Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy alakultak az első hetek,...

Hogy alakultak az első hetek, hónapok a babával, ha nagyon idealizáltátok a babavállalást? Lehet erre valahogy mentálisan készülni?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék belecsúszni a baby bluesba, szülés utáni depresszióba. Szeretném, ha már a kórházban töltött napokat is jól élnénk meg együtt, hármasban.


Viszont sokszor úgy érzem, hogy nagyon idealizálom ezt a babavárás témát... Mindenből bézs, babarózsaszín vagy valamilyen pasztell árnyalat kell. Legyen kész a tökéletes babaszoba, szép babaruhákkal, igényesen kidolgozott bútorokkal, játékokkal. Szóval nagyon lelkes vagyok, de tartok attól, hogyha hazajövünk a picivel, ez a lelkesedés csalódottságba fog majd átcsapni azért, mert ennyire szeretném, hogy minden klappoljon, minden jó legyen.


2022. máj. 15. 13:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/76 anonim ***** válasza:
79%

59.-nek abszolút igaza van. Nálunk a férjem 3 hónapig volt otthon, ebből 1.5-t nem dolgozott, de mégis én csináltam mindent. eleinte azért mert nem merte megfogni, utána meg azért mert dolgozik, később meg azért mert nekem gyorsabban, könnyebben ment.


rózsaszín köd ez az apa majd ugyanúgy kiveszi a részét. haha 😂

2022. máj. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/76 A kérdező kommentje:

Sajnálom, hogy ti ennyire rosszul választottatok férjet akkor.

De ezt ne vetítsétek ki ránk.

2022. máj. 16. 08:57
 63/76 anonim ***** válasza:
38%
na igen, rossz férjet választottunk, nem papucsot ☺️
2022. máj. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/76 anonim ***** válasza:
34%
Ebben mondjuk a kérdező mellé kell hogy álljak, bármennyire sem tartom okésnak a túlidealizálást. Két gyerekünk van, apuka nagyon is kiveszi a részét a napi feladatokból, nem akar hárítani, vagy lustálkodni. Napközben nincs itthon, ez tény, így nyilván nem tud segíteni, de mindkettő gyereknél alap volt már születésük óta, hogy a fürdés pl. apás program. Ha hazaér, játszik velük, apa a szerelem, én el vagyok felejtve. Az esti altatáshoz 85%-ban apát igénylik. Tény, az éjszakai keléseknél inkább értem sírnak, de kicsit hosszabb idő alatt az apjuk is vissza tudja altatni őket. Sosem éreztem úgy, hogy "összeszakadok" az élet súlya alatt két gyerekkel, mert teljesen természetes, hogy ketten vagyunk rájuk. A férjem pedig imád foglalkozni velük, duzzogna is, ha elvenném tőle az esti szeánszokat. Nem dísznek születtek. De ez hozzáállás kérdése, társ kérdése. Attól, hogy valakinek nem ilyen a férje/párja, másnak még lehet. :) Az persze biztos, hogy szülés előtt nem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy az én társam ilyen lesz. Mondani bármit lehet, aztán az élet majd rendezi, a valóság sokszor teljesen más.
2022. máj. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/76 anonim ***** válasza:
91%
a “nagyon” kiveszi (este fürdet és altat) és az ugyanúgy csinál mindent nem ugyanaz, ezt ugye te is érzed. ☺️
2022. máj. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/76 A kérdező kommentje:

Miért papucs az a férfi, aki nem sz.rja le a saját gyerekét magasról?:)

Az, hogy ti elnézitek, hogy megtegye, nem az én problémám.

2022. máj. 16. 09:33
 67/76 anonim ***** válasza:
87%

Jaj kérdező, tényleg ahogy sokan írják itt, ne a legjobbra számíts, meg ne azt igyekezd "bevonzani" hanem igenis a legrosszabbra, mert az a realitás... sőt, elmondom, a realitás még rosszabb annál is amire számítasz, mert nem tudod most, milyen az amikor hetekig, hónapokig teljesen kivagy idegileg és rosszul alszol. :D

Ráadásul ha jól kezdődik, az sem garancia semmire, de semmire. És egyébként a "barátnőm babája átalussza az éjszakát" témához - rengetegen szépítik a gyerek alvási szokásait, hidd el. :D

Nekem lassan 6 hónapos a gyerek és az első 6 hét volt vele a leges-legkönnyebb, pedig császáros voltam, de gyorsan regenerálódtam, és akkor nagyon vitt az adrenalin, a hormonok, ő meg sokat aludt.

