Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy alakultak az első hetek,...

Hogy alakultak az első hetek, hónapok a babával, ha nagyon idealizáltátok a babavállalást? Lehet erre valahogy mentálisan készülni?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék belecsúszni a baby bluesba, szülés utáni depresszióba. Szeretném, ha már a kórházban töltött napokat is jól élnénk meg együtt, hármasban.


Viszont sokszor úgy érzem, hogy nagyon idealizálom ezt a babavárás témát... Mindenből bézs, babarózsaszín vagy valamilyen pasztell árnyalat kell. Legyen kész a tökéletes babaszoba, szép babaruhákkal, igényesen kidolgozott bútorokkal, játékokkal. Szóval nagyon lelkes vagyok, de tartok attól, hogyha hazajövünk a picivel, ez a lelkesedés csalódottságba fog majd átcsapni azért, mert ennyire szeretném, hogy minden klappoljon, minden jó legyen.


2022. máj. 15. 13:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/76 anonim ***** válasza:
69%
Nem a tápszerre írtam...nyilban nem hal éhen. Van millió tápszer, millió fajta cumisüveg, ihazja pobárból is. A túlidealizált minden egyéb az, ami teljesen életszerűtlen.
2022. máj. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/76 anonim ***** válasza:
21%
Miért nem fogod szoptatni? Hogy tud csinálni a dolgaid ugyanúgy mint eddig ?
2022. máj. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/76 A kérdező kommentje:

Én a tápszeres válaszra reagáltam, mert az egyik válaszadó azt írta, hogy majd a gyerek eldönti, hogy tápszeres vagy anyatejes akar lenni. Erre válaszoltam, hogy azért ez nem egészen így van.


A szoptatás témakört én teljesen magánügynek érzem. Nem gondolom, hogy az interneten kéne ezt kitárgyaljam, idegenekkel.

2022. máj. 15. 16:36
 34/76 anonim ***** válasza:
97%
Én minden cumit,márkát kipróbáltam, úgy értettem hogy a baba eldönti hogy fejen állhatsz akkor is az lesz amit szeretne( pl. Utálni fogja a hintát,de szeretni fogja a hordozót, csak pépeset fog enni vagy nem fogja szeretni a cumit mindegy mit vesz be stb.). Minden cumit kiköpött és nem fogadta el a tápszert sem, ezért maradt az anyatej, azért a válaszod elég nyers volt és proli, pedig semmi bántó nem volt a válaszomban...akkor élj a mesevilágodban és legyél paraszt, majd rájössz...
2022. máj. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/76 anonim ***** válasza:
76%

Na, az adamo hintat az én fiam utálja, minek ennyi szart megvenni

Mondjuk nekem itt ment el az olvasasi kedvem hogy te csak úgy poénból tapszerezni akarod mert a szoptatás fárasztó...

2022. máj. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/76 anonim ***** válasza:
96%
(mondjuk nekem volt annyi eszem hogy kb mindent bérlek hogy megnezzem egyáltalán szereti e, a gyerek...)
2022. máj. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/76 A kérdező kommentje:

Sehol nem írtam, hogy "poénból" fog tápszert kapni. De a szoptatás témakört nem szándékozom idegenekkel megvitatni az interneten. Magánügynek érzem ezt, ami csak ránk és az orvosomra tartozik.


Ha nem jön be bármi abból, amit megvettünk, akkor megválunk tőle. Ezek csak tárgyak.

2022. máj. 15. 16:47
 38/76 anonim ***** válasza:
20%
Szegény gyerek, alap igenyuk az anyatej, én gyerekem is tapszeres mert egy hétig nem volt tejem szülés után és azóta is alig van de mégis teszem cicire mert alapvető szuksegletuk a tej...
2022. máj. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/76 anonim ***** válasza:
86%
Amúgy ha a szoptatást nem ohajtod idegenekkel megbeszelni, akkor miért beszéled meg a kormosod meg a pedikurod? 🤷‍♀️
2022. máj. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/76 anonim ***** válasza:
100%

Az oké h apa 1 hónapig otthon van tok jó! Meg megosztjatok a feladatokat. Alap. De amikor visszamegy dolgozni csak nem fogod elvárni tőle h ő ugyanúgy keljen éjszaka?

A kérdésre válaszolva meg így így lesznek szörnyű napok. A baba sír, faj a hasa nem tudsz mit csinálni . Tulporog , nem akar aludni. Nyugos nem jó neki semmi. Azért nem csillamporos ez az egész :) persze gyönyörű és ennél szebb dolog kevés van de rohadt megterhelő

2022. máj. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!