Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most 6 hós baba keveset...

Most 6 hós baba keveset hízott és nőtt, olyan rossz anyának érzem magam?

Figyelt kérdés

Anyatejes baba. Most lett 6 hós, eddig csak kóstolt, szívesen fogadta. Rengeteget mozog, igazi energiabomba, fél honapja fordult át, rugdalózik, irányt változtat stb, tehát amiket kell 6 hósan. Egyébként nem nyűgös, ugyanolyan jó kedélyű mint volt és ugyanúgy kel éjjel 2x szopizni.

Mindössze fél centit nőtt és 100 valahány grammot hízott a mai státuszon. Mondta a védőnő hogy ugyebár ez kevés. Ebédeltessem akkor rendesen, és tudja h nem mervadó de körülbelüli értéknek jó h mérjem a szopikat h mennyit eszik. Hetente vigyem súlymérésre.


Most olyan rossz anyának érzem magam h csak ennyit nőtt. Pedig nem vettem észre hogy baja lenne a gyerekemnek, jókedvű kisbaba. Elkeseredtem. Persze nyugtatott a védőnő is, anya is, párom is h semmi baj, csak többet igényel. Kicsit félek a gyerekorvos mit mond, de megteszem amit tudok! :)

Most jól megebédeltettem.


Más is volt már így? Ugye nem vagyok xar anya?



2023. márc. 20. 11:42
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
100%
Chlild growth tracker alkalmazás. Ha a görbén van a gyerek teljesen mindegy mit károg a védőnő. Egy valamit is erő szakember nem nézegeti a nyers adatokat. Szóval nyugi, rossz anya semmiképp sem vagy és tömni sem kell a gyereket. Bőven elég a kóstolgatás, semmi baja nincs a tejednek.
2023. márc. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon is jó anyuka vagy, sose jusson eszedbe, hogy nem vagy az!


Engem állandóan azzal fárasztanak, hogy túl hosszú a babám. 72 centi volt a 6 hós státuszon, akkor már azzal jöttek,hogy akkora mint egy 10 hónapos.

Most a 9 hós státuszon 76 centi volt, megint jött azzal a védőnő, hogy hát nagyon nagy. De mindezt olyan hangsúllyal, hogy ez probléma, amivel kezdenem kellene valamit. 😂😅

Nem tudom, nyomjam össze vaaaagy?

Bármi is van, mindig csesztetik az anyukákat, semmi se jó.

2023. márc. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondta a védőnő ilyen korban teljesen normális, hogy az anyatejes babák gyarapodása kicsit meglassul. Nálunk pont fordítva volt, én aggódtam állandóan, ő nyugtatott. Most sem egy kis díjbírkózó baba, de nagyon szépen meglódult idővel, szóval ne aggódj! A babát nem hülye, ha éhes jelzi, te pedig jó anya vagy és megeteted. :) Megtömni azért csak nem tömi meg az ember...
2023. márc. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
100%

A fiam 7 és 9 hónapos kora között 300 grammot hízott. Vagyis 2 hónap alatt. A védőnő egyből jött azzal, hogy kevés, és hízlalni kell. Adjak 2x főzeléket hússal, mert majd attól hízik.

Aztán másnap mentünk a gyerekorvoshoz is 9 hónapos státuszra, mondtam, mit mondott a védőnő. A doki meg közölte, hogy jó úgy, ahogy van, szépen fejlődik, egészséges. Azért hízik keveset, mert sokat mozog, és mert ilyen alkat. Apja 185 centi és 75 kiló. Pedig zabál állandóan a mázlista. :D

2023. márc. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
100%

Lányom 18hónapos. Eddig a "rekordja" 1 hónap alatt a 400g volt.


3280g-al, 52cm-el született. Pont ma voltunk státuszon, így másfél évesen 77cm és 8.9kg.

Barátnől lánya is kb ekkora méretekkel született, most 6 hónapos és 1 méret az én lányommal. Nem minden gyerek egyforma.


Ha éhezne, látnád rajta. Felesleges a hetente méricskélés is.

2023. márc. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
56%
Egyébként duplázta a születési súlyát?
2023. márc. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is 6 hós kora körül nagyon belassult. Engem is stresszeltek vele hónapokon keresztül, de már elengedtem. Nem fogom hízlalni, mint valami kis disznót. Anyatejet, valamint tápláló ételeket eszik, se nem többet, se nem kevesebbet, mint amire igénye van. Ha éhes lenne, akkor szólna. De mivel 8 hónapos kora óta nem eszik éjszaka, ezért gondolom nem éhes, ebben a védőnő is egyetértett velem. Olyan meg tényleg nincs, hogy nem elég tápláló a tej. Legfeljebb az 1000 éves tanítások szerint. (Amiből szerintem még ma is dolgoznak a magyar egyetemeken.) Tápláld tovább az ő igényei szerint.
2023. márc. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Igen duplázta a súlyát

2023. márc. 20. 15:32
 19/52 anonim ***** válasza:
82%

Nem, én nem voltam így, mert nem vagyok olyan hülye, hogy a védőnő véleményétn problémázzak, miközben a gyerekem láthatóan rendesen eszik-iszik.


Az enyém is 100-200 granmokat hízott ennyi idősen, az én védőnőm is pampogott, én meg kb. röhögtem egyet rajta magamba, eszembe sem jutott, hogy sz*ranyának érezzem magam.


Szakadjatok már le kicsit a védőnőről, komolyan,.

2023. márc. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 A kérdező kommentje:
Ebben igazad van. Nyugtattak itthon is hogy dz tök oké, csak etessem meg és kész. Ugyhogy nem problémázok rajta
2023. márc. 20. 18:44
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!