Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy alakultak az első hetek,...

Hogy alakultak az első hetek, hónapok a babával, ha nagyon idealizáltátok a babavállalást? Lehet erre valahogy mentálisan készülni?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék belecsúszni a baby bluesba, szülés utáni depresszióba. Szeretném, ha már a kórházban töltött napokat is jól élnénk meg együtt, hármasban.


Viszont sokszor úgy érzem, hogy nagyon idealizálom ezt a babavárás témát... Mindenből bézs, babarózsaszín vagy valamilyen pasztell árnyalat kell. Legyen kész a tökéletes babaszoba, szép babaruhákkal, igényesen kidolgozott bútorokkal, játékokkal. Szóval nagyon lelkes vagyok, de tartok attól, hogyha hazajövünk a picivel, ez a lelkesedés csalódottságba fog majd átcsapni azért, mert ennyire szeretném, hogy minden klappoljon, minden jó legyen.


2022. máj. 15. 13:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/76 A kérdező kommentje:

Mert az kevésbé intim téma mondjuk...?

De látom, nagyon betalált neked ez az anyatej téma!

2022. máj. 15. 16:53
 42/76 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is itthon van a párom de pl mikor a

gyerek 2 órája ordít és semmi nem jó neki akkor fejen is allhatsz a ferjeddel együtt pl ejszaka, akkor sem fog varazsutesre elhallgatni, nem csillamporos "majd én alszok es a parom etet" lesz..

2022. máj. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/76 anonim ***** válasza:
71%
Érdekel is engem az anyatejed, pusztán jót szórakozok milyen álom világban élsz és fogalmad sincs milyen az élet egy, ujszulottel.
2022. máj. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/76 A kérdező kommentje:

40-es válaszoló, köszönöm a válaszodat!

Szerencsére a férjemnek nincs fix munkaideje, 9 előtt nem megy soha dolgozni. Viszont sokkal kevesebb alvással is jobban funkcionál, mint én.

Mivel még nem született meg a babánk, nem tudjuk, mennyire fog ébredni éjjel. Barátnőm kisfia pl. 6 hetes kora óta este 9-től reggel 8-ig alszik, ébredés nélkül. Én is reménykedek egy ilyen babában, de persze nem tudjuk, milyen lesz.


Amitől én tartok, az a hasfájós időszak, meg hogy miből, hogyan jövünk rá, éppen miért sír.

2022. máj. 15. 16:57
 45/76 A kérdező kommentje:
43-as, akkor mi lenne, ha máshol szórakoznál?
2022. máj. 15. 16:58
 46/76 anonim ***** válasza:
90%
Epp jól elvagyok itt, alszik az 5 hetes fiam.
2022. máj. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/76 A kérdező kommentje:
Szupi, viszont én nem vagyok rád kíváncsi. Biztos van más kérdés, amit olvasgathatsz! 😊
2022. máj. 15. 17:03
 48/76 anonim ***** válasza:
100%

40-és vagyok.Nálunk enyém az éjszaka , én nappal

Tudok pihenni a férjem nyilván nem. De a reggeli első ébredés az övé. Nálam is 6 hetes korától 3,5 hónapig aludt. Most 8 hónapos van h 40 percenként ébred egész éjszaka. Próbáld bevonzani h könnyű lesz de azért készülj fel h mégsem. :D a hasfajas után jön a fogzas aztán a szeparacios szorongás . Az én babám soha nem volt eszik-alszik baba. Kitölti az ebrenleti ablakokat és végig foglalkozni kell vele. Ez az igazán faraszto amellett h éjszaka is ébred . Ha csak az egyik lenne már jobb lenne . Most meg h már kuszik meg jobban oda kell figyelni mert mindent is meg akar enni

2022. máj. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/76 anonim ***** válasza:
72%
Köszi maradok, erdekelnek a csillámporos valaszaid
2022. máj. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/76 anonim ***** válasza:
95%
48 ugyanez, az én fiam többet van ébren mint kb kéne neki, este 7tol 10ig biztosan. De pl most aludt el mikor kettőkor kelt. Sok féle mód el lehet képzelni milyen lesz de úgysem úgy alakul. Volt már hogy 1x kelt éjjel, volt hogy 3x.
2022. máj. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!