6 hét után aztán beindult a buli: növekedési ugrás, hasfájás, éjjel ordítozás, amíg váltottan ringattuk, az összes hasfájós-csepp kipróbálása, majd amikor elkezdett javulni, komolyan, még hetekig rettegésben éltem, hogy mikor kezdi újra a gyerek hogy üvölt és nem alszik hajnali 1-ig, majd hajnali 5-kor megint fenn kukorékol. Este így is volt hogy letettük aludni, és még felkelt 1-2-3-4x, vissza kellett ringatni kb. 3.5 hónapos koráig, szóval az estéink is oda voltak.


Mi is tápszerezünk, nem volt elég tejem, na ott is volt hogy nem kellett a tápszer, mert túl gyors vagy épp túl lassú volt az etetőcumi folyása (ha ezt nekem terhességkor mondja valaki, kiröhögöm hogy jaj hát micsoda h.lyeség ez, de meg ne tudd, mennyit szenvedtem vele HETEKIG!).

Aztán a napirend beállításán kellett dolgozni, mert már nekem muszáj volt valami kiszámíthatóság... ja és persze, ilyen "finomságok" közben, hogy hirtelen nem kell neki annyi nappali alvás, így elkezd partizni éjjel, vagy esetleg hajnali 5-kor kel... és ez nem egyszer, hanem HETEKIG. :D

Közben meg sír, mert túlstimulálódik, sír mert unatkozik, sír mert vedd fel, sír mert hason kell lenni, és te meg idegeskedhetsz, hogy miért nem nyomja még ki magát, miért nem fordul át, szabadidődben kiolvashatod a netet hogy mi mit jelent...

Aztán jön a 4 hónapos alvásborulás nagy eséllyel, utána a fogzás, mozgásfejlődés beindulása, vagy csak szimplán fusztrált a gyerek mert akar valamit amit még nem tud és ez mind, sokszor órákig tartó nyűglődéssé fajul - és ezt, megint mondom, nem 1 napig, hanem HETEKIG. :D


Nekem sokan mondják (védőnő, közeli barátok) hogy alapvetően tök normális baba, tehát nem extrém sírós a fiam. Nagyon vágyott gyerek volt, én a legrosszabbra készültem, meg alapból is elég introvertált vagyok és a férjem nagyon sokat segít és teljes értékű szülője a gyereknek. DE még így is szellemileg tropa voltam (megkésett baby blues ha úgy tetszik), főleg 3 hónapos kora után, mert mindenki azt mondta, "jajjj majd a negyedik trimeszter után könnyebb lesz", hát akkor jött csak a nyűglődés neheze. :D


Annyi pozitívumot tényleg tudok mondani, hogyha arra törekedtek hogy lehetőség szerint az apja is teljes értékű szülője legyen, akkor azért ha kéthetente egy hétvégén pár órára elszabadulsz, hát az nagyon sokat segít.

A gyereknevelés tipikusan: maraton, nem sprint, nincs olyan hogy "jaj majd az első hetek nehezek lesznek aztán jobb" - én is ezt hittem és elég nagyot csalódtam.

2022. máj. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/76 anonim ***** válasza:
73%

65# Igen. Érzem. De ugye te is érzed, hogy a "ellustul, idővel semmit nem segít" és az általam leírtak között is széles a skála?

Mivel nem ül itthon velünk a férjem, nyilván a szó szoros értelmében nem tudja mindenből kivenni a részét, egyértelmű. De mégis rengeteg dolgot levesz a vállamról (szerintem), így én is tudok levegőt venni napi szinten és egy szavam sem lehet... Mi sem vagyunk egyformák, ahogy a társaink sem.

2022. máj. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/76 anonim ***** válasza:
91%

66. azt nem én írtam, ne kérd számon. az este megfürdeti a gyerekeit meg lerakja aludni, na az sem egy olyan nagy teljesítmény ami miatt piedesztálra kellene emelni. ☺️

általában ez a max amit az apák bevállalnak.

2022. máj. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/76 anonim ***** válasza:
61%

Nem tudhatom ki írta, ne haragudj. Nem avatom szentté a férjem, de attól fenntartom, hogy NEKEM ő segítség akkor is, ha pont a fürdést, altatást emeltem csak ki. Mindent megcsinál ugyanúgy, ahogy én ha alkalma és lehetősége van rá, mert nem dolgozik éppen és ez neki nem nyűg, mert imádja a gyerekeit, természetes.

Szerintem erős sarkítás, hogy ez a max általában, amit apukák bevállalnak, illetve sajnálom, ha valakinél ez a max. De nem vitatkozom, nincs értelme, csak ne skatulyázzunk már be embereket alapból. :D

2022. máj. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!