Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan lehet tudni, hogy a...

Honnan lehet tudni, hogy a férj mindenből ki fogja venni a részét miután megszületik a baba, hogy nem csak ígérgeti?

Figyelt kérdés

Én még nem vagyok érintett a témában, de kövezzetek meg, engem ez kicsit visszatart a gyerekvállalástól.

Sajnos sok anyuka írta itt GYK-en, hogy a férjük így meg úgy mondogatta, hogy mennyire várja, hogy megszülessen a pici, majd mindenben be fog segíteni, fürdetni, ringatni, pelenkázni fog, stb.

Aztán amikor megszületett a baba, szinte semmit nem csinált, hanem azt mondta, fáradt, meg ez amúgy is a nő dolga.

Honnan lehet tudni, hogy valóban jó, segítőkész apa lesz?

Már a gyerek előtt is meg lehet tapasztalni, hogy mennyire vesz részt a házimunkában, egyébben?


2023. máj. 13. 12:57
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
44%
Halomra van mostanában több kérdés egyébként hasonló megfogalmazással,hogy "visszatartja a gyerekvállalástól ez meg az",utána leírja a véleményét olyanról,amiben nincs benne jelenleg és szerinte hogyan is kéne. Szerintem mind egy kérdezőhöz tartozik,de persze kitudja. :) Ő dolga mondjuk,ráér. Szerintem is sokszor ez utána derül ki. Ha benne vagy kérdező,majd látod. Nálunk a férjemmel szerencsére mindenben kiegészítjük egymást. Van olyan házimunka,amit én annyira nem szeretek,de ő igen és fordítva. Ez eddig működik 13 éve,lekopogom. A lányunkat is szépen ellátja, játszik vele, bármikor rá lehet hagyni. Egyenrangú felek vagyunk mindenben. De a rokoni társaságban látok olyat is,aki szintén ugyanilyen normális volt,majd 1-2 gyerek után változott sajnos meg. Olyat is akit több,mint 10 év után hagytak egy 1 hónapos babával,miközben előtte ők voltak az "álompár" a családban. Biztos szerencse kérdése is,meg persze ki kell ismerni.
2023. máj. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
71%
Ja ès mai napig amúgy altat meg minden a fèrjem, de pl főzni soha max hètvègèn rántotta vagy ilyesmi. Règen kèrni sem kellett, ma már kèrnem kell, hogy segìtsen. Noszogatni kell. Èn olyan vagyok, hogyha Messengerezek vagy olvasok is, tudok figyelni a háztartásra, gyerekre, másra is, minden meg van csinálva ő meg ha leül a PC elè fülessel nem elèrhető, ha meg megszòlom èrte "Nem igaz, hogy nekem ennyi szabadidő sem jár" a válasza. Hát ez van. Nálunk ìgy megy, 2,5 èves a fiunk ès nagyon apás, ma sem tudta magáròl levakarni :D
2023. máj. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
89%

"Akkor mégis miért látok egy csomó kiegyensúlyozott, boldog, stabil házasságot 2-3 gyerek után is a környezetemben?"


Feltételezem, hogy a négy fal között, a hálószobájukban nem vagy velük és nem tudhatod, hogy a látszatboldogság mögött milyen fájdalmak, terhek húzódnak esetleg...


Nyilván senki sem azt fogja promotálni magáról kifelé, hogy gondok vannak.

2023. máj. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 A kérdező kommentje:

#31, nem tudom, milyen többi kérdésekről beszélsz, de én eddig ezt írtam ki, amire kíváncsi voltam, illetve a másikat, amit az egyik előző válaszadó csatolt.

Én csak azt nem értem, hogy a férfiak 80%-a miért ennyire lusta, és kényelmes.

Komolyan, mintha csak és kizárólag a nő dolga lenne minden...

Ha gyerek előtt is szorgalmas egy férfi, akkor nem tudom megérteni, hogy gyerek után miért nem tudja ugyanazt betartani.

2023. máj. 14. 08:03
 35/35 anonim ***** válasza:
61%

34, mondom, kettőn áll a vásár. Ha helyettem a férjem megcsinálna mindent, én se durálnám neki magam. Pl: ha felmos, nem mosok fel én is.

De hogy ez más nőknek nem esik le?

Nem, mert akkor nem érezhetnék magukat akkora mártírnak, hogy mindent megcsinálnak, bezzeg a pasi, sose látja meg mit kellene tenni...

Ha nem latja meg, meg kell mondani neki.

Vagy bevenni a leszarom tablettát és élni egy kicsivel nagyobb koszban és kupiban, mintsem te csinálj meg mindent.

2023. máj. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!