Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan lehet tudni, hogy a...

Honnan lehet tudni, hogy a férj mindenből ki fogja venni a részét miután megszületik a baba, hogy nem csak ígérgeti?

Figyelt kérdés

Én még nem vagyok érintett a témában, de kövezzetek meg, engem ez kicsit visszatart a gyerekvállalástól.

Sajnos sok anyuka írta itt GYK-en, hogy a férjük így meg úgy mondogatta, hogy mennyire várja, hogy megszülessen a pici, majd mindenben be fog segíteni, fürdetni, ringatni, pelenkázni fog, stb.

Aztán amikor megszületett a baba, szinte semmit nem csinált, hanem azt mondta, fáradt, meg ez amúgy is a nő dolga.

Honnan lehet tudni, hogy valóban jó, segítőkész apa lesz?

Már a gyerek előtt is meg lehet tapasztalni, hogy mennyire vesz részt a házimunkában, egyébben?


2023. máj. 13. 12:57
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
97%

Az én férjem soha nem csinálta a házimunkát, mert én ebben nagyon finnyás vagyok, minden csak úgy jó, ahogy én csinálom.

Viszont én ismerem annyira, hogy egy csupaszív ember, aki a szeretteiért bármit megtesz.

3 éves a lányunk, mikor megszületett, két hónapig ki se kellett kelnem az ágyból, szoptattam egész nap, ő itthonról dolgozott és MINDENT megcsinált, háztartás és gyerek körül. Azóta is hihetetlenül jó apa, imádják egymást a lányommal és rengeteget vannak együtt. Ő intézi a kerti dolgokat, én a benti házimunkát.


Nagyon jó apa, egy szavam nem lehet panaszkodni. Sőt, talán még a hàzimunkában is többet segít, mint előtte... Na látjátok, ilyen is van.

2023. máj. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
26%
Onnan hogy valójában ismered azt akivel gyereket tervezel. Nemcsak együtt éltek, szexeltek,hanem ismeritek, tisztelitek, szeretitek, megbecsülitek egymást, néhány dolgon már közösen túlvagytok.
2023. máj. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező, pontosan tudom kihez mentem hozzá. Egyszerűen csak rájött időközben a férjem hogy neki ez az egész púp a hátára és a töke tele a mókuskerékkel. Ha összeveszünk, egy darabig csinálja, de látom hogy halálra idegesíti a gyerek és az összes teendő.


És ez általános. Elmegyek a gyerekkel egy programra, nem hallgatok mást a kisgyerekes nő ismerőseimtől, hogy szapulja a férjét, mert a munkába menekül, nem segít, stb. Én hallgatok, mert minek...


Itt a gyakorin mindenkinek tökéletes férje van, valahogy a való életben sokkal általánosabbnak látom, hogy a férfi nem tud mit kezdeni a gyerekkel meg az egész szituval.


De mondom a másik oldalt, munkahelyemen nagyrészt férfiak vannak, többségük teljesen nyíltan vállalja, hogy a gyerek oroszlánrésze az anyáé...

2023. máj. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%

"hát nem gondoltam, hogy ez ilyen"


Bizony!


Ezt még anyaként is ki merem jelenteni, hogy kva nehéz!!

Csupa felelősség és kötelesség.


Minden tiszteletem az anyáké, amióta tudom, hogy milyen egy 0-24-es szolgálat szabadnap mi több, szabad óra nélkül.

2023. máj. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem jó indikátor az, hogy a baba nélküli életetekben mennyire PARTNER a mindennapok megszervezésében, a háztartás rendben tartásában, takarításban, bevásárlásban, ügyintézésben (!!!), pénzügyek intézésében stb. Tehát, hogy mennyire természetes neki, hogy ezeket - bármennyire is nem kellemes feladatok - KÖZÖSEN kell szervezni, csinálni, hogy az ember élete normálisan folyjon. Nem kell mindenben szupernek lennie, de különösebb harc nélkül fel tudjátok osztani a feladatokat igazságosan. Minél kevésbé megy ez gyerek nélkül, annál nagyobb gondok szoktak lenni a gyerek érkezése után, már csak azért is, mert nincs tapasztalata a férfinak azokban az unalmas, újra és újra ismételendő feladatokban, amelyek max. félóráig maradnak úgy (lásd konyhapult letakarítása), ellenben a végtelenségig kell őket ismételni és kiteszik a gyereknevelés és háztartásvezetés jelentős részét is. Lásd még pl.: "egész nap itthon vagy a gyerekkel, semmit nem csinálsz, hogy-hogy nincs minden nap meleg vacsora" kérdésköre.
2023. máj. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
80%
Az én kedves, vicces, gyerekszerető férjem agresszív lett és depressziós, csapongó a viselkedése azóta is. Ezt előre nem lehetett látni, engem a tenyerén hordozott mindig is, mindenben kiveszi a részét. 13 év után vállaltunk gyereket. Nem lehet előre tudni mi hogy fog alakulni 100%-ra. Jelenleg pszichológushoz jár és próbál dolgozni a problémán.
2023. máj. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
86%

Emberismeret.

És nagyon sok dolgot maguk a nők rontanak el. Pl: barátnőm nem értette, hogy miért baj, hogy "háziasszonyi tudásával" hódította meg a pasiját. "Körüludvarolta", három fogásos vacsi majd istennő az ágyban, utána meg csodálkozott, hogy semmit se "segít" a pasi. Miért tette volna? Nem olyan lovat vett. A kényelmes élet ígérete miatt vette el, nem azért hogy otthon is gürizzen.

Férjem olyan családból jött, ahol a férfiak konkrétan ki voltak tiltva a konyhából, az anyja azért üvöltött ha egy tányért el mert mosni.

Nekem viszont ez "nem jött be". Szépen hagytam hogy csinálja a "női munkát", sőt. (Anyósom azóta is fúj rám). Jó munkamegosztás alakult ki köztünk, ami stabilan működött. Erre mertem csak gyereket vállalni.

A gyerekezésbe is első perctől befogtam. Nem zavart, hogy "béna" benne. A nők egy másik nagy hányada meg itt rontja el: kikapja a férje kezéből a gyereket, hogy nem úgy kell...stb.

2023. máj. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
84%

Huhh, azért vannak itt csillámpöcspónis, rózsaszín vattacukros, álomapuka válaszok. :D

Sajnos nem lehet biztosan tudni, mi lesz, ha a baba meglesz.

Attól, hogy egy pali házias és gyengéd a feleségével, nem garancia semmire.

A gyereknevelés, gondozás újszülöttkortól igen kimerítő és kemény meló.

Sok anyuka kikészül segítség mellett is, hát akkor egy férfi!

Tehát ez egy lutri és ha bejön, akkor van esélyetek boldogan élni.

2023. máj. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
65%
Hát igen, a kommentek megint jó tükröt mutatnak. Mindenért a nő a hibás, hiszen vagy rosszul választ, vagy rosszul neveli a pasit. Hiszen a pasi az egy öntudatlan és kiszolgáltatott lény, önálló akarat és személyiség nélkül...
2023. máj. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
50%

A mosogatás kérdéskörét sosem értettem.

Vegyenek egy mosogatógépet.

Én nőként is utálok mosogatni.

2023. máj. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!