Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy fürdettek ülő, álló babákat?

Hogy fürdettek ülő, álló babákat?

Figyelt kérdés
A lányom 11 hónapos, már totyog, de eddig fürdetőkarikában volt fürdetve (amióta ül) nagykádban. Jó lenne elhagyni, mégis csak jobban tudná úgy élvezni a pancsolást, de ha csak úgy beteszem a kádba, azonnal csúszkálni kezd, elesik, felborul. Nektek ez hogy működött?
2023. máj. 15. 07:35
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
55%
Senki nem mondta, hogy attól hogy engedem állni a kádban nem tanult...istenem? Szerintem pont hogy többet tanul a biztonságról, és a tudatosságról, mint a gyerek aki üljél csak, meg ne mozdulj, nehogy levedd állal a kád szélét. ;)
2023. máj. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:

Te egy három éves gyerekről beszélsz, míg a kérdésben egy 11 hónapos szerepel, aki éppen csak gyakorolja a felállást, kapaszkodva tipegést, ülve is képes olyat borulni, ha megcsúszik, hogy egy életre elmehet a kedve a víztől és ez csak a jobbik eset.

A három évesemnek már én is gond nélkül megengedem, hogy felálljon, sőt az esetek többségében zuhanyzik esténként, az egy évesemnek nem. Majd ha már nem esik-kel "szárazföldön" is, akkor megtanuljuk, hogyan kell a kádban közlekedni. Addig meg gyakoroljuk hogyan tud a kádban biztonságosan ülni, játszani, esetleg kicsit odébb mászni... Nincs baj a hozzáállásoddal, csak szerintem te nem ugyanakkora gyerekre asszociálsz.

2023. máj. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
55%
Az enyém is volt 11 hónapos. Sőt akkor kezdett felállni. Mi eleinte mindig vele fürödtünk. De tiltva nem volt, hogy nem állhat fel. Max segítettünk neki, vagy olyan környezetet teremtettünk, ahol biztonságos.
2023. máj. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat, megpróbáljuk akkor ezt a csúszásgátlót. Én is a nevelés mentes gyerek izé pártján állok, inkább hagyom párszor elesni, nyilván nem olyan helyzetben, amikor súlyos baja lehet, de a fürdésnél pont végig ott vagyok, általában a kezem is bent van a kádban, mert együtt játszunk. Tudok vigyázni, hogy a csapba ne verje be a fejét, a többit meg nem látom veszélyesebbnek, mint a sima csempét, amin csetlik botlik néhanapján. Én is pont azt szeretném, hogy pakolhasson, locsolhasson a kádban szabadon, mert jó mókának tűnik, ha csak ültetni akarnám, és valaki pl. erre keres biztos megoldást, arra a fürdetőkarika elég jó, ebben biztonságosan ül a gyerek és nem tud elcsúszni. De imád fürdeni, szerintem nagy élmény lenne neki több szabadság a kádban. :)
2023. máj. 15. 14:08
 25/36 anonim ***** válasza:
"Nevelés mentes gyerek", istenien hangzik! Szörnyű generációt eredményez!
2023. máj. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:

Nyilvánvalóan mi is neveljük a gyerekeinket. A Montessori gyereknevelés egyik alapelve, hogy "pick your fights", tehát olyan dolgokban korlátozd csak a gyereked, amiben feltétlenül szükséges, csak azért ne tilts neki meg dolgokat, mert mások is így szokták, és hogy lefektesd, hogy te vagy a szülő.

Egy gyerek alapvetően nem attól nevelődik fel, hogy te felneveled, képes önállóan fejlődni, a szülő feladata csak támogassa és ott legyen vele ebben a fejlődési útban. Mint egy mag, amit csak locsolni kell és kinő, nem neked kell kinőnöd helyette. Szerintem sokkal életképesebb, önállóbb gyerekek nőnek fel, ha az anya nem áll ott egész nap a gyerek arcában és törölgeti az orrát. Még olyan sok tapasztalatom nincs a gyakorlatban, de 11 hónap alatt nekem eléggé jól bejött ez az elv. Valamennyire ez genetika is lehet, de láthatóan jobban fejlődik, mint az átlag korosztálya és egy nagyon kiegyensúlyozott, boldog baba. Pedig igen hisztis újszülött volt. Szóval ez a nevelés mentes gyerek izé, amit nem én neveztem el így :D, nem a törődés hiányát, hanem a 110%-os törődést jelenti a részemről.

2023. máj. 15. 15:40
 27/36 anonim ***** válasza:
44%
Valóban nincs sok tapasztalatod. Az igazi nevelés még ezután kezdődik. Hisztis újszülött pedig nincs! Hisztis 2-3-4-5 éves, az van. 3 gyerekkel a hátam mögött és pedagógusi diplomával, még mindig azt mondom, hogy a gyerek akkor érzi biztonságban magát ha vannak szabályok. Hosszútávon bizony jövedelmező nem csak hagyni nőni. Ismerem a Montessori módszert, köszönöm, viszont szabályok nélkül az is csak szép mese.
2023. máj. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is párszor felállt a kisfiam. Elmagyaráztuk párszor, hogy veszélyes, azóta nem csinálja. Viszont vettünk azért kádba való csúszásgátlót. :)
2023. máj. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:

#27 Én is állítok szabályokat, csak nem feleslegeseket, és az hogy nem állhat fel a gyerek a kádban, szerintem felesleges szabály. De mindegy, nem kell egyet értenünk, te neveld a tieidet, én is az enyémet. A hisztiset meg akkor javítom nagyon sírósra, ha így jobban tetszik...


Köszi 28-as, veszünk mi is, azzal mindenképp biztonságosabb. :)

2023. máj. 15. 17:36
 30/36 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem a kád pont az a hely, ahol aztán el nem kapod a gyereket, ha elcsúszik, hiába van ott a kezed. Pont mint az "ott ültem mellette, mégis leesett az ágyról a baba" történetek.

Én biztos nem engedném állni meg mászkálni a kádban. Ülve is pont ugyanúgy lehet játszani. De a te döntésed, ha szerencséd van, nem fog soha elesni. Ha nincs, akkor meg majd lesz valami.

2023. máj. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!