Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » S. O. S.! Babám nagyon lázas!...

S. O. S.! Babám nagyon lázas! A doktor néni tanácsolt valamit de most én vagyok tanácstalan! Segítene valaki?

Figyelt kérdés
10hónapos a kisfiam!!Tegnap óta lázas.De nem taknyos,nem köhög..."semmi baja".Reggel lementünk a doki nénihez!!Mondta hogy nagyon jönnek a fogai és valószínűleg attól lázas!!Azt mondta vegyek Tantum Verde fújós oldatot!De....a tantum verde lidokainos érzéstelenítő!Nem szívesen fújogatnám ha nem muszáj!!Szerintetek mit csináljak??
2010. szept. 29. 09:52
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Szia!


Kizárt, hogy ilyen magas és makacs láz a fogától legyen!!! Nekem azt mondta a doktornénink, hogy a fogzás felerősíthet már lappangó betegséget, de önmagában nem okoz lázat!

Szerintem nálatok is erre gyanakszik az orvos, hogy valami baci vagy vírusfertőzés kezd kijönni. Valószínűleg már pirosodik a torka. A tantum verde fertőtleníti is (ha mázlitok van, elkerülhető vele a tüszős mandulagyulladás) és érzéstelenít is. Ami azért fontos, hogy hajlandó legyen a baba enni és inni!

Nálunk tavasszal sajnos többször volt ilyen magas láz, először még nem látott semmit az orvos, aztán 1-2 nap múlva, mikor visszamentünk, kiderült, hogy az alap vírusfertőzés felülfertőződött, és lett egy tüszős mandulánk. (Akkor 7-8 hónapos volt a lányom, és fogzás közepén, 3 foga jött egyszerre)

2010. szept. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!!Akkor majd még megpróbáljuk a fürdőt is!!:)

Sokat segítettetek!!:)

2010. szept. 29. 10:17
 13/17 anonim ***** válasza:

Szia

Nálunk is ugyanez a helyzet, én is megpróbálom akkor a hütőfürdőt. Picur 8 hónapos, és elvileg neki is a foga, több egyszerre, kaki is van elég rendesen. Remélem ti is mi is hamar meggyógyulunk.

2010. szept. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Szia! Szegény, győzd ebből kiválogatni a Nektek megfelelőt. Hát a jobb kéz-bal láb dolgot, meg az ecetes borogatást azért most felejtsd el, légyszi. Ha lázas, hűtőfürdő vagy borogatás kell, 39 fok fölött. (bármekkora gyerek tűri a borogatást, ha az nem egy dunsztolás és jól van csinálva...) Ha 38,9, az még épp határeset. Az igaz, hogy 3 óránként mehet a különböző hatóanyag. Aki kórházat javasolt, remélem a saját gyerekét is befekteti 2 nap láz miatt.... Az én kislányo is lázas volt fogzáskor, s bár orvos vagyok, elvittem a gyerekorvoshoz, aki mondta, egy picit pirosas a torka, kicsit fénytelen a dobhártyája (tehát alapvetően egyiktől se lenne lázas, csak a fog felerősítette)... Úgyhogy szerintem egyelőre nyugi, nagyon jól teszed a lázcsillapítást. 3 nap után "jár" az antibiotikum, ha nem csökken a láza. Szerintem minden rendben lesz, én nem vinném kórházba, az biztos!
2010. szept. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!!Most kapott megint panadolt meg egy kis borogatást!!Fél órát nézte a mesét teázott és most alszik megint!!:)Remélem már jobb lesz!!
2010. szept. 29. 11:14
 16/17 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi is ebben vagyunk. Épp tegnap késő este írtam ki a kérdést, akkor jött a 39 fokos láz. Kapott kúpot, aludt 1 órát, aztán csak 4 tizedet csökkent, aztán hűtőfürdő, és totál levitte. Egész éjjel semmi, reggel semmi, most alszik, de sajnos már 37,6-ot mértem, így kapott panadol baby szirupot, du. megyünk a dokihoz. Neki is jön 2 rágófoga egyszerre. De a doki szerint valami vírus, van valami most ami pár nap alatt lezajlik.

2010. szept. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


És jobbulást nektek is!!!

2010. szept. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!