Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan lehet tudni, hogy a...

Honnan lehet tudni, hogy a férj mindenből ki fogja venni a részét miután megszületik a baba, hogy nem csak ígérgeti?

Figyelt kérdés

Én még nem vagyok érintett a témában, de kövezzetek meg, engem ez kicsit visszatart a gyerekvállalástól.

Sajnos sok anyuka írta itt GYK-en, hogy a férjük így meg úgy mondogatta, hogy mennyire várja, hogy megszülessen a pici, majd mindenben be fog segíteni, fürdetni, ringatni, pelenkázni fog, stb.

Aztán amikor megszületett a baba, szinte semmit nem csinált, hanem azt mondta, fáradt, meg ez amúgy is a nő dolga.

Honnan lehet tudni, hogy valóban jó, segítőkész apa lesz?

Már a gyerek előtt is meg lehet tapasztalni, hogy mennyire vesz részt a házimunkában, egyébben?


2023. máj. 13. 12:57
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
70%
Kérdezted már, kaptál is csomó választ, szóval ez most csupán provokáció. Ennyire nincs életed?
2023. máj. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
91%

Én is azt mondom, hogy igazából nem fogod tudni ezt előre tudni, bárki bármit ír itt.


Én 11 éve vagyok a férjemmel, 2 éves az első gyerekünk, most fog a második. A gyerekek születése elött abszolút felesben toltuk a házimunkát, ő is takarított, főzőtt, talán picit többet csináltam én, de annyira nem, hogy zavaró legyen, mert a barátnőim férje ennyit sen csinált.


Aztán megszületett az első babánk, és totál belekényelmesedett abba, hogy itthon vagyok és az elején tényleg ráértem mindent csinálni itthon. Ma már sokszor az van, hogy ő ledolgozta a 8 óráját és akkor ennyi, neki itthon nincs feladata. Levágja a f7vet néha, amúgy kertben is én csinálok mindent.


A gyerekkel amúgy foglalkozik, szereti, fürdeti, pelenkázza, de alapvetően kevésbé veszi ki abban is a részét, ahogy előadta. Játszik vele, de azért hamar feladja, megunja. És igen, sokat veszekszünk mostmár emiatt, sose gondoltam, hogy ez lesz, mert nekem tényleg olyan férjem volt, aki minden feladatban osztozott, most meg azt kapom, hogy meet én itthon vagyok szabadságon 2 éve....


De a szomszéd apuka mondjuk durvább, pedig ő minsig olyan jól elvolt a gyerekekkel, hogy azt hittem, szuperapuka lesz, hát ehhez képest semmit, de semmit nem csinál kb. a saját gyerekével, ő nem fürdet, nem pelenkáz, nem viszi sehova, mert lhogy az anyuka dolga....

2023. máj. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:

#10, nem, tévedsz.

A nő nem (csak) magának szül. 😉

Igaz, hogy egy gyerek mindent fenekestül felforgat, megváltoztat, meg már semmi nem lesz olyan, mint előtte..

Oke, oké, tisztában vagyok vele.

Akkor mégis miért látok egy csomó kiegyensúlyozott, boldog, stabil házasságot 2-3 gyerek után is a környezetemben?

Egy olyan kapcsolat, ahol ténylegesen hiányok vannak, az gyerek után sem fog megerősödni, sőt.

De attól, hogy egy gyerek megváltoztat mindent, nem törvényszerű, hogy az apuka faképnél hagyja az anyukát.:)

2023. máj. 13. 15:50
 24/35 A kérdező kommentje:

#21, én?

Én ilyen kérdést még nem tettem fel, szóval tévedsz 😅

2023. máj. 13. 15:50
 25/35 A kérdező kommentje:

"A nők egy másik nagy hányada meg itt rontja el: kikapja a férje kezéből a gyereket, hogy nem úgy kell...stb."

#17, igazad van, és ezt már az ismerőseimtől is hallottam.

Minél jobban nem engedi az anyuka az apukának, hogy bármit is csináljon, szerintem annál jobban sz*rni fog az egészre, de ez csak az én tapasztalatom.

Nem szabad azt mondani neki, hogy ne csináld, majd én jobban tudom, ez csak egyfajta nagy elbizonytalanítás.

2023. máj. 13. 15:59
 26/35 anonim ***** válasza:
70%

"Aztán megszületett az első babánk, és totál belekényelmesedett abba"


Belekényelmesedett mibe?

Pintosan abba, amit TE teremtettél.


Megszületett a gyerek és megcsináltál mindent. Minek?

Hogy pihenhessen és ő pihent.

A gaz...

2023. máj. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:

#28, igen, azt a kérdést én írtam ki, amit csatoltál.

De mi köze annak ehhez a kérdéshez?

2023. máj. 13. 18:21
 28/35 A kérdező kommentje:

Már megkérdezni sem lehet, hogy kinek mennyi segítsége van, de ha esetleg nincs, hogyan oldja meg egyedül?

Komolyan, ha ennyire zavar, nem kell válaszolgatni, amúgysem a kérdésemre válaszoltál, szóval nem vagyok rád kíváncsi :D

2023. máj. 13. 18:23
 29/35 anonim ***** válasza:
58%
Ha a pasizásba fektetnél ennyi energiát, akkor néhány év múlva esetleg értelme is volna a kérdéseidnek.
2023. máj. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
89%
Sehonnan. Nekem is az a tapasztalatom, hiába az èvek, meg hogy kivette a rèszèt mindenből (mai napig kiveszi, ezt nem tagadom) a fèrjem, de azèrt nèha igencsak emlèkeztetni kell őt, hogy nem ilyen hozzáállasa volt anno, elkènyelmesedik már, hogy itthon vagyok ès igen, soká dolgozik, mindig erre fogja, hogy de hát fáradt, emiatt ingerültebb is. Viszont más dolga nincs itthon este már, csak a család, nincs kert, állatok, semmi, kènyelem ès főtt ètel, rend várja, mègis sokszor rinyál az ènidőèrt, de munkahelyet meg nem vált, mert ez jòl fizet, este 6-ra esik haza, aztán meg csak a ideges, hogy semmire sincs idő. Körmösnèl volta. ès 3 òra szabadidő után már minden baja volt, de soká vagyok, rendet nem rakott, kupi várt, mert hát ő a gyerekkel foglalkozott meg voltak sètálni is.. Jaaa, hát kösz, mert èn nem csinálom naponta ezeket meg gyerek mellett 🙉 Mondtam is neki, hogy ha egyedül hagyom a gyerekkel itthon totál szètesik, anno rendszerető volt, most meg egy kupis ember lett, akit szòligatnom kell. Mert neki milyen nehèz a gyerekkel lenni, főleg ha hisztizik, ő neki ez nehèz feladat. Na hát kinek könnyű, bammeg :)
2023. máj. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!