Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom nem akar a saját...

Kislányom nem akar a saját ágyában aludni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Előre is sajnálom mert ez lehet kicsit hosszú lesz. Szóval köszönöm ha végig olvasod.

Egy hónapja kórházba került ahová én is befeküdtem vele. Sok trauma érte abban a másfél hétben. Nagyon nehezen viselte, főként azt hogy lefogták. Antibiotikumot is kapott vénásan branülön át napi háromszori alkalommal, ebből az egyiket hajnal 4-kor jöttek beadni. Miután haza jöttünk pár napra rá újra be kellett feküdni két napra mert megműtötték. Fül orr gégészeti probléma volt.( A bal füle mögött a nyirokcsomónál kialakult egy tályog, amit először helyi érzéstelenítővel vágtak fel neki.) Ő egy nagyon jól alvó kislány, sosem volt gond. Többnyire végig aludta az éjszakát a kiságyában. Mióta itthon vagyunk nagyon nyugtalanul alszik és többször ébred éjjel. Aztán ehhez társult az alvás zavar ami a pavorhoz hasonló. Most viszont egy másfél hete egyszerűen nem hajlandó a kiságyában aludni és addig sír míg nem feküdhet közénk. Először csak hajnalban vettem magam mellé, mikor már annyira fáradt voltam hogy inkább engedtem. Most viszont már egyáltalán nem sikerül az ágyba tenni. Elalszik leteszem és két perc múlva már ordít is, magam mellé veszem egyből vissza alszik de ha újra vissza teszem az ágyba akkor ezt játsza egész éjjel. Tanácstalan vagyok. Teljesen megértem hogy ez neki mekkora trauma volt, de közben viszont 28 hetes terhes vagyok. Szeretném megoldani a helyzetet mire megszületik a tesó. Napközben sem ugyanolyan, mert nagyon anyás lett. Korábban simán elvolt az apjával, most rajtam csüng egész nap. Volt valaki hasonló helyzetben? 17 hónapos a kislányom. Előre is köszönöm a válaszokat vagy tanácsokat.



2023. febr. 3. 18:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Alapjáraton most van a 2.szeparáció, ehhez jön még ez a rengeteg fájdalom és trauma.

Ne haragudj, de jelenleg a gyermeked legyen az első, és hagyd köztetek aludni.

2023. febr. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
En hagynam magam mellett nem rancigalnam ide oda...meg stulesig van idod,addig lehet visszaall minden a regi kerekvagasba.
2023. febr. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nekem mindig is ő volt az első, direkt nem is megyek napközben sem sehová. Igyekszem megoldani hogy csak a kötelező vizsgálatokra kelljen elmennem. Akkor gondolom majd az idő megoldja talán.
2023. febr. 3. 18:43
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2023. febr. 3. 18:43
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

17 hós? Azt hittem a fő kérdésből, hogy legalább négy éves, azért jelent problémát.

Rettentő kicsi még, nekem eszembe se jutna külön tenni. Nyilvánvalóan megnyugtató neki a jelenléted, és ezt a biztonságérzetet, amit adsz neki, nem ad semmi más.

Ne aggódj, nem lesz baj. Két kezed van, én sokszor voltam úgy, hogy két gyerek volt benne.

2023. febr. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy ekkora gyerek ilyen.eg egy darabig ilyen lesz, pláne ha a tesó is meglesz.
2023. febr. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igazából egy szobában aludt velünk eddig is, csak külön ágyban. Hát valahogy majd megoldom, eddig sem volt egyáltalán segítségem a férjemen kívül. Köszönöm a gyors válaszokat :)
2023. febr. 3. 20:45
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szeptemberben voltunk mi is kórházban a 2.5 évessel. Utána hetekig csak anya volt jó mindenre, pedig előtte minden hétvégén apa altatta. A kórház után csak velem aludt el. Kellett egy pár hét, amíg a férjemet is újra elfogadta.

Az alvás is valószínűleg csak átmeneti

2023. febr. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem szenvedtetnèm, hagynám, had èrezzen magához közel. Mi is ìgy alszunk, ha a fèrjem elmegy 4 után munkába, a fiam átmászik hozzám a francia ágyba, èn engedem. Èjjel a sajátjában alszik, de olyan is volt, hogy "beköszönt", majd visszamászott a saját ágyába. Előfordul rossz álom is, szepa, bármi. Ilyen előzmènyek után összebújva aludnèk vele nagyon sokat :)
2023. febr. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!ugyanez a sztorim csak kórház nélkül a fiam 19 hónapos én 26 hetes..

Egyáktalán nemaszik az ágyába ugyanazt csináljq amit a kislanyod,pedig őt nem érte kórházi trauma.Ha teheted hagyd egy kicsit aztán próbálkozz.

Nekem most a kiságy az ágymelett van aztán ha benne marad megy egyre távolabb az ágyikója.

Remélem sikerül sok sikert nekrd is !

26hkm

2023. febr. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!