Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most 6 hós baba keveset...

Most 6 hós baba keveset hízott és nőtt, olyan rossz anyának érzem magam?

Figyelt kérdés

Anyatejes baba. Most lett 6 hós, eddig csak kóstolt, szívesen fogadta. Rengeteget mozog, igazi energiabomba, fél honapja fordult át, rugdalózik, irányt változtat stb, tehát amiket kell 6 hósan. Egyébként nem nyűgös, ugyanolyan jó kedélyű mint volt és ugyanúgy kel éjjel 2x szopizni.

Mindössze fél centit nőtt és 100 valahány grammot hízott a mai státuszon. Mondta a védőnő hogy ugyebár ez kevés. Ebédeltessem akkor rendesen, és tudja h nem mervadó de körülbelüli értéknek jó h mérjem a szopikat h mennyit eszik. Hetente vigyem súlymérésre.


Most olyan rossz anyának érzem magam h csak ennyit nőtt. Pedig nem vettem észre hogy baja lenne a gyerekemnek, jókedvű kisbaba. Elkeseredtem. Persze nyugtatott a védőnő is, anya is, párom is h semmi baj, csak többet igényel. Kicsit félek a gyerekorvos mit mond, de megteszem amit tudok! :)

Most jól megebédeltettem.


Más is volt már így? Ugye nem vagyok xar anya?



2023. márc. 20. 11:42
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
21%

"de ilyen egyszerűen nem létezik, hogy nem tápláló anyatej, "


De igen létezik ilyen ! Már hogyne létezne ??? Nem mindenkié egyforma...bár az ilyesmi azt hiszem már a kezdeteknél (pár hetesen) kiderül.

2023. márc. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
86%
Nem mindenkié egyforma, ez így van, pont azért, mert mindenki teje a saját kisbabája számára optimális összetételű. Olyan van, hogy nem hatékony szopás/szoptatás, olyan van, hogy esetleg nincs elég, de olyan, hogy a tej maga ne legyen elég tápláló, olyan nincs. Nincs olyan, hogy "vizes" meg mittudomén, a tej összetétele a nap folyamán is mindig változik, a gyerek fejlődése alatt is mindig változik, annak megfelelően, hogy épp mire van szükség. Az ember biológiailag egy emlős, ugye, arra van kitalálva, hogy a fiataljaink az anyatejből fejlődjenek, elég nagy dizájnhiba lenne, ha létezne olyan, hogy az anyatej nem elég tápláló. Teheneknél hogy nincs ilyen? Tök jó, hogy vannak alternatívák, amennyiben gond van a szoptatással, de az a gond az SOHA nem a tej összetételén fog múlni.
2023. márc. 23. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
25%

"de olyan, hogy a tej maga ne legyen elég tápláló, olyan nincs."


Miért jelentesz ki olyan dolgokat amiről fogalmad sincs ??? Ez óriási felelőtlenség másokkal szemben akik elhiszik a butaságaidat.

Az én kisbabám ezért nem hízott megfelelően mert az anyatej nem volt elég tápláló.

Azonnal hízni kezdett amint tápszerre váltottunk.


Ha nem értesz valamihez, akkor NE TEGYÉL FELELŐTLEN KIJELENTÉSEKET. Mert más gyermeke rosszul járhat emiatt.

2023. márc. 23. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
82%
#43, hidd el, hogy te vagy az, akit rosszul informáltak.
2023. márc. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
Ki lett törölve egy üzenet? Ki írta,hogy nem elég tápláló az anyatej? Bocsi,csak nem találom. :D
2023. márc. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
0%

#44: Nem informáltak rosszul, hanem saját szemünkkel láthattuk hogy a gyerek nem hízik hanem fogy.


Te viszont a puszta kis véleményedet tényként állítod itt be ami HATALMAS FELELŐTLENSÉG.

2023. márc. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
83%
Valószínűleg mert KEVÉS volt a tejed. Van ilyen. De az nem ugyanaz, mint hogy azt mondod, hogy nem elég tápláló. Vagy neked mi jött ki a melledből, tiszta víz? 🤦‍♀️
2023. márc. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 A kérdező kommentje:

Ne vesszetek össze légyszi!

Mennyiségre volt normálisan, csak most már lemozogja, forog, stb. :)

2023. márc. 23. 11:36
 49/52 anonim ***** válasza:
50%

#47: Mennyiségre rengeteg volt, megtelt vele a kis gyomra de nem volt elég tápláló.


Egyébként olyan is van aki az anyatejtől puffad és fáj a hasa. Erről sem hallottál még ???


Mástészt honnan veszed azt hogy más emlősöknél nem fordul elő ilyen probléma ??


Kevés tudással, nagyon magabiztosan félrevezetsz másokat. Ez pedig veszélyes is lehet.

2023. márc. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Mi most lettünk 5 hónaposak, pont 4 hete fordult át már hátról hasra is, kijött 2 fog, volt családos nátha, minden. :D 120 grammot hízott, én is paráztam, de nem láttam, hogy éhes lenne vagy dühös, hogy nem lakott jól. 3 napja voltunk a nagyon kedves, precíz és tapasztalt gyerekorvosunknál, aki legyintett, hogy nem baj. Mondta, hogy a menstruáció is okozhatja, hogy nem ízlik a tej, de egyébként van tokája, hurkás a kezecskéje, mi meg az apjával magasabbak és vékonyabbak vagyunk. Engem nagyon megnyugtatott, szerintem ne izgulj!
2023. márc. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!