Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most 6 hós baba keveset...

Most 6 hós baba keveset hízott és nőtt, olyan rossz anyának érzem magam?

Figyelt kérdés

Anyatejes baba. Most lett 6 hós, eddig csak kóstolt, szívesen fogadta. Rengeteget mozog, igazi energiabomba, fél honapja fordult át, rugdalózik, irányt változtat stb, tehát amiket kell 6 hósan. Egyébként nem nyűgös, ugyanolyan jó kedélyű mint volt és ugyanúgy kel éjjel 2x szopizni.

Mindössze fél centit nőtt és 100 valahány grammot hízott a mai státuszon. Mondta a védőnő hogy ugyebár ez kevés. Ebédeltessem akkor rendesen, és tudja h nem mervadó de körülbelüli értéknek jó h mérjem a szopikat h mennyit eszik. Hetente vigyem súlymérésre.


Most olyan rossz anyának érzem magam h csak ennyit nőtt. Pedig nem vettem észre hogy baja lenne a gyerekemnek, jókedvű kisbaba. Elkeseredtem. Persze nyugtatott a védőnő is, anya is, párom is h semmi baj, csak többet igényel. Kicsit félek a gyerekorvos mit mond, de megteszem amit tudok! :)

Most jól megebédeltettem.


Más is volt már így? Ugye nem vagyok xar anya?



2023. márc. 20. 11:42
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
95%

A védőnőd vissza adhatja a "diplomáját". 6 hónapos korban belassul, akár stagnálhat a súlya és ez teljesen normális. Ameddig nem fogy, boldog, jó kedvű, kakál rendszeresen és van pisis pelenkája a babádnak addig nem kell ilyeneken aggódj. Stagnálás a hízásban teljesen normális. Gobdolj bele ha havi 1 kilót hízna folyamatosan, akkor 3 éves korára 40 kilós lenne.


Pont 6 hónaposan KELL lelassulnia, a mozgással, az ételek bevezetésével. Ostoba védőnői szolgáltatás... egyik füleden be, a másikon ki. Plána hogy pl tesómnak azt javasolták hogy hagyja álomba sírni a gyerekét.

2023. márc. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
95%
21. Az én tesómnak meg azt, hogy 4 hónaposan úgy vezesse be a glutént hogy kenje be liszttel a mellbimbóját 🤣🤣🤣 bocsánat nem témába vág, de agybaj mennyire képzetlen sok védőnő. Nyilván a legtöbb aranyat ér, nem nekik szól.
2023. márc. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

21 azt olvastam én is h ilyenkor lelassulhat. Szopizni is csak akrobatikával szokott.


Utolsó ez kva jó 🤣🤣🤣


Egyébként kaptam egy mérleget h mérjük. Na hát lefekvés előtt tobb mint 190et szopizott. Ezen nagyon meglepődtem :) ma százat mértem plusz még visszaraktam kicsit, úgyh szerintem sincs itt semmi baj, csak lemozogja! :)

2023. márc. 21. 09:21
 24/52 A kérdező kommentje:

Voltunk a gyermekorvosnál, kevesebb a percentilis értéke mint kéne, most "hízlaljuk" és mérjük.

Azt a tanácsot kaptam hogy 3 óránként szopi, mérés, kanalas pótlás.


110 anyatejet és +30g kanalasat evett. Vajon ez jó érték lehet? Persze ez csak 1 evés.

2023. márc. 22. 11:31
 25/52 anonim ***** válasza:
50%

Töltsd fel az adatait az ajánlott alkalmazásba, és tegyél fel képet a görbékkel.

Gyanús, hogy nem kell hízlani a babád…

2023. márc. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 A kérdező kommentje:
Pont három alatt van, épp lecsúszott a görbéről, a hosszhoz kevesebb a súlya, igen. Úgyhogy valahogy hízlalgatom
2023. márc. 22. 12:10
 27/52 A kérdező kommentje:

Pedig fel sem tűnt a kedélyállapotán sem, nem is volt aluszékony sem, stb.

Lemozogta a bevitt tápanyagot biztos

2023. márc. 22. 12:11
 28/52 anonim ***** válasza:
100%
Írj már konkrét adatokat. Így nem lehet érdemben segíteni.
2023. márc. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 A kérdező kommentje:

6330 g

67 cm

3000g születesi suly

2023. márc. 22. 12:18
 30/52 anonim ***** válasza:
100%
Jó, 67 centihez valóban lehetne kicsit nagyobb a súlya, de nem tragikus a helyzet.
2023. márc. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!