Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy alakultak az első hetek,...

Hogy alakultak az első hetek, hónapok a babával, ha nagyon idealizáltátok a babavállalást? Lehet erre valahogy mentálisan készülni?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék belecsúszni a baby bluesba, szülés utáni depresszióba. Szeretném, ha már a kórházban töltött napokat is jól élnénk meg együtt, hármasban.


Viszont sokszor úgy érzem, hogy nagyon idealizálom ezt a babavárás témát... Mindenből bézs, babarózsaszín vagy valamilyen pasztell árnyalat kell. Legyen kész a tökéletes babaszoba, szép babaruhákkal, igényesen kidolgozott bútorokkal, játékokkal. Szóval nagyon lelkes vagyok, de tartok attól, hogyha hazajövünk a picivel, ez a lelkesedés csalódottságba fog majd átcsapni azért, mert ennyire szeretném, hogy minden klappoljon, minden jó legyen.


2022. máj. 15. 13:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/76 A kérdező kommentje:

A férjem is itthon lesz velünk az első 1 hónapban, így hiába nem tudok én menni rögtön a babához, ő igen. És később is szeretnénk fenntartani ezt. Hogy nem segít, hanem kiveszi a részét mindenből. Hogy nem annyit foglalkozik vele, hogy figyel rá délután 20 percet, amíg szusszanok egyet. Hogy éjjel felváltva kelünk fel a babához. Hogy nem az van, hogy rám marad minden itthon, ő meg jól elvan, mert dolgozik.

Ő is ugyanolyan szülője lesz, mint én. Szóval nem úgy fogom fel, hogy egyedül leszek és minden az én dolgom, feladatom, gondom lesz.

2022. máj. 15. 15:51
 22/76 anonim ***** válasza:
100%
Én férjem is itt volt egy hónapot,de szoptatni csak én tudtam. Max odahozta hozzam ennyit ért,hogy éjjel velem volt😅
2022. máj. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/76 A kérdező kommentje:

Igen, azt tudom, hogy a babának kb. mindegy, hogy a babaszobája milyen vagy hogy milyen ruhákba öltöztetjük. Ezek az elején nekem/nekünk fontosak inkább.

Később biztosan eljön nálunk is az az időszak, mikor mindenből a Disney/Barbie mintás kell és a mostani kiságya helyett egy hercegnős csodára fog vágyni inkább... Akkor majd megkapja ezeket, de újszülöttként szerintem mindegy lesz neki, hogy a body, ami a ruhája alatt lesz, sima bézs színű, vagy Minnie egeres.

2022. máj. 15. 15:54
 24/76 A kérdező kommentje:
Tápszeres baba lesz, így a férjem is etetheti majd bármikor szerencsére. :D
2022. máj. 15. 15:55
 25/76 anonim ***** válasza:
90%
Viszont 1 hónap után visszamegy dolgozni, es te leszel a baba elsődleges gondozója. Igenis készülj arra, hogy a meló nagyobb része lesz a tied. Muszáj ebben tudatosnak lenned, mert nagyon ki lehet borulni ebben. Éjjel nem kelhet az, aki nappal mu kahelyen dolgozik, mert ha nem teljesít, kirúgják. Például. Szerintem ezeket kéne kucsit helyretenned magadban. Fogadd el, hogy te leszel az elsődleges gondozó, a férjed így is maximálusan ki tudja majd venni a részét. És a manikűr is menni fog, jó lesz! Boldog babavárást!
2022. máj. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/76 anonim ***** válasza:
100%
Nézd nem mintara mész, hanem hogy mit lesz a legkönnyebb rá adni. Kényelmes ruha legyen es patentos.Színben is csak a fekete-fehér fontos azért hogy stimulálja az agyát. Nem fontos rohadtul a hercegnő minta, később is az lesz a fontos hogy minél élénkebb színű legyen,hogy izgassa a játék a fantáziáját. Eléggé buborékvilágban élsz.
2022. máj. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/76 anonim ***** válasza:
41%
Enyém anyatejes lett, mert utálja a cumisüveget, majd a gyerek megmondja mi lesz addig szép ábrándozást a babavilágodban. Én is ilyen voltam aztán nagyot koppantam.
2022. máj. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/76 A kérdező kommentje:

"majd a gyerek megmondja mi lesz"

Persze, a nemét is eldönti 17-18 évesen, ugye?

Ne haragudj, de ekkora hülyeséget régen olvastam.. Éhen halni nem fog nyilván.


A hercegnős, disneys dolgokat ovis, iskolás korára értettem. Nem a babakorára. Amíg lehet, azért próbálunk a jó ízlés határán belül vásárolni neki.

2022. máj. 15. 16:10
 29/76 anonim ***** válasza:
69%
Majd rájössz....
2022. máj. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/76 A kérdező kommentje:

Miért, szerinted az életszerű, hogyha az anyuka valamilyen okból nem szoptat, de a baba a cumisüveget nem fogadja el, akkor majd éhen fog halni?

Nem egyszerűbb kipróbálni több márkát, fajtát inkább?

2022. máj. 15. 16:18
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!