Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megtartanád a babát ilyen...

Megtartanád a babát ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Két éve voltunk együtt a párommal, ő 29 éves, villamosmérnök. Én 27 vagyok, gimnáziumi tanár.


Egy éve költöztünk össze, az ő szülei vettek egy kis zuglói lakást neki, én is itt élek vele. Gyereket terveztünk, de az volt a terv, hogy nagyjából 5 év múlva.


Most az ünnepek között többször rosszul lettem, azt hittem, csak a sok kaja... (Mindig védekeztünk, szedek tablettát, sosem hagytam ki). De a biztonság kedvéért csináltam egy tesztet és pozitív lett.


A párom örült neki, viszont az anyja kiakadt, szó szerint tajtékzik a gyűlölettől. Mindig tudtam, hogy nem vagyok a szíve csücske, de eddig csak finoman célozgatott rá. Tegnap viszont, miután megtudta a hírt, felhívott engem és mindennek elmondott.


Szerinte csak azért vagyok a fiával, hogy legyen, aki eltart engem, és a gyerekkel is csak magamhoz akarom láncolni. Megfenyegetett, hogy kidobat a lakásból (az ő nevükön van, nem a páromén) és mindent megtesz, hogy a párom találjon helyettem egy másik nőt.


Őszintén szólva nagyon félek. Ha tényleg megteszi ezt, nem tudom, mi lesz velem. Saját otthonom nincs, a nettó 200 ezres tanári fizetésemből meg nem tudom, hogy lehetne felnevelni egy gyereket.


A párom azt mondja, hogy ne foglalkozzak az anyjával, mindig ilyen volt, de én így nem tudok nyugodt lenni. Ha valóra válnak a "jóslatai", tényleg kb. hajléktalanként végzem egy gyerekkel.



2023. jan. 4. 14:39
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
88%
Ez igaz lesz később is, hogy ebből a fizetésből egyedül nem fog tudni eltartani egy gyereket. Akkor sose legyen gyereke?
2023. jan. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
100%
Párod helyében közölném, hogy ok, költözünk mind ketten, de remélem ezek után nem szeretné látni az unokát. Ha vársz még, akkor is ez lesz. Ha valaki ilyet képes a fejéhez vágni, az később is ezt gondolja.
2023. jan. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
96%
#19, igazad van, tényleg történhet baleset stb. is a párjával. Ezért ilyen kiegyenlítetlen jövedelmi viszonyok esetén érdemes kockázati életbiztosítást kötni, hogy legyen miből felnevelni a gyereket.
2023. jan. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
97%

Mi albérletbe költöztünk hasonló helyzetből.

Minden kapcsolatot megszakítottam azzal a boszorkánnyal hála istennek. Most a párom öccsének az élettársát sértegeti helyettem. Sajnálom szegényt nőt mert én nagyon szeretem, de annak örülök, hogy végre megszabadultam anyós pajtitól. Párom viszi havonta 1x láthatásra a gyereket hogy ne legyen hiszti, aztán ennyi. Párom is kiszállt anyuci valagából végre valahára :D

2023. jan. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
95%

Ha szeret biztosan nem fog eldobni magától főlegnem egy babával.

De ha ilyen az anyósod akkor énis félnék olyan suépen tudják manipulálni a kisfiukat...

De nem kényszeríthrt rá,akkor elkell költözni tényleg máshova

Nehogymár egy anyós miatt abortuszra menj...

Neked sajnos nincsennek rokonaid szüleid?

2023. jan. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
81%
25# Tulajdonképpen nem az anyós miatt merült fel az abortusz,hanem azért mert egyedül nem megoldott a lakhatásuk.
2023. jan. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
94%

Ez az anya a szememben nem anya.


De jó úton van, hogy a fiát elmarja maga mellől.



Nem az anyóssal vállasz gyereket, ezt zàrd ki.


A fiàval milyen a kapcsol-at? Csak en múlik.


Plusz, hogy helyrerakja-e az anyjàt….


Egyébként engem is gyűlölt az anyósom, a párom mondig kiállt mellettem.


Az esküvőnkön szökésre biztatta a férjemet!


Azóta én vagyok a kedvenc menye🤷🏻‍♀️


De èn nem felejtek!!!!

2023. jan. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
88%

Jah ès 4 gyerekünk van

15 ève együtt..

2023. jan. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy mikor vállaltok gyereket, az anyós mindig is ellenséges lesz veled. Ha nem lesz gyerek, akkor is. Én nagyon meggondolnám, hogy szeretnék-e ilyen anyóssal bármit is. Hosszú távon nagyon rossz lesz, ki fogsz készülni. Minden kapcsolatot meg kell szüntetni egy ilyen emberrel, vagy a pároddal vagy nélküle.
2023. jan. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
100%

Látom sokaknak kijutott a jóból. :D Engem az anyósom csak "a fiam feleségének" hív. Néha elgondolkozom, hogy egyáltalán tudja a nevem? :D Ott áll tőlem 5 méterre és megkérdezi, hogy fiam a feleséged miért csinálja ezt vagy azt?

Én már csak nevetek rajta. Elviselem a kötelező köröket, elvárom, hogy a férjem kiálljon mellettünk és ennyi.

Ha ezt a sorsod vállalod, azt is vállalod, hogy az anyósnak sosem leszel a szíve csücske. Ez van.

2023. jan. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!