Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez már biztosan hipotón...

Ez már biztosan hipotón izomzat és fejlesztésre szorul majd, vagy még erősödhet "magától" (itthoni babatornával)? Mennyi idősen mondják biztosra egy babánál, hogy hipotón?

Figyelt kérdés

2-3 hetes baba izomzata gyenge, nem nagyon tartja magát, olyan, mint egy rongybaba.

A gyerekorvos pár naposan látta, akkor annyit mondott, hogy kicsit gyenge izomzatú, de aztán ez ennyiben maradt. Pénteken megyünk legközelebb, kiváncsi vagyok, hogy akkor mit mond majd, csak addig szeretnék tapasztalatokat olvasni, hogy mire számíthatok.


2021. nov. 28. 10:57
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
53%
8as vagyok. Múltkor mondta a gyógytornász, hogy a felső teste már jó, de a csípője és a lábai totál gyengék..
2021. nov. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
66%
picurboszi, a gyereked combja szimplán hájas
2021. nov. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Nem,10es,nem kövér.


Ez így van, ahogy leírtam. Beteg volt 3 hetes korától, rengeteg orvos látta.

Ahogy nőtt, úgy tűntek el az izmai. Rengeteget mozog, nem hájas. A súlya inkább kevés.

2021. nov. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Folyt. (sajnos csak ilyen rövid válaszokat tudok írni)


Szóval szakemberek szerint hipotón (nem is kicsit, sajnos...) Nem én találtam ki. Bárcsak úgy lenne.

2021. nov. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
28%

Miért "bár csak úgy lenne"?

Mit okoz neki?

Nem tud járni? Nem tud beszélni? Nem tudja felemelni a ceruzát? Megfelelő nyomatékkal rajzolni?

Ha nincs gondja, nem kell hápogni miatta.

Az alkati enyhe hipotónia (100 %, hogy enyhe, ha semmi megkésettséget nem okozott a nagymozgásban) semmilyen módon nem befolyásolja az életvitelt.

2021. nov. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
0%

15!

Nagyon fáradékony emiatt, annyi problémát okoz. Szerintem ez pont elég. Mondta a konduktor, hogy fizikailag nem terhelhető megfelelően.

2021. nov. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
68%

16, hülye vagy ha nem jársz ennek utána.

Más lesz ott, nem hipotónia.

Ha egy gyerek X idő elteltével "leépül", az nem hipotón, mert hipotón nem lesz valaki derült égből villámcsapásként..

Sok egyéb és jóval komolyabb is lehet. Izomsorvadástól kezdve, felszívódási zavarig...

De lehet egy szimpla vashiány is.

2021. nov. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

3 hetes kora óta veszik a vérét és hordjuk Pestre és a lakóhelyünkre is.

Más betegség miatt.

Csak rájöttek volna 5 év alatt, ha valami olyan lenne..

2021. nov. 30. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
30%
18, ja, persze, de a hipotóniára meg nem jöttek rá, mi?
2021. nov. 30. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Nem. Sokkal súlyosabb baja volt... Örülünk, hogy nem lett súlyos, maradandó baja vagy szerváltültetése.
2021. nov. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!