léptem be, amikor a nagyobbik gyerekem 4honapos volt. Elég ehhez idősebbnek lenni szerintem, nem feltétlen kell csukott szemmel járni.

2021. szept. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
56%
Mikor én szültem,mindenkivel ott volt a babàja,csak velem nem.Az egyik szobatársamnak a babája állandoan sírt.A végén már az anyja is,mert nem tudta mi baja.Én nyugtatgattam,tisztába tettem,át öltöztettem a babáját.Ez van,mindendenki tudja,hogy oda nem wellneszezni megy.
2021. szept. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
0%
Hanem akkor miért megy oda? Engem érdekel. Ok.. sztem sem wellnesselni. De akkor miért?
2021. szept. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
56%
Mikor szültem, az első két éjszaka (a háromból) egy olyan anyukával voltam aki még nem szült meg csak 37hetesen bent tartották. Na tőle elnézést kértem előre, meg kellemetlenül éreztem magam hogy ő tudna aludni mi meg dorbezolunk 😅😅 de aranyos volt mondta h ne foglalkozzak vele ☺️ egyébként nem is volt igazán gond sokat aludt a babám, de volt olyan hogy kitoltam éjszaka a folyosóra a kiskocsival sétálni egyet
2021. szept. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
56%
Én pontosan ugyanettől féltem. Nem is attól, hogy egyedül leszek és meg kell oldanom, hanem hogy nehogy lecsesszenek, ha kérdezek, hogy miért nem olvastam utána (a védőnő mondta, hogy az egyik kismamájának mondták ezt). Alapból is érzékenyebb típus vagyok, szülés előtt/után pedig tényleg mindenen is képes voltam sírva fakadni, úgyhogy ettől tényleg nagyon paráztam. a kórházas facebook csoportban is 99% azt írta, hogy bunkók a csecsemős nővérek. Hát én az ellenkezőjét tapasztaltam. Tény, volt, aki nem volt kedves, de minden műszakban volt olyan, akitől szívesen kérdeztem. Maguktól nem jönnek, ez is igaz, de volt, hogy az éjszaka közepén átmentem, hogy az istennek se tudom mellre tenni a babát, lécci jöjjön segíteni, és jött. Azt is olvastam, hogy mindenképp fogadj csecsemőst (ahol én szültem, ott lehet/ett), különben nem mutatják meg, hogy tedd mellre, sem a fürdetést, sem a köldökcsonk ápolást. Hát nekem megmutatták mindet. Mert megkérdeztem, hogy megmutatnák-e lécci, mivel fogalmam se volt. A szobatársam babáját meg csak visszahozták oltás után, hogy ja amúgy megfürdették. Ő nem szólt, hogy meg akarja nézni, így ő erről lemaradt. A pelenkázást is többször is megmutatták, mikor kértem. Szóval menni kell és kérdezni. Pedig én aztán nem vagyok az a nagyszájú, kiállok magamért típus.
2021. szept. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
79%

Ott ahol én szültem Nem voltak segítőkészek sajnos…

A másik szobábòl áthallatszott a baba sírás, de egyikünknek sem az jutott eszébe, hogy ilyen meg olyan szar anya vagy hasonlòk. Én kb 1 òra után átkopogtam és megkérdeztem tőle, hogy tudok-e segíteni. Az anyuka egyből mondta, hogy a csecsemősök folyton lerázzák, első babája és szegény nem tudta rendesen cicire rakni. Èn segítettem Neki, utána elringattam a kezemben a babáját miközben ő sírt az ágyon. Körülbelül 2 òrát aludt a kezemben a pici , közben az anyuka is megnyugodott és nem győzött köszönetet mondani.

Ezt a kis sztorit azért írtam le, mert senki nem fog téged szar anyának gondolni ha nem megy minden elsőre!!Ne aggòdj :)

2021. szept. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!