Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Talán fura kérdés, de egyszerű...

Talán fura kérdés, de egyszerűen nem tudom mi a normális egy kisbabánál. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Tehát mennyire normális, hogy gyakrabban pukizik? Elég nagyokat is szokott. Azért kérdezem, mert lehet miattam van, amit én megeszem, nem tudom. Nincs viszonyítási alapom, hogy mi normális egy babánál.


Nagyon jó kisbaba, csak akkor nyügös, ha puki, kaki, vagy hasfájás kínozza.


Épp anyukám van itt nálunk és amikor felvette, húzta magát a kicsi. Evés után volt közvetlenül. Anyukám rögtön mondta, hogy adni kell neki ilyen vagy olyan teát, legalábbis mikor én voltam baba, azt csinálták.


A kérdésem: Tényleg orvosolni kell minden alkalommal, ha látom, hogy a hasa miatt nyügös, vagy épp puki? Ha igen, hogyan? Orvostól kérdezzem?


2022. aug. 2. 08:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Védőnőt kérdezz , azért van hogy ilyenkor is segítsen , tanácsot adjon, rengeteg kisbabás tapasztalata van :)
2022. aug. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%

Teàt nem szabad kisbabànak adni. Règen annyi minden kàros dolgot csinàltak a gyerekekkel.

Amìg a gyereket nem zavarja a puki, addig nincs gond. Egyèbkènt az enyèm akkor pukizott nagyokat, ha sok tejet ittam. Ha iszol tejet, akkor pròbàld meg pàr napig elhagyni. Ha a gyerek nem lesz annyira szeles, akkor az okozta. Ha ugyanolyan marad, akkor ő ennyi gàzt termel.

2022. aug. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%

Anyukádnak is biztos van internetje, járjon utána, hogy ami az ő idejében elfogadott volt, arról kiderült, hogy káros.


Én anyukám is a google segítségével akarta bizonyítani, hogy neki van igaza, és simán belátta, hogy nem.


Ha nagyon kínozza a babás a puki, akkor kezdj el elhagyni dolgokat az étkezésedből, pl tejtermék, vagy koffein.


Néha segít. Se ha 3 hónap alatti, inkább az idő fog. Semmilyen csepp és csodaszer nem segít.

2022. aug. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A gyakori hangos puki teljesen normális.
2022. aug. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
49%
Én adtam neki édeskömény teát. Ha káros, ha nem, csakis ez segített a hasfájásán, semmi más. Este 10-től reggel 6-7-ig üvöltött a hasfájástól, mindent kipróbáltam, amit lehetséges, csak a tea volt jó.
2022. aug. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi is adtunk neki vígasztalhatatlan sírásnál eddig összesen két alkalommal, néhány kiskanállal. Egészséges gyerkőc. :)

Ha a puki nem bántja, vagyis maximum picit tekereg, fintorog, nyűglődik, kicsit sírdogál akkor semmi gond, ez természetes.

2022. aug. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk is ez volt, az éretlen emésztőrendszere miatt van. Ez a hasfájós korszak. Nálunk 4 hónapos korában múlt el. A Biogaia nevű baba probiotikum nagyon jó, nálunk csak ez volt igazán eredményes.
2022. aug. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


A védőnő említette persze, hogy jön majd a hasfájós időszak, de nem ajánl semmilyen cseppeket stb, mert tudja milyen hatóanyagokat tartalmaznak.


Anyukám nagyon aranyos, csak sok megjegyzést tesz, miszerint X meg Y így csinálta, meg anno így meg úgy volt stb. Jót akar, csak fárasztó, mármint eleve az első hetek azok (nem kell részleteznem, hogy miért szerintem).


Én pl. sima csapvízzel keverem a tápszert (ha pótolni kell, amúgy szopik amennyit tud, akar), erre anyukám megemlítette, hogy babavizet kellene használnom. De nekem a védőnő csapvízet mondott, ő így mutatta, keverte. Viszont ilyenkor elbizonytalanodom, hogy jól csinálom e a dolgokat..🤷🏻‍♀️

2022. aug. 2. 14:58
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A csapvizet is javasolt felforralni az első pár hónapban még és visszahűteni. Kész is a babavíz.
2022. aug. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
65%
Én vettem antibakteriális vízszűrőt de lehet forralni is igen. Vagy egy karton babavíz és alás szolgája.
2022. aug. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!