Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy alakultak az első hetek,...

Hogy alakultak az első hetek, hónapok a babával, ha nagyon idealizáltátok a babavállalást? Lehet erre valahogy mentálisan készülni?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék belecsúszni a baby bluesba, szülés utáni depresszióba. Szeretném, ha már a kórházban töltött napokat is jól élnénk meg együtt, hármasban.


Viszont sokszor úgy érzem, hogy nagyon idealizálom ezt a babavárás témát... Mindenből bézs, babarózsaszín vagy valamilyen pasztell árnyalat kell. Legyen kész a tökéletes babaszoba, szép babaruhákkal, igényesen kidolgozott bútorokkal, játékokkal. Szóval nagyon lelkes vagyok, de tartok attól, hogyha hazajövünk a picivel, ez a lelkesedés csalódottságba fog majd átcsapni azért, mert ennyire szeretném, hogy minden klappoljon, minden jó legyen.


2022. máj. 15. 13:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/76 anonim ***** válasza:
62%

neked az általában szó jelentése sincs meg ahogy látom.


én sem “vitatkozom” mert nincs értelme olyannal aki alapvető szavakkal sincs tisztában, végletekben gondolkodik és csak személyeskedik. ☺️

2022. máj. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/76 anonim ***** válasza:
61%
Bár én úgy érzem TE nem tudsz szöveget értelmezni, oké, legyen tiéd a végszó. :D Szép napot!
2022. máj. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/76 anonim ***** válasza:
87%

Az én férjem mindenben segít amiben tud,de ez azt jelenti, hogy amikor hazaér egy órát elvan vele, addig tudok fürödni stb. Aztán ő elmegy aludni,tehát délután 5-ig enyém a gyerek. Utána este 9-ig a férjem megint szívesen játszik vele,furdeti és társai. Utána megy melózni és hajnali 7-8-ig haza sem jön( ugyanis ő éjszakás). Szóval hiába segít egyfolytában a 24 órából akkor is 16 az enyém. A legsegítőkészebb férj mellett is hulla leszel,mert a gyerek lehet anyás lesz mint az enyém, hiába van apa ott akkor is anya kell😅 meg alapból az elején folyton felébred mert újszülött és éhes lesz,be kell hoznia sok mindent.

Utálhatsz mindenkit( én is ilyen voltam) de jobb ha a legrosszabbra készülsz mert akkor mindent pozitívnak fogsz látni.

2022. máj. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/76 anonim ***** válasza:
96%
Az az érzésem, hogy ez egy provokatív kérdés, a kérdező az összes témát bedobta, amire ugrani szoktak a már tapasztalt anyukák és gerjeszti a hangulatot
2022. máj. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/76 A kérdező kommentje:

Nem a tapasztalt anyukák ugranak, hanem akiket a férjük cselédnek választott társ helyett és frusztráltak a tudattól. :)


Mi a provokatív abban, hogy az elején szeretnénk sokat a babával lenni, kézben tartani? Vagy hogy nem érzem szükségét már újszülött korában telerakni a szobáját harsány színekkel, ilyen-olyan mesefigurákkal, mert szerintem az borzasztóan gagyi és ízléstelen egy újszülött esetében? Vagy hogy nem fogom tudni szoptatni majd? Mi ezeket a provokatív?!

2022. máj. 16. 17:52
 76/76 anonim ***** válasza:
97%

az összes válaszod IS provokatív. de lehet, hogy szimplán ennyire naiv de ennek ellenére baromira öntelt vagy. egy igazi kivagyi, kihaénnem, gyerek nélkül is már most mindent mindenkinél jobban tudó, kontrollmániás perszóna, aki nagyon pofára fog esni. a személyiséged és a mutatott jellemvonásaid miatt már eleve borítékolható a kudarcod.

😅

2022. máj. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!