Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy bírtátok épp elmével az...

Hogy bírtátok épp elmével az első hónapokat egy újszülöttel?

Figyelt kérdés
Mire gondoltok mikor rettentő fáradtak vagytok az éjszakázástól, ami tartja bennetek a lelket? Tudom, hogy csak átmeneti ez az időszak, mint a hasfájás..stb.. de jól jönne pár erősítő pozitív gondolat még.. :)
2022. dec. 26. 18:47
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
34%

#30

De egy 5 éves minek kelt fel éjszaka téged is? Mármint mit szeretett volna olyankor, amihez kellettél?

Csak mert néha a jelenleg 6,5 éves fiam is megébred inni és/vagy pisilni éjszaka, de tökéletesen megoldja mindkettőt egyedül kb 4-4,5 éves kora óta. Csak és kizárólag akkor jön át és kelt fel minket, ha rosszat álmodott, az meg saccra úgy 3 havonta 1x fordul elő. 5 évesen már biztos megkérdeztem volna tőle, hogy oké kicsim, de ehhez nekem miért kell felkelnem? 😅

2022. dec. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, én ugyanígy voltam, csak én kizárólag fejtem. Még el sem mostam az előző fejésből a cuccokat, már újra kellett fejni, volt hogy fejés közben etettem a gyereket, de csak úgy jött a tejem, ha közben masszíroztam a mellem, úgyhogy kapkodtam jobbra balra, egy hatalmas káosz volt az egész. Végül fél év után abbahagytam és tápszerre váltottam, mert kezdtem depresszióba esni a fél évnyi káosztól. Hát... Tudom, hogy milyen jó és fontos az anyatej, megkaptam sok anyukától, hogy örüljek, hogy nekem legalább van tejem. Fogalmuk sem volt, hogy mennyire szenvedtem tőle. Bűntudatom volt, amiért abbahagytam a fejést, napokig sírtam. De a kislányom a legkevésbé sem hatotta meg a váltás. Anyatejesen volt beteg kétszer is, tápszeresen nem, jobban alszik, tápszeres cuccokat ezerszer könnyebb elmosni, könnyebb utazni gyerekkel, nem fáj állandóan a mellem. Ha te is hasonlóan érzed magad, akkor ne mások nyomására fejj. Gőzük sincs, hogy milyen rohadt nehéz, és nekem nem lett jobb idővel sem. Ha TE szeretnéd elengedni, engedd el. Ha nem lett volna tejed, nem marcangolnád magad. Többet ér egy kipihentebb, boldogabb anya, mint az anyatej. Szerintem. :)
2022. dec. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
100%

Én is nagyon megszenvedtem. A szoptatást is. Nem volt elég tejem, konzultáltam szoptatási tanácsadóval, ha éppen nem szoptattam, fejtem. Béreltem kórházi mellszívót már, etettem a babám mellen, szondával. Volt tejkövem, blebem, minden másnap fájdalmas csomóm. Lett tejlázam, rázott a hideg, fájtak az izmaim, a kislányomnak meg nem volt túl jó a technikája, hiába minden, sosem lakott jól. Berepedezett a mellbimbóm, sírni tudtam volna, ha valami hozzáért, semmilyen krém nem használt. Semmi nem segített, egyszerűen valamiért nem alakult ki az összhang a babám és közöttem ebből a szempontból. Közben mindenki nyomta, hogy de a tej... a tej az kincs, az kell, ne adjam fel és iszonyat frusztrált lettem. Végül a célom az volt, hogy max fél évig szoptatok és nem bánom, ha kell tápszeres kiegészítés, elengedem. Ez hozott megváltást. 7 hónapos a kislányom, napi 2-3 alkalommal szopizik még keveset. Pont most kaptam karácsonykor egy megjegyzést, hogy mem csoda hogy nincs tejem, ha ekkora adag tápszert adok a kislányomnak... Na ott kiszakadt belőlem minden, hogy tudja az illető merre van az előre. Legtöbben fele annyit sem küzdenek a szoptatásért, mint amennyit én küzdöttem. Nem vagyok hajlandó ezt újra és újra megcsinálni, hogy hátha akkor 100% anyatejes lesz újra a babám. Lesz*rom, már bocsánat! Amióta nem függ a mellemtől 0-24-ben (tápszer, plusz hozzátáplálás), megváltás, hogy más is tudja etetni! Sokkal jobban érzem magam a bőrömben!

Te vagy benne a helyzetedben, te látod, hogy meddig vagy hajlandó elmenni. Ha úgy érzed, hogy már nem megy, akkor adjál nyugodtan kiegészítésként tápszert. Azzal számolni kell, hogy ezzel egyenes arányban fogyni kezd majd a tejed, de semmiképpen ne engedd be a külső megjegyzéseket, elvárásokat. Ha te úgy érzed elengednéd a szoptatást, engedd el.

2022. dec. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szornyu alvo volt a lanyom, sokszor ebredt, vagy fejtem, vagy szoptattam, alvasfa nem nagyon jutott idom a fel-1orankenti kelesek miatt. Amikor 3 honapos volt szopisztrajkolt es en elengedtem. Mostmar nincs bennem buntudat emiatt. Nem volt konnyu palya hasfajas, csendes reflux miatt egyikunknek sem. Mostmar 3 eves nagylany es szazszor konnyebb :)
2022. dec. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!