Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy fürdettek ülő, álló babákat?

Hogy fürdettek ülő, álló babákat?

Figyelt kérdés
A lányom 11 hónapos, már totyog, de eddig fürdetőkarikában volt fürdetve (amióta ül) nagykádban. Jó lenne elhagyni, mégis csak jobban tudná úgy élvezni a pancsolást, de ha csak úgy beteszem a kádba, azonnal csúszkálni kezd, elesik, felborul. Nektek ez hogy működött?
2023. máj. 15. 07:35
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%
Ültetve csúszásgátló szőnyeggel.
2023. máj. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
100%
IKEAs csúszásgátló krokodil
2023. máj. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
100%

1 éves a kislányom, de még mindig elhesszelget fektetve a fürdésnél, imádja. Úgyhogy a kádjában fürdetjük, ahogy eddig.

Heti egy alkalommal kb. pedig beülök vele a kádba amióta ül. Tudom, megoszlanak a vélemények erről, de nem baj. Tanuljuk, hogy csúszik, hogy itt nem állunk még fel, hogy mik a "határok" itt, hogyan tud mozogni. Egyre ügyesebb, úgyhogy mostmár lassan egyedül is beülhet majd. Eleinte tettem alá egy textil pelust, így abszolút nem csúszott.

2023. máj. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem meg kell tanítani vele, hogy ülve kell fürdeni különben elcsúszik. És vigyázni kell rá, ha esetleg feláll.
2023. máj. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
55%
14: szerintem meg hagyni kell, hogy nyugodtan álljon fel, csak biztonságossá kell neki tenni. Egy 1 éves gyerek nem fürdik, hanem játszik a vízben. Az enyém műanyag állatkákat vitt magával a kádba, azokat rendezgette a fürdőkád szélén, meg poharakba öntögetett vizet, amit legtöbbször szintén a kád szélén csinált. Most 3 éves, állva imádja locsolni a csempét spricnis flakonnal, meg szivaccsal letörölni. Felesleges olyan szabályokat hozni, amiből utána csak a konfliktus van, ha egyszerűen megoldható, hogy ne essen el ÉS jól is érezze magát. Véleményem szerint.
2023. máj. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
#15, na igen, itt kezdődnek a gondok, hogy 1 éves gyereknek nem hozol szabályokat, hanem inkább mindent megteszel, csak nehogy konfliktus legyen. Az én kisfiam is nagykádban fürdik, és játszik állatkákkal, öntöz, vizimalommal játszik, főz, mindezt térdelve , ülve, mert megtanulta, hogy nem állva kell a kádban játszani, mert elcsúszhat. És képzeld tudja, és semmilyen lelki trauma nem érte, hogy ez a szabály. Majd pár év múlva rájössz, miért kellettek volna szabályok, nem a kedvében járni, csak hogy nehogy konfliktus legyen és szegény gyerek ne érezze jól magát ülve a kádban. 3 gyermekem van, és óvodapedagógus vagyok, tudom miről beszélek.
2023. máj. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:

Marpedig szabályok vannak. Az ő biztonsága érdekében. A kádban nem állunk fel, ez az egyik. Nem locsoljuk ki a vizet stb.

Bármikor elcsusthat, csúszás gatloval is és azért a kád elég kemény, vagy csak a szélére tamaszkodik és megcsuszik a keze és megvan a baj ha állal kapja el a szélét.

Nem is értem, hogy okozhat gondot ez. Nem is raszolni kell szinte csak magyarázni és úgy terelni, hogy jó legyen neki is. De ez a nevelés hiányos gyerek nem tudom mi, ez borzasztó... Azért vagytok a szülei, hogy tanitsatok!

2023. máj. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
0%
Szépen levezetted, hogy nem hozok szabályokat a gyerekemnek :D Azt írtam, hogy felesleges szabályokat nem hozok, amiknek semmi értelme. Azt remélem óvodapedagógusként tudod, hogy a túl sok szabály kontraproduktív? Így nálunk vannak szabályok, vannak piros vonalak, szerintem keményebben betartatva, mint más családoknál (ahogy a környezetemben tapasztalom), viszont nincs mindenre kismillió szabály. Így megmarad a fun része is - igen a gyereknek is.
2023. máj. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
Szerintem a fürdésben/mednecézésben/csúszós helyek kezelésében nem lehet csak fun faktor. Veszélyes üzem. Eleshet, beverheti magát, félrenyelhet, megfulladhat. Pont az a terület, ahol tanulni kell.
2023. máj. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:

"De ez a nevelés hiányos gyerek nem tudom mi, ez borzasztó... Azért vagytok a szülei, hogy tanitsatok!"

Szívesen megadom a címünket és szívesen látlak egy napra, ahol saját szemeddel győződhetsz meg róla, hogy mennyire félrement ez a mondatod ;) Welcome!

2023. máj. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!