Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy bírtátok épp elmével az...

Hogy bírtátok épp elmével az első hónapokat egy újszülöttel?

Figyelt kérdés
Mire gondoltok mikor rettentő fáradtak vagytok az éjszakázástól, ami tartja bennetek a lelket? Tudom, hogy csak átmeneti ez az időszak, mint a hasfájás..stb.. de jól jönne pár erősítő pozitív gondolat még.. :)
2022. dec. 26. 18:47
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
83%

#20: itt bármit képesek lepontozni. Pl tetszik neked az xy név? Az erre adott igen/nem válasz hogy lehet mondjuk 30%-os?

Nekem volt részem könnyű és nehéz újszülöttkorban is. A nemalváshiz képest a dackorszak, szepa, fogzás semmi. A kamaszkor (nálunk) brutál, de a folyamatos kialvatlanság, nemalvás felér egy emberkínzással

2022. dec. 27. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
81%
Igen ezért írtam én is hogy az első időszak sétagalopp. A nagyobb lányom 5 évig volt pavor alvó. Volt hogy heti 7 éjszaka és egy éjszaka több roham...na az nehéz volt...
2022. dec. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%

Elég könnyen.

Szoptatást hamar elengedtem mindkétszer, mert csak a gond volt vele, onnantól a férjem is meg tudta őket etetni, meg hát ezen kívül is megoszlott minden tennivaló. Kivéve az éjszakai kelést, mert azt sosem vártam el tőle hogy munka mellett intézze, de hát kibírtam azt a pár hetet, amíg 2-3x felkeltek enni, onnantól meg aludtak szépen reggelig, ahogy kell.

Hasfájás volt mindkettőnél, de nem extrém, tápszerváltás megoldotta. A fogzást meg se érezték, azon kívül, hogy dőlt a nyál olyankor.

Addig a legkönnyebb velük, amíg nincs önálló akaratuk, amit természetesen érvényesíteni is akarnak 😃

4 éves lány, 8 éves fiú

2022. dec. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%
22 es. Nekem is pavoros a kicsi, most itthon tsmt zunk es javul! Azt olvasom mindenhol, hogy egy ejszaka csak 1 pavor felriadas lehet, az is ejfel elott. Ha tobb van akkor nem az. Hat nem tudom akkor mi, nekunk is orankent visitva kelt,ha nappal nem aludt es tulfaradt,tulporgott.
2022. dec. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:

24!

Nagy rohamból mindig 1 volt de utána még jött alvajárás vagy csak hogy álmában beszélt.

2022. dec. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
Kórházról-kórházra jártunk. Rosszul.
2022. dec. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen, már észrevettem, hogy rosszul írtam (ép). Nálunk 3 hetes a pici. Fáj még a császár sebem, emiatt is aggódom. Anyatejes, de az etetéssel vannak problémáink, de nem jutottam még el orvoshoz, így minden szoptatáskor mintha késsel szúrnának úgy fáj. Rengeteget van mellen, aztán jön a fejés. Szinte összeérnek az etetések. Utálom. Legszívesebben tápszerre váltanék, de annyira erősködik mindenki hogy ha van tejem az kell, hogy félek még nagyobb csődtömegnek érezném magam. Fáj a pocakja, rengeteget sír és nagyon nehéz elaltatni. Végeláthatatlannak tűnik. Délután, kora estére olyan fáradt vagyok, hogy nem lehet kb hozzámszólni, pedig a férjem a legcsodásabb ember, szinte minden házimunkát átvett.. Emiatt is rosszul érzem magam.. Őt is sajnálom és hiába mondom, hogy ne kelljen velem éjszaka még mindig sokszor felkel ő is, hogy segítsen, pedig meg kéne tanulnom egyedül boldogulni mert nem tudom mi lesz így januártól, ha újra dolgoznia kell. Szenvedős a helyzet. Délelőttönként átesek a holtponton, egészen el vagyok, aztán ahogy besötétedik és közelít az este esik le az energia szintem, jön a gombóc a torkomban és már csak a túlélésre játszok. Igyekszem összeszedni magam pedig.
2022. dec. 27. 17:05
 28/34 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, jobb lesz. Ugyanezt éreztem. Már kb. sírtam amikor a férjem elment dolgozni, szorongtam, amíg haza nem ért, aztán meg amikor készülődött aludni. Sokat segített, de sosem éreztem annyira elveszettnek, hosszúnak és magányosnak egy-egy éjszakát, mint a nyűgös, nem alvó gyerekkel, aki még nem tudja, hogy éjszaka van és aludnia kéne. A szoptatás detto. Nálunk tényleg egybeértek az etetések, borzasztóan utáltam az egészet. 7 hónapos a kislányom. Mostmár örülök, hogy kitartottam mellette, mégha érzem is, hogy lassan vége a szoptatásnak. Nem bánom. Nagyon megküzdöttem érte és büszke vagyok magamra.

Hogy bíztatást is írjak. Ebből a helyzetből 3 hónaposan jutottunk oda, hogy a kislányom átaludt egy éjszakát, majd azóta is, mindet. Kivéve, ha valami nyűgi van. Fog, vagy mozgásfejlődés, növekedési ugrás. De nekem ez már sétagalopp. Az elején annyi dolog csapott össze nálam, hogy hiába mondják, hogy "majd meglátom", momentán nem gondolom, hogy annyival nehezebb lesz. Imádok aludni, nagy az alvásigényem, engem kínozni lehet azzal, ha nem tudok. A szorongás, a szoptatási nehézség, a szülés nehézsége, a hasgörcsök szoptatásnál, a hormonok, a teljesen új élethelyzet, a felelősség... belőlem ezt hozták ki és aztán amikor tehetetlenül sírtam az ordító gyerek mellett, megbántam az életem ötször, aztán iszonyat lelkiismeretfurdalásom lett amiért így érzek... Nem könnyű, de kitartás!! JAVULNI FOG! Hidd el, hogy nagyon ügyes vagy! Légy büszke magadra minden borzasztónak megélt éjszaka után és kérd a férjedet is, hogy bíztasson egy kicsit. Illetve pihenj amennyit csak tudsz! Nagyon sokat segít!

2022. dec. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%
Azt olvastam, hogy 2 hónapos korától átaludhatja bármikor az éjszakát. :D Mindig reménykedtem valamiben, hogy most mi miatt van rá esély, hogy jobb lesz. De még mindig várom, pedig elmúlt fél éves... Mostmár inkább a beletörődés tart életben.
2022. dec. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
68%
29! 5 éves koráig kelt a lányom éjjel. Xd...
2022. dec. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!