Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy alakultak az első hetek,...

Hogy alakultak az első hetek, hónapok a babával, ha nagyon idealizáltátok a babavállalást? Lehet erre valahogy mentálisan készülni?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék belecsúszni a baby bluesba, szülés utáni depresszióba. Szeretném, ha már a kórházban töltött napokat is jól élnénk meg együtt, hármasban.


Viszont sokszor úgy érzem, hogy nagyon idealizálom ezt a babavárás témát... Mindenből bézs, babarózsaszín vagy valamilyen pasztell árnyalat kell. Legyen kész a tökéletes babaszoba, szép babaruhákkal, igényesen kidolgozott bútorokkal, játékokkal. Szóval nagyon lelkes vagyok, de tartok attól, hogyha hazajövünk a picivel, ez a lelkesedés csalódottságba fog majd átcsapni azért, mert ennyire szeretném, hogy minden klappoljon, minden jó legyen.


2022. máj. 15. 13:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/76 anonim ***** válasza:
82%
Hmm első hónapban picim akkor alszol amikor a baba,kizárt hogy manikűrre mész. Aztán begyulladhat a melled amíg nem áll be a kereslet-kínálat( nekem ki kellett masszírozni a csomót, pokolian fájt,jobban mint a császár hegem). Szóval ne legyenek tévképzeteid,hogy milyen fantasztikus lesz,inkább készülj a nyers valóságra és akkor tényleg pozitívan fogod megélni. A baby blues hormonális és természetes folyamat, a szülést is fel kell az agyadnak dolgozni.
2022. máj. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/76 anonim ***** válasza:
60%

Az Adamo hintára pl. mindenki esküdözött, hogy hatalmas találmány és segítség például. A Mamaroo márkáról is jókat olvastam. A babafészekben meg tud aludni bárhol a házban, vagy akár a kertben, ha jobb az idő.


Aha, én is így gondoltam... A hintát mondjuk szereti, de van, amelyik gyerek utálja. A babafészekben talán ötször volt, mert csak velem alszik éjjel, úgy, ha hozzámér.


Cumiból vettem 10 félét... Egyik se kellett neki...a babák kicsit máshogy működnek, mint ahogy azt szeretnénk.

2022. máj. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/76 anonim ***** válasza:
97%
A gyerek cuccok-játékok azert színesek és mintasak, mert a kicsik érdeklődését azok keltik fel. A pasztell színek jól mutatnak, de nem fogja érdekelni egyáltalán mindegy milyen márkás /drága.
2022. máj. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/76 A kérdező kommentje:
Hozzánk jön majd altatás után a manikűrösöm, nem én hozzá. Vagyis úgy beszéltük meg, hogy amíg a pici mellett nem vagyok annyira mobilis, addig jön ő hozzánk házhoz. Utána meg majd látjuk, hogyan tudjuk kivitelezni, mennyit lesz el másokkal a baba, mikorra lesz egy tartható napirendünk. De a párom is ugyanannyit lesz a babával majd, mint én, vagyis így tervezzük. Szóval ő is felkel majd hozzá éjjel, megy vele sétálni, fürdeti stb. Szóval nem egyedül leszek ezekre szerencsére.
2022. máj. 15. 15:26
 15/76 anonim ***** válasza:
75%
Édesem, nagyon nagyot fogsz te csalódni....
2022. máj. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/76 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy próbálom minél egyszerűbbre szervezni az életünket, hogy minél inkább nyugi legyen majd, ha már itt a pici.
2022. máj. 15. 15:35
 17/76 anonim ***** válasza:
96%
Hát nem úgy néz ki.
2022. máj. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/76 anonim ***** válasza:
78%
Nemmlesz kedved a manikurhoz, lévén a baba 1-2 óránként fel fog kelni. Amikor alszik,te is aludni fogsz...én is ezt tettem sőt neha azon gondolkoztam, hogy most egyek,furodjek vagy aludjak😅a pasztell szín meg pont nem izgatja a babát. A fekete fehér színeket fogja csak fel épphogy az elején.
2022. máj. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/76 anonim ***** válasza:
83%
Igen, csalódni fogsz, de nem baj, ez hozzátartozik, ettől ne tarts előre. Ez ne rontsa el a várakozásodat, lelkesedésedet. Egy dolgot tehetsz, hogy próbáld erről a cuccvásárlós-pasztellszínes dologról kicsit a fokuszodat kevesbé materiális dolgok felé terelni, mert az hatalmas csalódás lesz majd, hogy a pici nem fog mindent úgy "használni", ahogy te elképzelted. De mivel semmi sem igazán olyan, mint amilyennek az ember gondolja, valamennyi csalódást nem lehet elkerülni. De ettől ne tarts, majd túllendültök rajta. A baby blues meg tényleg hormonális, nekem is volt, utólag nem is értem magam, olyan voltam kb, mint egy másik ember...
2022. máj. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/76 anonim ***** válasza:
72%
Körmös vagyok... Tudod hány anyuka gondolkodott így, mint Te, bár én nem megyek házhoz, nem is lenne értelme. Nagyon kevés olyan baba van, aki mellett lehet ilyesmit csinálni
2022. máj. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!