Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek káros a pihenőszék?

Szerintetek káros a pihenőszék?

Figyelt kérdés
Ha igen, milyen hátrányai lehetnek? Mozgásfejlődési elmaradottság, nehezítés?

2023. febr. 15. 11:21
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
88%
Orthopéd orvos első dolga volt, még vizsgálatt előtt, hogy megkérdezte használunk e, mondtuk, hogy nem. Mondta ne is tegyük baromi ártalmas a gerincnek újszülött korban.
2023. febr. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Igazából ez egy olyan kis pihenőszék, amit teljesen lelehet vízszintesbe dönteni. Így is hatástgyakorolna a kis gerincére?🤔


Az is egy megoldas lehet, hogy amíg teszek, veszek a babafészekben lesz a kanapén.

2023. febr. 15. 11:59
 13/23 anonim ***** válasza:
66%
A korai fejlesztő velem elrakatta, mert a fiam bal oldalra húzott, mondta ez erősíti benne.
2023. febr. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
71%
Mi használtuk rövidebb max 30 percekre pihenőszéket+ vettem vastag jarólapon is szigetelő jatszószőnyeget főzésnél legtöbbször az utóbbit használtuk míg el nem indult.
2023. febr. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
62%

Én inkább leraktam egy pokrócot a konyhapadlóra, és oda tettem. Melegen felöltöztetve persze, nagyon hideg a padló nálunk. Plusz baby tai-t használtam sokat. Semmiképpen sem akartam, hogy bekavarjon valami a mozgásfejlődésbe.


Ettől még 10 babából 9-nek semmi baja nem lesz a pihenőszéktől, és a maradék 1-nél se lesz nyilvánvaló, ha épp az okoz bármit. Az én fiam simán elnézelődött a padlón, de van baba, aki nem ilyen.


Ne úgy gondolkozz, hogy "jaj nehogy egy kicsit is ártsak neki". Inkább úgy, hogy mik a legfontosabbak, amit megtehetek érte? Ha a piszlicsáré hibalehetőségek elvonják a figyelmed, esetleg megfeledkezel a kevésbé szembetűnő, de sokkal fontosabb dolgokról. Bújj össze a babáddal minden nap, minél többet, lehetőleg bőrkontaktusban, és ne idegesítsd magad 3x5 perc síráson, mikor nem tudtál azonnal menni. Ilyenekre gondolok.

2023. febr. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
54%

1. Fiamnak a hordozó volt,meg a hints, volt azért benne jócskán,semmi gond nem volt a mozgásfejlődésnél, pefig aludt is benne

2.fiamnak volt + a hinta neki sem volt semmi gond, pedig pl a bárányhimlőt ezekkel éltük túl.

3.fiamnak is szintén van mindkettő,jó szolgálatot tesz, nyilván nem egesznsp van benne vagy mindennap órákat

2023. febr. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
72%

Szép dolog tervekkel neki indulni, de ne nagyon ragaszkodj hozzá, mert simán lehet koppanás a vége. :)

Ha lehet választani, inkább tedd le a földre egy tornázó alá, vagy 10-15 percre az adamo is nagyon jó, az ellen a gyógytornásznak sem volt kifogása. A pihenőszékek nagyon sokfélék. Ami nekünk van az szerintem totál sz*r kialakítás (örököltük). Amíg kicsi volt, nagyon ki kellett párnázni, mert különben szinte ülő pozícióban lett volna, nem dönthető. Anyuéknél a dönthetőben összecsúszott, eldőlt benne valamelyik irányban. Pár percre nem gond, de azért mondjuk egy főzés idejére nem hagynám benne. A kendőt a kislányom úgy 5-6 hónapos koráig utálta. Most 9 hónapos, a csatosban már elvan.

Egyszerűen nem álltam neki főzni, ha egyedül voltam vele otthon, ha ciki, ha nem... Én nagyon bestresszeltem, ha mondjuk nekiálltam alvás időben, mert "tegnap ilyenkor is sokat aludt", majd az 5. percben sírva kelt, én meg ott álltam a piruló hagyma felett... Ilyenkor a hajamat tudtam volna tépni, de enélkül is hullott eleget. Szóval mindig megvártam, hogy a férjem hazaérjen és akkor valamelyikünk főzött.

Olyan 4 hónapos korától már elvolt magában addig, amíg összedobtam valami 20 percest, de a mai napig van olyan, hogy mondjuk megcsinálom a bolognai szószt, de a tésztára már nincs érkezésem, mert a szósz alatt is csak 15-ször szedtem ki a gyereket a macska táljából.

Mostmár jó lenne az ülős pihenőszékünk, de mostmeg már nem ül meg benne. Ha belekötöm is fordulna ki belőle.

Visszatérve szerintem jó találmány, csak arra figyelj, hogy kellően meg legyen döntve és ne csússzon össze benne. Illetve ne hagyd benne hosszú időre. Amíg bedobsz egy mosást, addig nézheti belőle mit csinálsz, nem lesz baja.

2023. febr. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
56%
Nálunk a babaszoba bababarát volt,és el volt barikádkozva. Ott letettem,elvolt,míg főztem.
2023. febr. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
57%

Majd a babádnál meglátod mi válik be. Én is tenném babafészekbe ami jobb a hátának de ordít benne sajnos. Kiságyban nem alszik, hanem ordít. Így kendőben van rajtam, vagy a pihenőszékben. Kb. 4 hónapos kora óta elvan több kevesebb ideig a játszószőnyegen, de annyit nem hogy főzni tudjak.

Minden baba más.

2023. febr. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Ne tedd a kanapéra babafészekben. Se kitámasztva, se sehogy felügyelet nélkül. A babafészek nem biztonsági eszköz. Simán kifordul belőle egy baba még azelőtt, hogy egyáltalán számítanál rá.

Ugyanígy pelenkázón, franciaágy közepén se hagyd felügyelet nélkül. Már pár naposan képesek annyit ficeregni.

Hoztak már be hozzánk 2 napos babát is koponyaröntgenre, mert anyuka nem rakta vissza a "tilitoli" kosárba frissen szültként, hanem ott hagyta az ágyán míg pisilni ment, a gyerek meg 70 centit esett.

2023. febr. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!