Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megtartanád a babát ilyen...

Megtartanád a babát ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Két éve voltunk együtt a párommal, ő 29 éves, villamosmérnök. Én 27 vagyok, gimnáziumi tanár.


Egy éve költöztünk össze, az ő szülei vettek egy kis zuglói lakást neki, én is itt élek vele. Gyereket terveztünk, de az volt a terv, hogy nagyjából 5 év múlva.


Most az ünnepek között többször rosszul lettem, azt hittem, csak a sok kaja... (Mindig védekeztünk, szedek tablettát, sosem hagytam ki). De a biztonság kedvéért csináltam egy tesztet és pozitív lett.


A párom örült neki, viszont az anyja kiakadt, szó szerint tajtékzik a gyűlölettől. Mindig tudtam, hogy nem vagyok a szíve csücske, de eddig csak finoman célozgatott rá. Tegnap viszont, miután megtudta a hírt, felhívott engem és mindennek elmondott.


Szerinte csak azért vagyok a fiával, hogy legyen, aki eltart engem, és a gyerekkel is csak magamhoz akarom láncolni. Megfenyegetett, hogy kidobat a lakásból (az ő nevükön van, nem a páromén) és mindent megtesz, hogy a párom találjon helyettem egy másik nőt.


Őszintén szólva nagyon félek. Ha tényleg megteszi ezt, nem tudom, mi lesz velem. Saját otthonom nincs, a nettó 200 ezres tanári fizetésemből meg nem tudom, hogy lehetne felnevelni egy gyereket.


A párom azt mondja, hogy ne foglalkozzak az anyjával, mindig ilyen volt, de én így nem tudok nyugodt lenni. Ha valóra válnak a "jóslatai", tényleg kb. hajléktalanként végzem egy gyerekkel.



2023. jan. 4. 14:39
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
98%
Menjetek albérletbe és ne legyen kapcsolatod az anyjával. Az a lakás nem a párodé, hanem a szüleié. Soha nem lenne nyugtotok. Emiatt egy vágyott babát elvetetni hülyeség lenne
2023. jan. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
96%
Ha a párod nem hagyja, nem dobhat ki, ha valahogy mégis, akkor megoldjatok ketten, vagyis szerintem ez a parodon és a parkapcsolatotokon múlik elsősorban, nem az anyós üres fenyegetésen. Ezt a döntést csakis kettotoknek kell meghozni, és nem azt kell figyelni, hogy anyos mit szól hozzá, hanem elég stabil-e a kapcsolatotok egy babához anyagilag hogy alltok, jövőbeli tervek, célok, stb.
2023. jan. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
97%

Gondolom elírás és két éve "vagytok" együtt, nem "voltatok".

Szerintem anyósnak rohadtul semmi köze ehhez, viszont az semmiképp nem elhanyagolható szempont, hogy a pasi megtartására sajnos tényleg smemilyen garancia nincs, szóval ha egyedül nem tudnád magatokat eltartani, akkor elég necces a dolog.

2023. jan. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
100%
Meg, persze. Párod örül, te nem írtad, hogy ne örülnél. Van időtök még megoldani a lakhatást, a helyetekben én is elmennék onnan. A párod meg állítsa le az anyját közben, mert az kevés, hogy ne törődj vele.
2023. jan. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
100%
Hiába veteted el ezt a gyereket, a mama sosem fog téged kedvelni. Ha 5 év múlva jön a kívánt gyermek, akkor sem. Költözzetek el onnan, és kezdjetek független életet.
2023. jan. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 A kérdező kommentje:

"Költözzetek el onnan, és kezdjetek független életet."


A párom keres 380 ezret. Én 207 ezret. Az albérletek a környéken 200 körül vannak, szóval az én fizetésem el is fogyna arra, és maradna 380 ezer Ft 2 felnőttte + egy kisbabára. Nagyon necces, hiszen abból kéne megoldani mindent (nekünk rezsi, étkezés, közlekedés; háztartás; gyereknek ruha, kiságy, babakocsi, pelenka, játékok, felszerelések, amik egy gyerekszobába kellenek...)

2023. jan. 4. 15:02
 7/48 anonim válasza:
71%
Nem tudom elhinni, hogy ez komoly kérdés. Ennyire nem bízol a párodban?
2023. jan. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
79%

Miért lennél hajléktalan egy gyerekkel?

Akkor hová tűnne a párod?

Vagy akkor ő maradna szerinted a lakásban, míg te meg a gyerekeket az utcára kerül? Ezt feltételezed róla?

2023. jan. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
88%

Most tegyük fel, elveteted: te azok után ott tudnál élni, hogy anyósod így reagált? Meg egyáltalán: azzal a tudattal létezni, hogy azért vetetted el, hogy ott lakhass?

Ezek után én nem maradnék abban a lakásban egy percig sem. A párod pedig azon kívül, hogy ennyivel elintézte, hogy ne foglalkozz az anyjával, tett bármit is?

Mert én elvárnám, hogy ennél komolyabban álljon ki a párja és a leendő gyereke mellett. Nem azt mondta anyós, hogy elsóztad a levest, mert kb. arra lehetne reakció ez a "ne törődj vele"

2023. jan. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
78%
Lakáshitel nem 200 ezer. Legalábbis a miénk a közelében sincs. Ha azt össze tudjátok hozni, sokkal előrébb vagytok.
2023. jan. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!