Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy alakultak az első hetek,...

Hogy alakultak az első hetek, hónapok a babával, ha nagyon idealizáltátok a babavállalást? Lehet erre valahogy mentálisan készülni?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék belecsúszni a baby bluesba, szülés utáni depresszióba. Szeretném, ha már a kórházban töltött napokat is jól élnénk meg együtt, hármasban.


Viszont sokszor úgy érzem, hogy nagyon idealizálom ezt a babavárás témát... Mindenből bézs, babarózsaszín vagy valamilyen pasztell árnyalat kell. Legyen kész a tökéletes babaszoba, szép babaruhákkal, igényesen kidolgozott bútorokkal, játékokkal. Szóval nagyon lelkes vagyok, de tartok attól, hogyha hazajövünk a picivel, ez a lelkesedés csalódottságba fog majd átcsapni azért, mert ennyire szeretném, hogy minden klappoljon, minden jó legyen.


2022. máj. 15. 13:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/76 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem erre nem tudsz készülni, a baby blues pl hormonális. Legyen minél több segítséged, hogy minél könnyebben átvészeld- nekem legalábbis erre volt szükségem. A hormongőz sok mindenre képes :D
2022. máj. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/76 anonim ***** válasza:
94%

Ajjajj, ebből már most látszik, hogy baj lesz.

A szülés utáni hormonok nagyon sok hangulatváltozást okoznak.

A babádnak pedig alkalmazkodnia kell a kinti világhoz, minden új lesz neki, természetes, hogy lesznek nehezebb napok az adaptáció során. Életében először lesz kint, tapasztalja meg az éhséget, a teli gyomor feszülésèt, az emésztést, a kakilást, az álmosságot…minden fura lesz neki, és az egyetlen eszköze ennek kifejezésére a sírás. Nekem nagyon könnyű dolgom volt a lányommal, mégis bőgtem hetekig hol a fáradtságtól, hol a boldogságtól, éreztem magam szerencsétlen szarkupacnak, és bizony volt, hogy együtt sírtunk.

Az első négy hét volt ilyen, utána tényleg a cukormázas cukiság volt.

2022. máj. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/76 A kérdező kommentje:
Igen, segítségünk szerencsére lesz bőven, plusz az első hónapban a férjem is itthon lesz velünk végig. Magamnak összvissz az első hónapra egy géllakk csere és pedikűr van betervezve, azon a 2x1,5 órán kívül szerintem nonstop a picit fogom vagy kézben tartani, vagy figyelni, ahogyan alszik.
2022. máj. 15. 13:49
 4/76 anonim ***** válasza:
83%
Az már most rossz elkepzeles hogy nonstop a kezedben tartod.
2022. máj. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/76 A kérdező kommentje:

Ebben azért volt egy kis túlzás, azért nem minden ébren töltött percében.:D

Vettünk már hintát, kétfajta pihenőszéket, van babafészek is, különböző módon, fokozatokon ringatózó bölcső is. De biztosan sokat lesz a kezünkben, vagy rajtunk, főleg amíg nagyon picike.

2022. máj. 15. 14:00
 6/76 anonim ***** válasza:
77%

sok szir-szar, ringatózó is fölösleges ha mondjuk nem fogja szeretni.

túltolod már most ☺️

2022. máj. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/76 anonim ***** válasza:
100%
mikor fogsz szülni?
2022. máj. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/76 A kérdező kommentje:

Május 24.


Az Adamo hintára pl. mindenki esküdözött, hogy hatalmas találmány és segítség például. A Mamaroo márkáról is jókat olvastam. A babafészekben meg tud aludni bárhol a házban, vagy akár a kertben, ha jobb az idő.

Szóval próbáltunk úgy válogatni mindenből, hogy ne feltétlenül csillivilli, állatfigurás, 15-20 féle élénk színben pompázó csoda legyen, de legyen jól funkcionáló és minőségi.

2022. máj. 15. 14:25
 9/76 anonim ***** válasza:
77%

Nem kell ragaszkodni semmmihez, a baba és a ti igenyeiteket kell osszehangolni, figyelni a jelzéseit és rugalmasnak kell lenni. Nyitottan élni és tudni, hogy minden csak egy lorszak, elmulik és valtja egy mas.

Ugyanúgy csinálj mindent ahogy eddig, csak a babával vagy baba körül. Ne akard a régi szokasokat, életet, mert egy sokkal jobbat kapsz helyette.

Minden hozzaallas kérdése.

Nem tulelni kell, hanem megélni. Csodálatos dolog, csak mindenki szeret nyafogni, panaszkodni, a jót meg nem értékelni.

Egyébként a hinta, pihenoszek, bölcső nekünk se vált be, rajtam aludt hordozóban majd 1 éves koraig, ez van 🤣

Max 1 evig akartam szoptatni, erre 2,5 és még mindig :D szóval nem kell ragaszkodni semmihez csak alkalmazkodni

2022. máj. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/76 anonim ***** válasza:
83%
Engem leginkább az ágyhoz kötöttség viselt meg. Előtte nagyon aktív életet éltem, állandóan pörögtem, mindig csináltam valamit. De lett egy nagy gátsebem, plusz a hüvelyemet és a méhszájamat is varrni kellett, így még felülni is alig bírtam annyira fájt hetekig. Persze alaposan legyengültem, így amikor már kissé mobilisabb lettem, még mindig nagyon hamar elfáradtam. Semmit nem tudtam csinálni normálisan.
2022. máj. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!